Šta je novo?

Mobilni telefon Mi 11 lite 5g, Samsung A52s 5g ili One plus NORD 2?

Koji mobilni telefon kupiti

vylota

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
1,077
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 5600X, WRAITH
Matična ploča
GA B450 DS3H
RAM
2X8 GB DDR4 3200
GPU
ASUS GTX 1660
Storage
M2 SAMSUNG 980 EVO PRO 512, WD GREEN SATA II 1TB
Zvuk
INTEGRISAN
PSU
LC POWER 600W 2.31
Kućište
COOLER MASTER
Monitor
SAMSUNG TV/MONITOR T27D390EW
Kraajem meseca mi ističe ugovor pa me zanima Vaše mišljenje za aaova tri modela. Mi 11 lite 5g, Samsung A52s 5g ili One plus NORD 2.
Razlika u paketu je par stotina dinara, i to nije bitno. Ne igram igrice, i ne pravim mnogo fotki. Sva 3 su amoled, to mi je bitno.
Poslednjih par godina sam koristio Xiaomi mi mix2 i bio jako zadovoljan. Ali on ide majci a sebe častim novim...
 
Taj Xiaomi često ima problem da mu crkava senzor otiska prsta. Ima nekoliko forumaša kojima se desilo. Tako da je pametno izbeći ga u svakom slučaju. Moj predlog bi bio Samsung.
 
Da u igru ubacim i PoCO F3?
 
Ja sam skoro dobio a52s kao sluzbeni a poco f3 vec imam neko vreme.

Prva stvar koja mi je upala u oko je da OneUI deluje ispeglanije ili je samo osvezenje u odnosu na MIUI posle skoro 5 godina.

Na Samsungu primetno bolja kamera, Xiaomi i sa plasticnim frejmom deluje nesto kvalitetnije. Prvi put koristim otisak prsta u ekranu duze vreme, i deluje mi i dalje miljama iza klasicnog. Heptic feedback bolji na XIaomiju... I ukratko to je to. Ako gledas stavku po stavku Xiaomi izgleda super ali Samsung kao paket super skrojen.
 
Na kraju sam uzeo One plus NORD 2, u telenor paketu. Xiaomi modele sam batalio, jer ima dosta prijevljenih bug-ova sa miui 12,5. Samsung i apple nekako ne volim, tako da je i a52s otpao, a u kombinaciji je bio REALME GT MASTER EDITION sa SD 778, amoledom itd, ali dan kasnije kad sam se odlučio , a eto ga nord 2 u telenoru. Razlika u rati je oko +450 din. Još ga podešavam, ali za sada sam jako zadovoljan, prelep telefon.
 
Nazad
Vrh Dno