Šta je novo?

memorija u Amilu Pi 3525

trx

Čuven
Učlanjen(a)
22.01.2004
Poruke
797
Poena
619
gde se nalazi drugi modul u FJS Amilo Pi 3525 i kako do njega stici (sta sve mora da se odshrafi/otvori)?

:type:
 
imam i ja taj komp.. ali meni su oni ubacili dva slota od po 2gb tako da to nisam morao sam.. a reci mi koji operativni sistem imas?? nije vezano za memoriju :)
 
trenutno je XP cisto da ga probam. cekam ubuntu 9.4 pa da se skrasim.

imas li neku ideju kako da dodjem do drugog modula? mozes li da pitas te sto su ti budzili komp?
 
I ja planiram upgrade a citao sam na netu da isto ljudi nemaju pojma gde mu je drugi model. Ja kontam da je negde na drugom delu ploce i da treba da se skine ceo stitnik za plocu... a to mislim da je malo veci sex.

@trx: Da li ce Ubuntu 9.4 raditi na ovim novijim masinama? Meni radi i 8.10 ali npr. rezolucija je budjava 1024x768, pa me mrzelo da ga instaliram... dok npr. OpenSolaris mi radi bolje i prepoznaje sve lepo pa cu verovatno njega da instaliram kao drugi OS>
 
hm... pa sve sto se budzi u linuxu oko grafike se radi u xorg.conf file-u. ja licno koristim gentoo i sve sam rucno podesavao tamo, pa kapiram da i na ostalim distroima moze sve da se sredi rucno u slucaju da se ne prepozna automatski.
 
Ma znam nego navika sta ces :) a i hocu da probam solaris na ovako jakoj masini...
 
sto se tice memorije znam samo da fabricki imaju dva slota od po 1gb.. bezveze..
i da vista 64 restartuje komp bez razloga tako da sa se vratio na 32.. mislim da drajveri nemaj za 64.. stvarno bezveze
 
Vista.... lolz. Sacekaj 7icu.

A za slotove nisi u pravu zato sto moj fabricki ima 1x2 GB modul. Znaci jos jedan je potpuno slobodan, a sada masina radi na single channelu, kada dodam drugi od 2 giga bice dual channel....

meni je stigao u full pakovanju sa neostecenim seal-om, mozda su tvoj budzili domaci 'dileri'... tipa izvukli 2 giga fabricki modul i stavili ti 2x1GB... a tvojih 2 giga npr. dali meni ako sam trazio odmah prosirenje na 4 giga :) Tako se to radi... prebijanje...

Za memoriju nasao sam resenje - skinite zvanicni user manual (90 i nesto stranica PDF) sa zvanicnog sajta.... ima deo gde se detaljno opisuje skidanje svega radi upgrade-a i posebno je navedeno da neki modeli imaju skroz odvojene slotove za memoriju :)
 
Poslednja izmena:
ja sam dobio sa 2x2gb ali mi je prodavac rekao da je bilo fabricki 2x1gb mozda laze meni svejedno :)
 
Slot se nalazi ispod tastature treba malo snage da iscupas tastaturu jer ima lepak ispod :) inace je veoma lako da se rasklopi nema nikakvih srafova sve na zabice
 
Ljudi jel vi citate nesto?! Kod mene je slot za upgrade bio tamo gde treba da bude po zdravoj logici - kad se odsrafi maska od ploce, a taj ispod tastature je bio fabricki popunjen.
Da li ste racunare dobili sa fabrickim seal-om, zapakovani originalno ili 'u kesici' od nasih dilera? Moj slucaj je prvi, jer nepoimljivo je da bi proizvodjac u neke modele stavljao osnovni modul ispod tastature, a drugi kod ploce...
 
Vrh Dno