Šta je novo?

Mercusys MS108 v2.0 switch problem

Marko_

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
1,018
Poena
375
Razvukao sam na potkrovlju lan prikljucke u svim prostorijama, ali imam problem sa pomenutim switchom. upload je dobar a download radi samo na 10mb/s od 50mb/s koliko bi trebalo. kablovi su u redu tako da je do switcha. u medjuvremenu je na switch kacena veza od iptv da se koristi iptv dok mi ne bude trebao internet. sad kad sam poceo koristiti internet vidim da mi je brzina katastrofa. inace na samom pocetku switch je lepo radio, kada su testirane uticnice u svim prostorijama. pominjem iptv da reko on nije nesto prekonfigurisao u njemu. mislio sam da ga resetujem ali ovaj switch nema reset pin. ima li resenje za ovaj problem da ne vracam dzabe na reklamaciju??
 
Što misliš da je 50Mbps OK? Ovaj switch je 100Mbps, i piše da mu je odbrada dosta dobra ( 1.6Gbps ), znači da ako je sve OK treba da ide na 100Mbps, ne na 50.
Proveri da ti ne piše 10MBps, pa da te nije to zbunilo?
 
50 mi je limit adsl paketa. kad prikacim direkt lan na lan imam nepunih 50. preko switcha 10-20 varira kako kad...da ne bunim pricamo o megabitima.
 
Onda ga reklamiraj.

To je neupravljivi switch tako da ne bi IPTV mogao da ga rekonfiguriše. Probaj bez ičega nakačenog osim svog računara, pa probaj tako, a takođe ako imaš dva računara u kući probaj samo ta dva računara da vežeš preko tog switch-a, bez da je išta drugo nakačeno, pa vidi da li će veza između njih biti 100Mbps ili će i ona biti slabija. Ako je i tada veza spora onda je do switch-a.
 
sad cu da probam izmedju racunara i laptopa. inace jedini je racunar koji je povezan i jedini na switchu. samo dovod do switcha i jedan racunar. resetovan modem, pc, nista se nije promenilo.. jedino jos to da probam sto sam i hteo i to je to. inace nije star ni mesec dana od toga radio mozda par sati... :p
 
Probaj to između dva račuanra, tada ADSL nema nikakav uticaj, čisto da vidiš u LAN-u između njih koja je brzina. Podesi fiksne IP adrese, na računarima, nemaš gateway, samo da imaju IP adrese iz istog opsega i istu masku i probaj saobraćaj između njih, pa vidi da li postižu 100Mbps ili ne. Ako ne, onda je do switch-a definitivno.
 
Nazad
Vrh Dno