Šta je novo?

Menjačnice

Ko kaze da je vikendom mirno... sad je "neko" i uhakovao FTX.




Ni u kom slučaju ne instalirati novi update za FTX app!!!

Ftx-App-Update-No-Install.jpg


Gde je sve FTX/Alameda investirao:

Alameda-FTXPortfolio.jpg
 
Kad bi to tako moglo da neko izvan FTX-a izmeni kod, pushuje izmene i objavi novu verziju aplikacije.
Pri tome satima unazad niko iz FTX-a ne primeti, ne obrise izmene u kodu i ne objavi novu verziju, bez prethodnih malicioznih izmena.

Sam i dalje pravi ljude budalama a sve ocigledno uz dozvolu vlasti jer da nisu deo svega ovoga, davno bi bio uhapsen.
 
Kad bi to tako moglo da neko izvan FTX-a izmeni kod, pushuje izmene i objavi novu verziju aplikacije.
Pri tome satima unazad niko iz FTX-a ne primeti, ne obrise izmene u kodu i ne objavi novu verziju, bez prethodnih malicioznih izmena.

Sam i dalje pravi ljude budalama a sve ocigledno uz dozvolu vlasti jer da nisu deo svega ovoga, davno bi bio uhapsen.
Gary Wang CTO FTX-a i njegov GitHub nalog, čovek uredno piše kod dok se sve ovo dešava. Vidi se da uredno update-uje kod sve vreme, private repositories pa se ne vidi šta update-uje. Naravno sve pod uslovom da je ovo njegov github nalog.
Navodno, FTX sve digitalne asset-e prebacuje u cold storage kako bi smanjio štetu od neautorizovanih transakcija (čitaj 'hack'?).
Svašta se dešava, neki su uspeli da izvuku novac tako što su promenili country of residence na Bahamas (sedište ftx international), neki kupuju Bahama pasoše, neki lik sa Bahama pravi NFT-jeve na FTX-u ljudi kupe NFT za sve što imaju na FTX-u i on uradi withdrawal i onda im prosleđuje novac uz % naravno... teško je razaznati šta se ustvari dešava, šta je istina a šta ne, ali ljudi se snalaze.
 
2 FTX adrese na Solana mreži, ako nekome nešto znači da vidi šta imaju na Solana mreži:

Vrednost od nekih 66M$, uglavnom Wrapped Bitcoin i Ethereum, nešto Tetera i USDC-a...
To je to od mene, ne znam kako drugačije da pomognem onima sa zarobljenim sredstvima na FTX-u sem sa ovo malo informacija koje imam.
*update: Bahami su zaključali asset-e FTX kod njih, tako da je verovatno kasno za opciju izvlačenja preko Bahama.
 
Huobi menjacnica je takodje pukla ljudi… A kolko vidim i TRX ce da pukne, pratim ga vec dosta vremena i doslo vreme da ga prodamo… Cisto ako ko ima sta neka bezi dok se jos moze…
 
Ovo sa ftx-om je prosto neverovatno i verovatno sve namešteno . Imajući u vidu raznorazne verifikacije pojedinaca i stalno traženje nekih dokaza o poreklu i načinu dolaženja do sredstava pojedinaca od strane menjačnìca , a da sa druge strane kompanije kao što su menjačnice nisu 24 h pod budnim okom nekih organa i da ih tamo neki mamlaz zezne kao , a da kompanije i to dobrim delom državne nevode aktivno računa šta je sa uloženim državnim novcem . Farbaju nas sve kako oni hoće da mi mislimo . Da su to samo sredstva pojedinaca sad velikih ili malih to bi možda i prošlo . Ništa im netreba verovati
 
Huobi menjacnica je takodje pukla ljudi… A kolko vidim i TRX ce da pukne, pratim ga vec dosta vremena i doslo vreme da ga prodamo… Cisto ako ko ima sta neka bezi dok se jos moze…
Dezinformacije i tračevi sa Telegrama.
Huobi funkcioniše normalno, withdrawal radi.
 
Dezinformacije i tračevi sa Telegrama.
Huobi funkcioniše normalno, withdrawal radi.
I sa FTX si mogo da povuces do trenutka kad nisi mogo… Ali problem postoji, samo je pitanje dal ce da se iscupaju iz njega ili ne… crypto.com je primio na manjacnicu 900m USDT ukradenih sa FTX prilikom hakovanja… i sta mislis da se sad desava? Preporuka da se bezi sto pre jer ko zna ko i kako je uvucen u FTX semu… Sto ne znaci da se koristi prilika da se eliminise konkurencija… Ja sam licno sva sredstva prebacio na cold wallet… Ostavio 1000 usdt na okx i to na wallet da se trguje ali to je to sto se mene tice dok se situacija ne slegne… Vidis da su debili poludeli svako koristi priliku da pokopa konkurenciju i nije ih briga koliko ce nas malih da strada…
 
