Šta je novo?

Memoriska kartica za mobilni i razne klase

lemik

Cenjen
Učlanjen(a)
10.05.2009
Poruke
570
Poena
169
Citao sam da imaju razlicite klase memoriskih i da swap kao najbolje radi na klasi 6. Da li neko moze da mi obljasni koja je razlika izmedju tih klasa vidim da ima 2, 4, 6 i 10?
 
Razlika je u brzini upisa i ispisa podataka sa/na karticu. Brza kartica je neophodna za snimanje video materijala u HD formatu kao sto je vec napomenuo darkos, jer tad telefon radi kao fotoaparat. Za normalno koriscenje dovojna je i klass 4, pa cak i klass 2 koji saj ja dobio uz Desare. Cene se ne razlikuju posebno (u smislu duplo brza duplo skuplja kao kod kapaciteta)cak i brza moze da bude i jeftinija.
 
Za fon ne treba nista vise od class4. Naravno, od proizvodjaca kartica zavisi koliko je class4 realna specifikacija. Neko stavi class4 a ono nije ni class2. U svakom slucaju, ova kartica je bila oko 3 soma dindzi na akciji (pre pola godine), i kartica zaista ubija, svaka preporuka:

Link

Osim sto je zgodno prosiriti memoriju, mnogo dobra fora je na kartici imati svu muziku/klipove/fotose/igre/titanium backup/dokumente/itd.. i kad se menja fon, samo se ubaci kartica i u sekundi je sve tu.
 
Ako kupujes karticu, razmisli i o pakovanju sa sd adapterom. Ja sam uzeo takvu i sad staru karticu mogu da koristim za fotoaparat.
 
Nazad
Vrh Dno