Šta je novo?

Mi 8 ili Mate 10 pro

Hero

Cenjen
Učlanjen(a)
21.10.2012
Poruke
124
Poena
180
Kupio bih jedan od ova dva telefona preko kp. Oba su oko 400e. Zanima me vase misljenje posto mi je bas tesko da se odlucim. Xiaomi mi je nesto blize srcu kao brend ali bih svakako uzeo bolji uredjaj.
 
Za Mi8, M10p nemam.[emoji1]

Ne znam, svremena na vreme imam priliku da se poigram sa M10p i sveukupno mi deluje kvalitetnije. Izrada, ekran, rad, pa čak i te kamere.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam koristio Mate 10Pro pola godine. Sa kamerom sa razocaran,iako su mi fotografije na prvi pogled bile dobre ali kad sam malo vise obratio paznju, i gledao fotografije u full rezoluciji, ono je bila katastrofa. a toliki marketing su ulozili u kameru. Nisam koristio Mi8 ali ne verujem da ima razlike u radu mi 8 i mix2s po meni su to prakticno isti uredjaji samo drugacije izgledaju. Mate 10 pro je kvalitetan telefon, nije da nije, i ona aluminijumska lajsna okvir mu je jako mekana, na to treba obratiti paznju i nikako ne ostavljati telefon bez zastite.
 
Hero, uzmi koji ti se više sviđa. Nećeš pogrešiti. Jedino znaj da ako hoćeš neki custom ROM za mate skoro da nema, i ako kupiš nov telefon znaj da ne može da se otključa bootloader.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Taman sam hteo da napisem da cu da uzmem Mi 8 a Vejder me bas pokolebava s obzirom da je imao s7e...
Nije valjda toliko losa kamera, pa i stock bi trebalo da je bolja od s7. Ja sam kontao da je to veca prednost ovog telefona. Za video sam znao da nije ekstra ali da je toliko losiji nisam znao.
Na XDA kukaju na kameru oba telefona a kad gledam fotografije na review-ovima deluju super. Nesto sam citao da na kineskom romu su kao bolje slike, ali mi to nesto nema logike. U najgorem slucaju gcam novi kad izadje bi to sve trebao da resi.
 
Nije katastrofa kamera, ali nije baš dobra. Svakako ne u klasi kojoj bi trebalo telefon da pripada. Ai još više unakazi fotke, to bih svakome preporučio da ugasi. Poprilično je loša softverska obrada, svaka fotografija izgleda kao crtani film, kao da se dete igralo jarkim bojicama.
U LL ima dosta šuma, stabilizacija je loša.
Video snimci su još gori, ni prići recimo S7e.
4k je dosta bolji od FHD.
Mada, kamera je standardan problem Šomija, tako da tu ne treba očekivati ništa spektakularno u stock varijanti.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Meni ni sad slike ne izgledaju kao crtani film, moraću više da slikam i obratim pažnju.
Dosta zavisi od ROMa na kom si, xiaomi.eu je baziran na kineskom ROMu i pravi bolje slike od globalnog, tako kažu na XDA.
Očekuje se dosta od gcam ali i od novih verzija ROMa.

Ne znam koje zamerke imaš na izrada, ekran i rad. Po meni tu nigde nema greške.
 
Global rom je kod mene.
U suštini nemam zamerku na izradu i rad, ali nije to taj osećaj za feeling, ako me razumete, kao kod ostalih flegšipa.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Par puta sam napomenuo da je za taj novac odličan. Problem i jeste u tome, što je sada za flegšip malo 400 i moraš da platiš 800 minimum, što je potpuno nenormalno. Još malo će telefoni donje srednje klase biti 400 jura, a srednja klasa će biti 500. Doduše zapadnjaci odavno midrejndzerima smatraju telefone od 500 dolara.. Ali to je već problematika razlike u standardima..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Global rom je kod mene.
U suštini nemam zamerku na izradu i rad, ali nije to taj osećaj za feeling, ako me razumete, kao kod ostalih flegšipa.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Kada ovako nešto pročitam slosi mi se :) izjava u rangu Pecine na op6 klipu :)

Imao s8 i sada imam mi8 SE , izrada je identična .. razlike ako postoje to je u promilima

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
@Proday, a dobro, mi što posećujemo ovakve forume spadamo u grupu hobista zaludjenika, to je neka treća priča. [emoji1]

@fkloznica, ali postoje i pre bih rekao da su u procentima[emoji39]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Global rom je kod mene.
U suštini nemam zamerku na izradu i rad, ali nije to taj osećaj za feeling, ako me razumete, kao kod ostalih flegšipa.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Probaj xiaomi.eu ROM.

Stvarno te ne razumem. Šta tačno tebi ne pruža osećaj premium modela? Spominješ ekran, a ekran je vrhunski.
Mislim da će biti to što ti je u džepu ostalo para i nisi opelješen pa iz tog razloga nemaš osećaj da si uzeo vrhunsku spravu, a Mi8 to jeste.
 
