Šta je novo?

Miš za veliku šaku

Tamo gde pise crvenim "ovaj" je hiperlink. M6880, da se ne mucis da trazis.
 
aha...pa hiperlink uvek promakne ako nije ofarban crvenim ;)
Inače, javljam utiske u ponedeljak za ovaj sidewinder x3.
 
Ja isto imam probleme sa velikom rukom, i još što miš mora da bude simetričan jer ga koristim levom rukom :)
Zadnjih desetak godina koristim Intellimouse Optical 1.1 (promeni sam dva komada) jer je odličan i baš je krupan - može lepo da se osloni šaka.
 
Ja sam skoro uzeo Gigabyte M9 Force ice odličan sve preporuke veliki je plus bezican.
http://hardware.benchmark.rs/mishev...amere/gigabyte_force_m9_i_force_m9_ice_misevi

I ja bih molio za malo više detalja. Ono što mene brine kod ovog miša je njegova visina. Po svim slikama koje sam video deluje mi nekako pljosnato. Inače mi je prvi favorit.

Ovaj HP žuća pored bi trebalo da je baš mali mišonja, tako da u poređenju s njim M9 i ne izgleda mnogo veliko.

Ljudi, kad se kaže veliki miš za veliku šaku, znači miš dosta veći od proseka. Ja mogu da nosim basket jednom rukom, pa sad ti vidi koliki miš mi treba.
 
HP uopšte nije mali miš a Gigabayte je sve samo ne pljosnat miš jedan od ergonomičnijih koje sam probao. Islikaću lepše kad dodjem kući i opisati malo bolje pa koga zanima.
 
auuu..vi se raskucali..ja tek sad vidim..Evo ljudi ovako:
stigao je mišolja....Precizan je i ima dosta podešavanja u programu..klikovi su kvalitetni i tihi...deluje jako kvalitetno..nema šta..
Veličina:
slikao sam da bi videli:
nije baš veliki miš..meni je za 1 cm manj,i ali bolji je nego što je prethodni...
uradio sam neke skrinove da bi ljudi imali predstavu..čak sam i metar uzeo :D . Levi i desni klik jesu previše odaljeni u odnosu na prste, pa treba vremena da se navikneš, ali nije strašno, tj. šaka mora da se baš potera do vrha miša, tj. levog i desnog tastera..
Svima vama hvala na sugestijama. Sada čitam predloge, i zanima me i opcija igračkog miša za moj drugi komp..Tako da bi ova diskusija trebala da se proširi za nove predloge predloge..Ima nas dosta sa velikim šakama :D
pozdrav svima i svako dobro
evo slika:














(Powered by frubar.net)

Evo piajte ako treba nešto u vezi njega...
 
Poslednja izmena:
desni hvat..šaka velika... DPI MEDIUM..NE MORA DO DASKE. ne dižem bre mišonju :D . Ali je važan kvalitet izdrade tj izdržljivost.Svaki miš je danas manje više precizan.. MIslim da bi za 40-50 eu mogao da se nađe veliki i kvalitetan igrački miš..Neki su ovde navedeni ali bi trebalo da napravim listu tipa suma sumarum...
 
razer deathadder, saitek cyborg r.a.t. serija(5, verovatno, zbog cifre), logi performance mx, sidewinder x6 hvale...
pitam za hvat, jer mislim na claw ili palm... ali verovatno je palm, zbog velicine ruke.
a pitah za odizanje, da znam da li da preporucujem r.a.t. seriju, jer senzor ume da kasni nakon podizanja misa(a low-res igraci uglavnom i podizu misa).
 
Nije me mrzelo da islikam ali imam krs mob. tj kamera mu je krs mob je ok:)

Par reci o Gigabyte Force Ice 9.Uzeo sam ga za ono zasta je namenjen a to je da radi na svakoj podlozi + trazio sam bezicni + veci mis. Sve ovo je ovaj mis ispunio.Mis koristim po krevetu carsafu nekad i na nozi :) radi bez ikakvih problema. Sama izrada misa je po meni odlicna mis kada se uzme u ruku oseca se crvstina i kvalitetna plastika.Ergonomicnost misa tj. hvat je celom sakom i prilicno je dobra.Na slikama mozete da vidite A4 i ovaj Ice 9 totalno dva razlicita misa za koriscenje A4 se ne hvata celom sakom dok ovaj Ice 9 lepo se obuhvati sakom sto se mene tice uzivanje.

Skrol je HI light na misu jedan od boljih skrolova koje sam ikada probao nije kako bih rekao skrol koji mozes da zavrtis nego ima sitne male korake i sama plastika na skrolu je kvalitetna.Tezina misa sa baterijama je skroz ok moram da napomenam da ja volim teske miseve a ovaj je taman.
Da Mis ima 2000DPI i to bi bilo to evo ispod losih slika. Poredjenje sa A4 x748K i nekim HP bezicnjakom A4 je povec mis ko nezna.
 

Prilozi

  • IMG00011-20130121-1813.jpg
    IMG00011-20130121-1813.jpg
    369.4 KB · Pregleda: 75
  • IMG00090-20121229-1350.jpg
    IMG00090-20121229-1350.jpg
    387.4 KB · Pregleda: 59
  • IMG00005-20130121-1809.jpg
    IMG00005-20130121-1809.jpg
    370.6 KB · Pregleda: 57
  • IMG00010-20130121-1811.jpg
    IMG00010-20130121-1811.jpg
    307.7 KB · Pregleda: 56
  • IMG00007-20130121-1810.jpg
    IMG00007-20130121-1810.jpg
    352.3 KB · Pregleda: 59
Poslednja izmena:
Super. :) Jesu li te diodice indikatori napunjenosti baterije? :) Nisam citao ceo opis na bencu...
 