I sa FTX si mogo da povuces do trenutka kad nisi mogo… Ali problem postoji, samo je pitanje dal ce da se iscupaju iz njega ili ne… crypto.com je primio na manjacnicu 900m USDT ukradenih sa FTX prilikom hakovanja… i sta mislis da se sad desava? Preporuka da se bezi sto pre jer ko zna ko i kako je uvucen u FTX semu… Sto ne znaci da se koristi prilika da se eliminise konkurencija… Ja sam licno sva sredstva prebacio na cold wallet… Ostavio 1000 usdt na okx i to na wallet da se trguje ali to je to sto se mene tice dok se situacija ne slegne… Vidis da su debili poludeli svako koristi priliku da pokopa konkurenciju i nije ih briga koliko ce nas malih da strada…
To stoji, pre neki dan je Forbes pokušao da diskredituje Binance, pa su posle par sati obrisali članak sa sajta.
Problem je terminologija, jer ako kažeš: "Huobi menjacnica je takodje pukla ljudi..." to će se uglavnom protumčiti na najgori mogući način.
I nije li to upravo potkopavanje...?
 
To stoji, pre neki dan je Forbes pokušao da diskredituje Binance, pa su posle par sati obrisali članak sa sajta.
Problem je terminologija, jer ako kažeš: "Huobi menjacnica je takodje pukla ljudi..." to će se uglavnom protumčiti na najgori mogući način.
I nije li to upravo potkopavanje...?
Nije ako je istina :D Jer evo, prosto, napiso sam i za crypto.com i kolko danas blokirano povlacenje sredstava… Za crypto.com bih razumeo da cz pokusava da ih se resi, dosta su veliki ali ko bi hteo da se resi boranije kao huobi ili kako se vec zovu… Ima dosta vecih od njih, sto ne znaci da su sumnjivi… Problem je sto su potvrdjeno “falsifikovali” dokaze o validnosti!
 
Nije ako je istina :D Jer evo, prosto, napiso sam i za crypto.com i kolko danas blokirano povlacenje sredstava… Za crypto.com bih razumeo da cz pokusava da ih se resi, dosta su veliki ali ko bi hteo da se resi boranije kao huobi ili kako se vec zovu… Ima dosta vecih od njih, sto ne znaci da su sumnjivi… Problem je sto su potvrdjeno “falsifikovali” dokaze o validnosti!
Одакле сад овај инфо да не раде повлачења са cdc?
 
😁
 

Prilozi

  • 20221114_171440.jpg
    20221114_171440.jpg
    90.5 KB · Pregleda: 100
Ne znam što se ljudi lože da je CZ nešto kao pošten. Žvaka mu je potpuno ista kao što je imao i Scam Bankrun-Fraud, kao mene ne interesuje bogatstvo, ja želim da zaradim da bih sav taj novac dao u dobrotvorne svrhe, čak ima i taj neki izgled budističkog monaha.
 
Одакле сад овај инфо да не раде повлачења са cdc?
Iz prve ruke… Buraz mi je zaglavio tamo.. 24h mu stoji pending a kolko sam mogo da pohvatam mamlazi su “pozajmili” valute da bi lazirali proof of reserves a onda prilikom vracanja zajebali pa poslali 400m na pogresan wallet… valjda su bili u zurbi xD
A vec danima citam da ljudi imaju problema sa povlacenjem sredstava u vecim kolicinama… Pozovem buraza i kazem mu da se mice odatle, medjutim izgleda da smo zakasnili…
 
Ne znam što se ljudi lože da je CZ nešto kao pošten. Žvaka mu je potpuno ista kao što je imao i Scam Bankrun-Fraud, kao mene ne interesuje bogatstvo, ja želim da zaradim da bih sav taj novac dao u dobrotvorne svrhe, čak ima i taj neki izgled budističkog monaha.
Ma CZ je prevarant… Najveci! Mada verovatno su i vecina njih… Videcemo ko ce i kolko njih ce ostati posle cele ove zbrke… Cinjenice govore da nije samo SBF prokocko sredstava… Dosta njih je… Posteno ne verujem vise ni jednoj menjacnici, i reko bih sa razlogom… Sve na wallet samo malo za trgovinu na manjacnicu… Nzm kog djavola i stejkujemo assete kad u 5 dana trgovine zaradim vise no sto je APY… Bilo koji novcanik je bolji nego menjacnica u ovom trenutku…
Btw da ne dodje do zabune, pisem ovo iz dobrih namera, ne losih! Ne promovisem i pljujem sve redom, takve cinjenice krastavac!
 
Ništa novo nije napisano. Berzu vode špekulanti od kada je nastala. Svi znamo i prihvatili smo da igramo po tim pravilima.
 
Kripto je primećen od strane špekulanata sa kursevima trebao je da dođe do određene vrednosti i da tamo stoji da predstavlja decentralizovanu sigurnost za jeftine sigirne velike transakcije . Ali ....
 
