Šta je novo?

Mesanje boja ekran

iriris001

Zapažen
Učlanjen(a)
21.10.2022
Poruke
4
Poena
11
Imam problem sa monitorom racunara, pocele su boje da se mesaju, jedino ako se po monitoru "pokuca" boje se vrate u normalu, ali cim se monitor ugasi pa upali desava se isto..
Monitor je marke LG, star je par godina. Da li neko zna u cemu je problem?
IMG_20221021_225440.jpg
 
Kontakt nekog kabla ili veze kablova. Teško bez otvaranja i provere jedno po jedno da ćeš uspeti išta da uradiš.
 
Provera/zamena kabla, povezivanje na drugu mašinu ili laptop ili drugog monitora na postojeću mašinu.
Džabe sve ako se nema ni za posuditi. Onda u servis na proveru. Eventualno možda da se prečeprka po drajverima ili spuštanjem rezolucije.
Ne treba isključiti problem sa nekim komponentama iznutra.
Fali degauss dugme.:)
 
Provera/zamena kabla, povezivanje na drugu mašinu ili laptop ili drugog monitora na postojeću mašinu.
Džabe sve ako se nema ni za posuditi. Onda u servis na proveru. Eventualno možda da se prečeprka po drajverima ili spuštanjem rezolucije.
Ne treba isključiti problem sa nekim komponentama iznutra.
Fali degauss dugme.:)
Sa drugim monitorom na isti racunar nema problema, sve je okej.. Tako da da,do onog monitora je.. Znaci morace ili novi ili servis pa da vide tamo u cemu je problem.
 
Jesi li proverio kablove? Hoće i strujni adapter manje ili više da zeza ako mu riknjava neki kondenzator. Svakako je za proveru kabl koji povezuje monitor i PC: VGA, DVI, HDMI... Ono oko "kuckanja"... Jesi probao i da mrdaš kablove na ulazu u monitor? Možda je tu problem.
Naravno ako ne možeš da baciš pogled unutra na kabliće i kondenzatore, još manje testiraš, odneseš u neki TV/PC servis. Dijagnostiku obično ne naplate a proveri posle da li je opravka isplativa.
 
Jesi li proverio kablove? Hoće i strujni adapter manje ili više da zeza ako mu riknjava neki kondenzator. Svakako je za proveru kabl koji povezuje monitor i PC: VGA, DVI, HDMI... Ono oko "kuckanja"... Jesi probao i da mrdaš kablove na ulazu u monitor? Možda je tu problem.
Naravno ako ne možeš da baciš pogled unutra na kabliće i kondenzatore, još manje testiraš, odneseš u neki TV/PC servis. Dijagnostiku obično ne naplate a proveri posle da li je opravka isplativa.
Nisu kablovi u pitanju cini mi se.. Jer, drugi sam monitor povezala tim istim kablovima i bilo je sve okej, tako da kablovi, graficka i ostalo nije problem, jedino monitor.. Mozda ima veze sa sijalicama ili mozda se namagnetisao,nisam sigurna, ne razumem se bas..
 
Malo detaljnije koga interesuje.

Ovo je verovatno problema kontakta kablova, samih flet kablova unutar ploče monitora/tv-a. Ne naponske ploče, već same ploče monitora. Neki od fletova je u lošem spoju ILI sami flet kablovi koji povezuju lcd sa inverter pločom. Jer "čukanje" dovodi do ispravljanja problema a to znači da je kontakt u problemu. Gde tačno? Ko će znati napamet osim ako nije radio baš isti monitor sa baš istim problemom. Ne liči na problem sa naponskom pločom monitora jer ona obično ne proizvodi ovakve probleme. Tu su obično problemi upali se monitor pa se izgasi, pozadinsko svetlo je slabije, samo blinka power lampica, svetlo power lampice je slabije i tako to.

Koji je ovo tačno model LG-a? Ne liči mi da ima par godina ovako sa fotke.
 
  • Like
Reagovanja: EMF
Na TV-u kod ovakve slike je uglavnom T-Con plocica ili kablovi ka i od nje su u problemu. Ne znam da li monitor ima zasebnu plocu, ali ako radi "na lupanje" kontaktni je problem. Da li nekog kabla ili hladan lem neke komponente, svakako je kontakt.
 
Nisu kablovi u pitanju cini mi se.. Jer, drugi sam monitor povezala tim istim kablovima i bilo je sve okej, tako da kablovi, graficka i ostalo nije problem, jedino monitor.. Mozda ima veze sa sijalicama ili mozda se namagnetisao,nisam sigurna, ne razumem se bas..
Proverila kablove, izvinjavam se.:)
Nadao sam se da je adapter ili kabl od monitora problem jer bi onda sledeći korak bio otvaranje monitora. A to ume da bude pipavo i frustrirajuće ako nema šrafove, može da se ošteti ili polomi plastika prilikom otvaranja.
Ako misliš da nećeš moći ili nemaš nekog poznanika dovoljno sposobnog da se upusti, najbolje da poveriš profesionalcu.
 
Proverila kablove, izvinjavam se.:)
Nadao sam se da je adapter ili kabl od monitora problem jer bi onda sledeći korak bio otvaranje monitora. A to ume da bude pipavo i frustrirajuće ako nema šrafove, može da se ošteti ili polomi plastika prilikom otvaranja.
Ako misliš da nećeš moći ili nemaš nekog poznanika dovoljno sposobnog da se upusti, najbolje da poveriš profesionalcu.
Iznevirala sam se, bacila stari i nabavila novi, Svakako hvala na pomoci
 
Nazad
Vrh Dno