Par puta sam napomenuo da je za taj novac odličan. Problem i jeste u tome, što je sada za flegšip malo 400 i moraš da platiš 800 minimum, što je potpuno nenormalno. Još malo će telefoni donje srednje klase biti 400 jura, a srednja klasa će biti 500. Doduše zapadnjaci odavno midrejndzerima smatraju telefone od 500 dolara.. Ali to je već problematika razlike u standardima..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Po meni ni jedan telefon ne treba da kosta iznad 400e. Pre sam uvek za tako neku cifru mogao kupit najbolji telefon. Za vreme nokie 7650, 3650, eriksona p800, p900, itd je bila ogromna razlika izmedju tih najboljih od 400e i telefoncica od 100e sa malim monohromatskim ekranom i monofonim melodijama. Svaki telefon je kostao tacno onoliko koliko vredi. Nije bilo razlike u ceni ni u zavisnosti od brenda. Nokia je vazila za najjaci brend, al napravi i Siemens top model sx1 (kobajagi smartphone) bude i on skup ko i Nokia 6600. :)

Po mom misljenju bi sad npr. mi 8 trebao da kosta 300e, note 9 400e i ajd neki iphone da kosta u zavisnosti od modela 400-600e. To bi bile realne cene. Ne moras da platis za flagship vise od 400e, eto imas vec mi 8. To je isto ko da si 2003. godine imao siemens sx1, a ne nokiu 6600. Realno nije tu neka velika razlika ni u cemu. Ni u izradi, ni u kameri. Ima drug note 9 i opet ne moze uslikat nas pet na slici u low lightu a da bude upotrebljiva slika, nego dodje jedan sa 5d mark III i bude slika fantazija. Ne znam za vas, al ja se slikam samo kad je bas bitno (proslave, slavlja, vencanja, itd) i tad mi te smesne kamere ne rade posao.
 
Glavni problem po meni je to sto danas flagshipovi nisu najbolji u svemu.

Po meni, flagship treba da ima sve sto ima budzet/midrange uz prilicno poboljsanje u chipsetu, kameri, izradi, ekranu i zvuku. Danas to nije slucaj, flagshipovi se sakate izbacivanjem 3.5mm izlaza, imaju losiju autonomiju, nemaju slot za SD karticu, nemaju dual Sim opciju. Naravno, ovo ne vazi za sve.

U tom pogledu jedini pravi flagship je Note 9 za USA trziste. Exynoss verzija je okej, ali po meni nije prihvatljivo da kosta toliko kad trpaju njihov SoC, inferioran u svakom smislu. Top hardver, top ekran, top kamera, dobra autonomija, ima i stylus po cemu se istice od ostalih..

Valjda budzet fon treba da ima kompromise, a ne flagship od 600+ eura. Kad bih davao toliki novac za telefon, ocekivao bih da nudi sve sto nudi 200e Kinez, sa daleko boljim specifikacijama(ekran, kamera, izrada, zvuk, chipset).

Naravno, misljenja su razlicita :)
 
Poslednja izmena:
Notu 9 za usa tržište fali dual sim opcija, tako da ni on nije komplet kad tako gledaš ;) A exynos nisam primetio nigde da nešto radi sporije ili loše za ovih par godina kako koristim novije samsunge.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne bih se kladio da ima bolji ekran , naravno ako pričamo o kvalitetu.
Nema ni bolju kameru kada se na mi8 stavi gcam.

Mi8 bolji soc , kamera sa gcam , bolji sw i duža podrška .

M10pro garancija , zvučnici , baterija ,ip67 i 64gb više .

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pričam jer sam koristio oba moba. Doduše mate10pro svega 1h ali i to mi je dosta bilo da vidim koliko loše radi.
Na stranu što mu amoled ima delove koji vuku na roze ( Nexus 6p mi se tada motao po glavi )

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Ekran na m10pro je prilicno losiji i tamniji od s8plus npr.. Poredjeni jedan pored drugog vise puta..

Jedino sto za taj mi8 nema i dalje krstrni gcam koliko sam skapirao.. Pod uslovom da sve radi a ne tipa da slika 15 sec, ne rade neki modovi itd.. :D

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene na mi8 SE radi sve. Jeste malo sporija ali vredi. Da napomenem da nikada ne snimam video sa mobilnim.
Evo baš pre neki dan bila neka proslava u kafani , ortak i ja slikali neke slike , on sa mate10pro a ja sa SE. Prednje kamere ne mogu da se porede , njemu svaka slika umazana.
Kod zadnjih nije tolika razlika , ali opet su bile bolje moje slike sa gcam i to bez ois.

Evo ovakav je kod ortaka ekran , doduše ne ovoliko veliko , ali se primeti ako imate dobro oko :)

https://forum.xda-developers.com/mate-10/help/mate-10-pro-display-problem-t3737958

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Pričam jer sam koristio oba moba. Doduše mate10pro svega 1h ali i to mi je dosta bilo da vidim koliko loše radi.
Na stranu što mu amoled ima delove koji vuku na roze ( Nexus 6p mi se tada motao po glavi )

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Super imao sam ja oba u isto vreme + note 9.

Mate 10 pro je odlican telefon.

Mene je smorio posle 6 meseci zato sam ga prodao.

Note 9 me smorio posle 2 sata.

MI8 sam vratio posle dva dana zbog burn in na amoledu.
 
Pa dobro. Svako ima različita iskustva :) zato i služi forum.

Ja sam na s8 imao burn in posle 30dana pa ništa .. ne idem po forumu i hejtujem s8 zbog toga nego zbog očajnog exynosa i LTE modema :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mi 8 vs mate 10 pro? Ako je neko koristio oba voleo bih da iznese utiske. Najviše me interesuje kamera, autonomija i korisničko iskustvo. Koji ima bolju kameru i zašto, koliko je bolja baterija kod m10 pro, da li miui radi bolje od emui itd itd...
 
Nazad
Vrh Dno