Po svemu sudeci Kripto nigde nije bezbedan i to je razlog zbog kojeg sve cesce mislim da nikad nece zavite onako kako mi to zamisljamo nazalost.... Kad je Bull sve cveta, kad je Bear sve propada. Gde nema linearnosti nema ni poverenja.
 
Pozdrav,

da li je neko skoro prebcivao na CEX.io novac preko MOBI master kartice ?
 
Ako je ikako moguce, zaobidji CEX.io menjacnicu. Pogledaj u temi prethodne postove gde su ljudi pisali probleme sa tom menjacnicom.
 
NIje problem do CEX-a. MOBI banka je zabranila transakcije ka menjačnicama (uplate i isplate). Pisao sam o tome u temi za ovu banku.
 
Ako je ikako moguce, zaobidji CEX.io menjacnicu. Pogledaj u temi prethodne postove gde su ljudi pisali probleme sa tom menjacnicom.
Ja nikada nisam imao problema sa cex.io menjacnicom, koristim VISA karticu. U prethodnim postovima su pisali da imaju problema sa Master karticama na cex-u.
 
ECD je za mene završio karijeru. Kolega prošle nedelje pokušao preko njih da kupi kripto. Transakcija prošla, ali nije mogao da povuče sredstva (LTC je u pitanju, kupovina u walletu). Dugme za potvrdu je bilo sivo. Kontaktirao odmah uživo podršku (pokazao mi transkript razgovora), ali bolje da nije. Odgovor je bio u stilu: "Nemam pojma zašto neće, mora da pitam devove". Na pitanje kada će dobiti odgovor od "devova", lik rekao najranije sutra, možda za neki dan. Čovek se naljuti i vrati sve u rsd. Onda ljubazno zatraži povraćaj provizije od podrške. Još jedan šok: "Na osnovu čega tražite povraćaj provizije?". Ovakvu nekulturu i cinizam više ni u državnim firmama ne nalazite često. Opet kultrurno objašnjavanje da nisu pružili uslugu koju su reklamirali (menjačnica 24/7). Odgovor: Obratit nam se putem emaila. Kolega naravno odmah uradio povraćaj novca na račun (uz masnu proviziju ECD-a ponovo). Transakcija je bila brza, unutar 10 minuta. Napisao im mejl u kome je ponovo tražio povraćaj novca svih provizija (sa menjačnice plus za povlačenje novca). Nikakav odgovor nije dobio do juče.
Ja sam kupio Trezor kod njih i pre par godina prvi kripto. Posle ovakve priče ni šibice od njih ne bi uzeo. Potpuno neprofesionalna firma.
 
ECD je za mene završio karijeru. Kolega prošle nedelje pokušao preko njih da kupi kripto. Transakcija prošla, ali nije mogao da povuče sredstva (LTC je u pitanju, kupovina u walletu). Dugme za potvrdu je bilo sivo. Kontaktirao odmah uživo podršku (pokazao mi transkript razgovora), ali bolje da nije. Odgovor je bio u stilu: "Nemam pojma zašto neće, mora da pitam devove". Na pitanje kada će dobiti odgovor od "devova", lik rekao najranije sutra, možda za neki dan. Čovek se naljuti i vrati sve u rsd. Onda ljubazno zatraži povraćaj provizije od podrške. Još jedan šok: "Na osnovu čega tražite povraćaj provizije?". Ovakvu nekulturu i cinizam više ni u državnim firmama ne nalazite često. Opet kultrurno objašnjavanje da nisu pružili uslugu koju su reklamirali (menjačnica 24/7). Odgovor: Obratit nam se putem emaila. Kolega naravno odmah uradio povraćaj novca na račun (uz masnu proviziju ECD-a ponovo). Transakcija je bila brza, unutar 10 minuta. Napisao im mejl u kome je ponovo tražio povraćaj novca svih provizija (sa menjačnice plus za povlačenje novca). Nikakav odgovor nije dobio do juče.
Ja sam kupio Trezor kod njih i pre par godina prvi kripto. Posle ovakve priče ni šibice od njih ne bi uzeo. Potpuno neprofesionalna firma.
Prebacujem dosta preko njih, jedina zamerka do sad je bila provizija… Ali posle ovog sto procitah tu moracu da razmislim… Neki predlog za neku bolju varijantu za povlacenje kesha?
Btw malo nervira sto sve zive menjacnice rado povlace pare sa kreditne kartice kad kupujem kripto a kad povlacim onda peripetija 300…
 
Ja ranije nisam nikada imao problema sa ECD-om (vise od godinu dana ne koristim), povlacio sam pare preko komercijalne banke, ono sto sam majnovao. Sada imam neku dr. kombinaciju i povlacim u eur. preko CEX-a, mada nisam povlacio nekoliko meseci nista, zadnje sam prodao ETH po 1.610 eur. cini mi se.
 
Nazad
Vrh Dno