Nisu kad menjas DPI kad povecavas svetli vise lampica i obrnuto cisto zbog slikanja sam cackao DPI :d Inace mis sam uzeo pre nove godine navodno bi baterije trebale dugo da rade tipa god dve.
 
razer deathadder, saitek cyborg r.a.t. serija(5, verovatno, zbog cifre), logi performance mx, sidewinder x6 hvale...
pitam za hvat, jer mislim na claw ili palm... ali verovatno je palm, zbog velicine ruke.
a pitah za odizanje, da znam da li da preporucujem r.a.t. seriju, jer senzor ume da kasni nakon podizanja misa(a low-res igraci uglavnom i podizu misa).

E hvala..Imaš li iskustva sa ovim pacovima?
Danas probah Prestigio ultimate gamin mouse i mogu reći da odlično leži u ruci..tj bolje od sidewinder x3 jer je veći i bočni tasteri su pristupaćniji tj na levoj strani, bliže palcu.




 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    1 MB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:
Ja imam taj Prestigio već par godina i upravo njega hoću da zamenim za nešto ozbiljnije.

Ergonomija je odlična i tu se sve završava, barem što se ovog mog primerka tiče. Ovaj moj komad je, da se tako izrazim, ćopav. Tj. nisu mu sve nogice iznivelisane kako treba tako da klacka na tvrdoj podlozi. Malo softaniji mousepad rešava ovaj problem, ali onda počinje da zeza senzor. Taj laser neće da radi kako treba skoro ni na čemu. Promenio sam gomilu mousepadova i jedini na kome radi kako treba je ovo malo govance.

Muka mi više od njega.
 
Blagi offtopic: Šta to znači velika šaka, jel to znači da je od vrha srednjeg prsta do korena dlana 20cm ili više (ima ljudi koji treniraju basket ili rukomet i šaka im je preko 35cm-a)? Mislim da bi se to moglo standardizovati. Tipa tolika mi je šaka probao sam taj i taj miš ne odgovara mi ali zato onaj je savršen.
 
važi..aj pogledaću..ovo sam samo probao...
 
Ja imam taj Prestigio već par godina i upravo njega hoću da zamenim za nešto ozbiljnije.

Ergonomija je odlična i tu se sve završava, barem što se ovog mog primerka tiče. Ovaj moj komad je, da se tako izrazim, ćopav. Tj. nisu mu sve nogice iznivelisane kako treba tako da klacka na tvrdoj podlozi. Malo softaniji mousepad rešava ovaj problem, ali onda počinje da zeza senzor. Taj laser neće da radi kako treba skoro ni na čemu. Promenio sam gomilu mousepadova i jedini na kome radi kako treba je ovo malo govance.

Muka mi više od njega.

To sam i ja cuo za taj prestigio da su im laseri katastrofa ali i da zavisi sta ubodes kad ga kupujes npr. moj drug je uzeo taj mis na moju preporuku i extra je zadovoljan. A inace nema ga vise u prodaji kod nas.
 
zavisi sve na koji nacin drzis mis...

meni recimo uopste ne odgovara oblik misa kakve pravi logitech... jer ja ne hvatam misa sakom..
 
E hvala..Imaš li iskustva sa ovim pacovima?

imam iskustva, sa r.a.t.7 i r.a.t.5, a i ovo sto trenutno vozim je (donekle) slicno tome, tj. ovo je prethodnica.
misevi su odlicne izrade, jaki, prilicno teski cak i bez tegova(ne znam jel' to odgovara). ja sam high-res igrac, pa nemam problema sa laserom. kvalitet misa je vrhunski, i mogucnosti podesavanja saci su za svaku pohvalu... ipak, oblik jeste poseban, i izgled se ne svidja svakome, pa bi bilo dobro da ga vidis/isprobas uzivo pre kupovine(dosta ljudi na forumu ima, mozda da se vidis sa nekim...?).
 
cudi me da mu niko nije ponudio steelseries ikari, to nije mis to je pacov xD
 
Blagi offtopic: Šta to znači velika šaka, jel to znači da je od vrha srednjeg prsta do korena dlana 20cm ili više (ima ljudi koji treniraju basket ili rukomet i šaka im je preko 35cm-a)? Mislim da bi se to moglo standardizovati. Tipa tolika mi je šaka probao sam taj i taj miš ne odgovara mi ali zato onaj je savršen.

Ovo nije offtopic nego srž problema.

Ja imam šaku od 20,5cm mereno kako si rekao. Što se ergonomije tiče do sada mi se najbolje pokazao Logitech Mx500 (pradeda MX518 i G5) i ovaj Prestigio. Na poslu sam bacio u đubre nov Logitech RX1000 jer je previše uzan. Čak mi se čini da bi bio bolji da je kraći.

Thermaltake ima neke nove mišonje. Na primer ovaj Saphira mi se čini interesantan. Dužina je skoro 125mm.

Ljudi, ja za svojih 20 godina rada za računarom sam zaradio sindrom karpalnog tunela. Ne bih poželeo nikome. Nije nešto što se može ignorisati lako. Bol je gadan i prilično uporan.
 
Za sada mi je deathadder u razmisljanju...ne znam samo koliki je to pacov...
 
Nazad
Vrh Dno