Šta je novo?

Mobilni telefon Mi 10 vs samsung s20+

Koji mobilni telefon kupiti

nenad_stojkov

Cenjen
Učlanjen(a)
08.12.2012
Poruke
3
Poena
151
Odlucio sam se za mi 10, zbog odnosa onoga sto daje i cene(oko 500€), ali ne mogu da ga nadjem na kupujem prodajem. Najjeftinija varijanta sa 256 memorije jenu gigatronu 70 000(590€). Samsung S20+ je na kupujem prodajem oko 650€, pa da li vredi ici na Samsung? Da li je kamera toliko bolja na samsungu, odnosno, da li je baterija na mi10 toliko bolja? Telefon mi treba za regular use, zelim dobre fotke, ali i da mi baterija izdrzi min 12h(ne sota, vec da kad krenem od kuce budem miram do povratka u stan, bez nosenja power banka). Kakvi su vasi utisci?
Hvala!

Edit:
Tipa SD vs Exynos i ekran 120HZ mi ne igraju veliku ulogu, jer dzabe 120hz ekran ako cu ga drzati na 60 zarad ustede baterije. Bolje imati 90 i bolju bateriju. Na Exynis sam navikao, imao s2,s3, sad s7, tako da znam sta od njega mogu da ocekujem. Zanima me samo odnos kamera-baterija.
 
Poslednja izmena:
Slobodno uzmi S20+. Pogotovo po tim cenama. Ne brini za bateriju, tebi će biti sasvim dobra. Kamera sjajna. Softver primetno bolje ispeglan nego MIUI, performanse (ne gejming) takođe. Čak se i kod displeja vidi razlika, od samog oblika (zakrivljeni uglovi na Mi 10 bodu oči kad ga staviš pored S20+) pa do prikaza slike. Skoro sam video na oglasima S20+ nov sa garancijom operatera 610€, tako da budi strpljiv i možeš sebi uštedeti do 50€ u odnosu na tvoju cenu. A svakako da ako ti garancija ne igra previše možeš da uzmeš i verziju sa 12gb rama za iste pare.
 
Kupi Mi 10. Ja sam se razmišljao da pazarim S20+ jer S20 ima očajnu bateriju ali sam odustao. Ne vidim neku ogromnu prednost S20+ u odnosu na Mi 10 za 150e više. Vratio bih se na OneUI ali preko loše baterije i lošeg signala ne bih prešao više nikad.
Po meni prednosti kod S20+ jesu dimenzije i težina, bolja UW kamera i OneUI koji je bolje ispeglan, bolja prednja kamera za video snimanje. Eventualno lakša dalja prodaja.
Prednosti Mi 10 su bolja autonomija (pogotovo na 4g), bolji signal, nešto bolji glavni senzor, brži i precizniji fp senzor, brže punjenje, nešto bolji i jači zvučnici i vibro motor i 150e niža cena.
 
Nazad
Vrh Dno