Šta je novo?

Mi 2K Gaming Monitor 27"

pilauda

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
2,753
Poena
705
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5-12400F & be quiet! Pure Rock 2 Black
Matična ploča
Asus TUF GAMING B660M-PLUS D4
RAM
2x16GB DDR4 Kingston PC3600 Fury Beast RGB
GPU
MSI RTX 4080 SUPER 16G GAMING X SLIM
Storage
1TB SSD Samsung 970 EVO PLUS, 2TB SSD SP
Zvuk
2.1 Logitech Z313
PSU
FSP Hydro G PRO 1000W ATX3.0
Kućište
CoolerMaster MasterBox TD500 MESH
Monitor
Alienware 27" AW2723DF QHD 240Hz
Miš & tastatura
Razer Deathadder V3 Pro, Razer Cynosa V2
Laptop
Lenovo Ideapad 330
Mobilni telefon
iPhone 13 mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
Stigao mi je danas monitor i prvo sto sam primetio kad skrollam npr bench forum ili nesto drugo gde ima texta beli font menja boju u plavicasto/ljubicastu. Nista nisam menjao od settingsa na monitoru sve je na deafault. Jel postoji neki lek za ovo ili cu da vratim. Na Dell 24 gaming 165hz nsam imao ovih problema.
edit: sad sam primetio kad stavim na 60hz dosta je manje primetno dok na 165hz je izrazito.
 
Čeprkaj po opcijama monitora, gledaj da li ima overdrive ili podešavanje senki i sličnog. To smanjuješ i podižeš dok ne pogodiš podešavanje koje odgovara tvom monitoru i smanjiš vreme reagovanja piksela.

Nema jedno rešenje odgovara na svaki monitor, već moraš da probaš i vidiš šta odgovara tom Mi monitoru najviše.
 
Usoeo sam da sredim nekako da budu ok boje a da nema tog ghostinga, ali probijanje je uzas, ovo nisam video da je toliko, ovo plavo dole je tastatura ali ovo desno no comment
IMG_20230427_194734_1.jpg
 
Ako se dobro sećam, taj Xiaomi ima LG-jev Nano IPS panel koji ume malo jače da nabija glow, zavisno od verzije panela...mada, to je danas bukvalno lutrija.
 
Šta bi na kraju sa monitorom? Vrijedi li ga kupiti? Kakvo je iskustvo u igranju?
 
Nije mi se svidelo ovo sa textom sto sam pisao u prvom postu, sto se tice ips glowa nisam ga primecivao nigde sem kad su tamne scene. U igrama je bio ok, dobar odziv, fps.
 
, sto se tice ips glowa nisam ga primecivao nigde sem kad su tamne

Koristiš li ga i dalje ili si ga vratio? Možeš li uslikati kako izgleda taj glow na slovima? S tim da se bavim grafikom i web dizajnom to bi mi bio problem. Trenutno imam q3279vwfd8 sa kojim sam prilično zadovoljan, ali bi volio da imam više od 75Hz.
 
Vratio sam ga, nije bio glow na slovima nego kad se skolla text menja boju, jako mi je bilo iritantno. Ne znam kakav je Asus VG27AQ, mozda sa njim da probas. Probao sam vise 27mica i skrasio se sa Alienware 27" AW2723DF
 
Nazad
Vrh Dno