Šta je novo?

Menjati i3 laptop za Celeron Dual core?

Neky

Slavan
Učlanjen(a)
01.10.2007
Poruke
919
Poena
330
Zdravo drugari,

imam dilemu o tome da li da menjam Samsung NP300V5Z sa i3-2310m procesorom, za drugi laptop kvalitetnije izrade ali ima Intel B840 procesor. Laptop koristim kao studentski glavni računar - programiranje, po koja virtuelna mašina, internet i malo multimedije - nikakvi renderi i video obrada.

Ovo je sve što sam iskopao a da ima smisla - http://processors.findthebest.com/compare/47-178/Intel-i3-2310M-vs-Intel-B840
 
Mislim da ti je ipak bolja opcija da zadržiš i3, pogotovo ako je virtuelizacija bitna. Takođe, sveukupno je bolji uređaj. Nije valjda taj samsung toliko loš? (što se izrade tiče)
Ukoliko ipak zameniš laptop, sa celeronom bi sigurno dobio bolju autonomiju ...moja preporuka je da ideš na celeron 1000M, to je ivy bridge 22nm procesor na 1.8GHz (u rangu sa gore navedenim celeronom, ako ne i malo jači) i dolazi sa boljom integrušom HD 2500. Čak mi se čini da je taj Ivy celeron derivat i3-a, bez hyperthreadinga i l3 keša, moguće da grešim
 
b820 menjati za i3 je kao menjati porse za juga! taj i3 ima INTEL HD 3000 a taj celeron b820 ima INTEL HD 2000! i3 je znatno jaci od tog b820 , on je taj laptop sigurno platio oko 35 hiljada a ti tvoj oko 45 hiljada ne vidim razlog da menjas taj laptop!
 
jedino ako ti da i devojku uz taj njegov onda moze :d
 
Hvala vam na odgovorima :)
 
b820 menjati za i3 je kao menjati porse za juga! taj i3 ima INTEL HD 3000 a taj celeron b820 ima INTEL HD 2000! i3 je znatno jaci od tog b820 , on je taj laptop sigurno platio oko 35 hiljada a ti tvoj oko 45 hiljada ne vidim razlog da menjas taj laptop!

Malo kasno se ukljucujem al poslusaj Darkodar - ovo je odlicno poredjenje ;)
 
Od tog ko ti je ponudio zamenu mozes dosta nauciti o demagogiji. Ne salim se, kad je uspeo da te skoro ubedi u ovakvo nesto, opasan igrac je u pitanju. Celeron za i3, ej!
 
Nazad
Vrh Dno