Šta je novo?

Metro: Last Light

Meni igra radi extra, rade mi 7870 i 7850 u CF a druga 7850 nije u funkciji igranja, podesavanja su sl. 1920x1080, detalji very high,tess very high, fizika iskljucena, ssaa off, motion blur na normal posto ne mogu da ukljucim very high ni preko user.cfg...

Kod mene identicna podesavanja sa dve HD5850 na def. klokovima i igra radi perfektno...
I samo da dodam da sam igru poceo sa 13.1 drajverima a posle presao na najnovije 13.4 i mogu reci da se oseti velika razlika;)
 
Poslednja izmena:
Kod mene dve 7850 u CF+i7 3770k radi extra,takodje drajveri 13.4
 
Kod mene je na momente skandalozno kako lose radi kako god da stavim podesavanja, i onda na momente odjednom imam 40+fps, ne znam zasto tako retardirano. Inace svidja mi se igra.
 
Kod mene sa mašinom iz potpisa u rezoluciji 1920x1200 sa podešavanjima na high, teselacijom na normal i uključenom fizikom sve klizi bez većih štucanja :) Ne znam koliko frejmova baca, oslanjam se na subjektivni doživljaj :)
 
Poslednja izmena:
Po meni je ovo jedno neoptimizovano g.....!!! vise neznam koja podesavanja da stavim ,malo mi tera sve na veryhigh pa zakove i nece ni na normal da baci 15 fps!!! totalno sam razocaran !!! cim nvidia uzme igru pod svoje znao sam da mogu ovo da ocekujem,grafika nista narocito a zahtevna u pm,kad vidim kako su ljude i njihova lica odradili smuci mi se,kosa kao da im je od plastelina,moze covek da se baca i skace dlaka sa glave nece da mrdne !! TR ,crysis 3 i black ops 2 su izmisljene za ovo djubre od igre,to je samo moje subjektivno misljenje....
 
Poslednja izmena:
Kod mene je na momente skandalozno kako lose radi kako god da stavim podesavanja, i onda na momente odjednom imam 40+fps, ne znam zasto tako retardirano. Inace svidja mi se igra.

isti simptomi su bili i kod mene sa ukljucenom advance fizikom...
definitivno je igra lose optimizovana za sli kao i drajveri.
sa jednom kartom radi bez problema, sa fizikom ili bez ali je iz principa cepam sa obe...
 
Igra je odlicna iako vidim da neki ne cene graficki napredak u odnosu na 2033 ali po meni popravili su taman koliko treba, prica je dosta dobra kao i oruzja i njihovo nadogradjivanje je super dodatak igri. Ja za sada nemam problema sa performansama na poslednjim beta drajverima...
 
Ljudi gde je zurba odmah da se igra, sacekajte prvi patch, nove drajvere, pa onda igrajte. A ne ovako da se nervirate za dzabaka.
 
Metro: Last Light – First Update
http://www.dsogaming.com/news/metro...port-improves-amd-performance/?utm_source=rss

1. Optimized performance for AMD hardware.
2. Fixed shadow visual corruption bug on AMD 7xxx cards.
3. Fixed issue with game starting only in 3:1 resolution on some TV’s.
4. Added attribute “r_base_fov” in the user.cfg file, which will allow you to change FOV. The attribute will appear in the user.cfg configuration file, located in “%LOCALAPPDATA%\4A Games\Metro LL” after starting up the game.

Metro Last Light : Patch brings up to 58 percent higher FPS with Radeon
http://www.pcgameshardware.de/Metro...ests/Metro-Last-Light-Benchmark-Test-1069286/
 
Poslednja izmena:
Po meni je ovo jedno neoptimizovano g.....!!! vise neznam koja podesavanja da stavim ,malo mi tera sve na veryhigh pa zakove i nece ni na normal da baci 15 fps!!! totalno sam razocaran !!! cim nvidia uzme igru pod svoje znao sam da mogu ovo da ocekujem,grafika nista narocito a zahtevna u pm,kad vidim kako su ljude i njihova lica odradili smuci mi se,kosa kao da im je od plastelina,moze covek da se baca i skace dlaka sa glave nece da mrdne !! TR ,crysis 3 i black ops 2 su izmisljene za ovo djubre od igre,to je samo moje subjektivno misljenje....

Po meni su TR, Cry3 a pogotovo black ops katastrofa igre sa akcentom na black ops (ovo je moje subjektivno misljenje :D) sacekaj novije drivere, vidim da igra vec ima update za amd grafe i donosi dosta bolje perf, a ako si ukljucio adv. physx onda ne znam sta je cudno sto dropnjava FPS :)

edit:
1. Optimized performance for AMD hardware.
2. Fixed shadow visual corruption bug on AMD 7xxx cards.
3. Fixed issue with game starting only in 3:1 resolution on some TV’s.
4. Added attribute “r_base_fov” in the user.cfg file, which will allow you to change FOV. The attribute will appear in the user.cfg configuration file, located in “%LOCALAPPDATA%\4A Games\Metro LL” after starting up the game.
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da je ovaj Update resio sve moje probleme vezane za senke i FPS dropove ;)
Sada je igra super igriva sa 7950 ^^
 
Potvrdjujem, kod mene u benchmark-u, cini mi se da je to zahtevnija scena, 48fps prosek sa klokovanom HD 7950, GPU Usage odlican. Drajveri su mi 13.3 beta nisam ni instalirao ove 13.5 mislim da nema potrebe, ovo i nije bilo do AMD drajvera nego do same igre.
 
To sam i ja skontao, morali su za launch i za review-ove da ostave mesta nVidia-i da se puva kako makar u jednoj igri radi bruka :D posle dodje patch i sve fino radi i na AMD, mada ja od starta nisam imao problema sa FPS dropovima ni sa senkama a driveri su 13.4 i 13.4 cap1.
 
Ovo dere kako je zarazno, kad skida onaj plast sa onih vozila brutalna je grafika :D
 
Odlicna je!Napucavanje,atmosfera...Dosta bolja od prethodne!
 
Po meni nije bas dosta bolja od prethodne, ali je sve "ispolirano" u odnosu na keca od gameplay-a do engine-a.
 
Instalirah patch, i čini mi se da stvarno ima poboljšanja.
Najbitnije, bolji framerate, sa 30+ na ~40 uz mnogo fluidniji tok same igre (nema skokova 25fps-10fps-40fps)... I stvarno, nema više probijanja i treperenja tekstura.
 
Jel ovaj update ok ili ne
Metro.Last.Light.Update.1.0.0.2
 
Jel moze link na pm za patch.
Hvala.
 
Znaci igra je toliko zarazna da nemam reci.Ne mogu da prestanem da igram :D
 
Pri ocitavanju levela, igra mi zamrzne i pukne. :(
 
Vrh Dno