Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Je li realno da ovo 💩od vibera nema opciju da niko ne može da vas doda u grupu??
Zar to nije protivzakonito?
I po difoltu markira opciju da može da vas "nudi" osobama koje vas "poznaju""?
 
Pozdrav.

Imam Andorid (huawei) i pošto mi je whatsapp dostigao sise od skoro 3GB hteo bih da ga reinstaliram pa opet instaliram svežu verziju, zanima me da li će onda pošto ce mi obrisati sve četove iz prethodnih 5 godina, oni moći da se vrate u aplikaciju normalno sa svim medija fajlovima, ukoliko je whatsapp radio redovno backupe na onedrive?
 
Kako vam je logično da obrišete sve podatke iz aplikacije a istovremeno sve sačuvate?

Nije mi jasno što bi u opšte bekapovali video klipove i druge gluposti koje ljudi seruju to zauzem najviše mesta.
 
Moje vidjenje brisanja je jer Whatsapp je kad se skine, lupicu sad ali oko 200MB. Onda tokom 5 godina dodje 40 update-ova i sad je težak 3GB, hoću da ga obrišem i da instaliram samo tu osnovnu verziju najsvežiju.

A četove bih vratio...
 
Kako vam je logično da obrišete sve podatke iz aplikacije a istovremeno sve sačuvate?

Nije mi jasno što bi u opšte bekapovali video klipove i druge gluposti koje ljudi seruju to zauzem najviše mesta.
Na telefenu postoji i folder Viber/Media i tu su slike i klipovi, da li svi? Onda nema potrebe da se bekapuju?
Kakao da oslobodim tih 12gb Viber podataka od slika i klipova?
 
Bekapuj 📂 internal memory/pictures/viber & internal memory/movies/viber lokalno ako imaš "automatoc save to gallery" i chat na gdrive potom rokneš clear data.
 
Intalirao sam Viber, na novom telefonu gde mi je sim karta,dok mi je na starom telefonu ,kome je izvadjena ta sim karta,ostao aktivan viber.
Sada mi poruke dolaze na oba telefona,stim što na novom telefonu ,viber nema opciju bekapa,ta opcija je ostala na viberu gde nema sim karte.
Kako da dobijem opciju bekakapa na novom telefonu,odnosno da li trebam da dekativiram viber na starom telefonu?
Ovo mi se nikada nije desilo,uvek se viber po aktivaciji na novom telefonu,deaktivirao na starom u istom trenutku.
 
Da li mogu nekako da povratim sliku iz Vibera koju sam uslikao za slanje ali je nisam poslao? Nema je u galeriji.
 
Bekapuj 📂 internal memory/pictures/viber & internal memory/movies/viber lokalno ako imaš "automatoc save to gallery" i chat na gdrive potom rokneš clear data.
Pa ovi nisu normalni!
Napravio sam tako i kada sam pokrenuo Viber, trebalo ga je ponovo registrovati, ja upišem broj i ništa, ni poziv ni sms, ja resetujem mob da probam ponovo, kad ne može sad, nego sledećeg dana!
Sestra da me ubije.
A ranije si mogao po 100 puta da reinstaliraš, znam kad sam se igrao sa custom Romovima.
 
Nisam nikada imao nešto slično. Uvek je prošlo laganica iako je app đubre.
 
Signal implementirao post quantum, a pošto PQ nisu dovoljno testirani, i dalje će da koristi i postojeću enkripciju. Novi chats će automatski da koriste ako obe strane imaju nove verzije aplikacije. Ostali chats će biti automatski prebačeni narednih nedelja, kada dovoljno ljudi bude imalo nove verzije.

https://signal.org/blog/pqxdh/
 
Whatsapp dobio kanale za praćenje kao Viber... Katastrofa šta su uradili od aplikacije...
 
Samo ovo isključite i više vam to neće izlaziti.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230921_182653_Settings.jpg
    Screenshot_20230921_182653_Settings.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 89
Threema nudi plaćanje u kešu. Sad konačno mogu da kažu da pored privatnosti garantuju i anonimnost (sigurnost bi trebalo da su konačno obezbedili novim protokolom pre nekoliko meseci). Mada ne znam ko je dokon da šalje pismo s parama u Švajcarsku :d
Samo još da naprave kršten PC program i imaće čime da se izdvoje od drugih. Ali i dalje ne verujem da će privući značajan broj korisnika van DACH-a
 
Imam dva probelma sa viberom sa dva razlicita telefona i broja.

Od jucer mi Viber ne izbacuje dijalog da se javim. Telefon samo zvoni. Moram otkljucati isti, otvoriti viber, i onda vidim gore zelenu notifikaciju, koja nikad nije bila, i dole desno popup. Moram pritisnuti popup screen i onda imam dijalog da se javim:

image.png


Restartovao telefon sve pokusao ali sve isto. XIAOMI 13

I drugi mi je kod prijateljice. Vec dugo, kada pricam s njom, cujem sebe. Isto se i drugi zale da cuju sebe kada s njom pricaju. Nekada je moj glas glasniji nego njezin. Sve smo pokusali ali ne ide. Na kraju joj prosle sedmice dam svoj 12T jer je nosala A12, i problem isti, ako ne i gori. Cujem sebe kada pricam ali dosta glasnije nego na sa A12. 90% razgovora cujem sebe, nekada se izgubi a onda opet. Sta god ja pokusao kod sebe, ili ona kod sebe, sve je isto.

Ima li ovom pomoci? Ovo kod mene sto se ne mogu javiti normalno me izludjuje dok ce prijateljica preci na whatsupp za razgovore dok viber ne dodje sebi.
 
Samung Fold sa viberom sa vaznim podacima...ne pitajte kako se dogodilo da nema backupa. Da li ima sanse nekako backupovati viber da bi ga instalirao na novi Fold..
Telefon je moguce upaliti ali ekrani ne rade..
 
da li neko ima problem sa viberom i notifikacijama na pc-u. samo mi se pojavi crveni kruzic ali nemam zvucnu notifikaciju.nista nisam dirao, samo je odjednom prestalo.
 
Kod mene ista stvar na telefonu. Neki put se čuje zvuk,nekad ne
 
Od vesti iz sveta:
 
da li neko ima problem sa viberom i notifikacijama na pc-u. samo mi se pojavi crveni kruzic ali nemam zvucnu notifikaciju.nista nisam dirao, samo je odjednom prestalo.
Нема ни код мене. Плус кад се чујем са мојима, нема ни звука преко камере код мене. Занимљиво је то што пре није било звука код њих, а сад нема код мене.
Зашто, како, немам појма.
 
Ipak najviše nedostaju korisnici.. Ja sam na kraju obrisao i signal i telegram, svih troje ljudi sa kojima sam se čuo preko toga su imali i Whatsapp..
Ja sam bukvalno "preveo" 90% svojih kontakata na telegram. Viber i whatsapp gotovo da ne koristim. Ko god je probao telegram, ostao je na njemu. 😈🤣
 
Boske, 'leba ti, šta si im rekao? :D Nauči nas, prosvetli nas kako se "prevodi" masa. :D
 
Nazad
Vrh Dno