Šta je novo?

Meizu m2 mini ili alcatel idol 3 4.7

huebert

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
14.02.2016
Poruke
125
Poena
19
S obzirom da su ova 2 telefona dostupna u mts-u uz paket koji mi odgovara za 1din, šta vi mislite? Nemam keša da dajem za nov fon. Ne vidim ništa drugo interesantno uz mix net XL...

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
 
Teslu 6.1 sam odbacio u startu. Žale se ljudi, a razlika za manji paket (Mix net L) izmedju tesle i m2 je 2700 što je prihvatljivo i uz par rata se doplata ne oseti...

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
 
Lol, onda otpada definitivno, pošto ne gasim 3g/4g nikad... A bitno je da izdrži od jutra do večeri...otprilike 20ak min razgovora... surf oko 2h dnevno(čitanje vesti, čet,youtube) kad se sve sabere, možda neka igra 15-20 min...

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
 
Post iznad tvog se odnosio na vreme upaljenog ekrana a ne na ukupno trajanje baterije.

Nisam znao da p8 lite ima tako solidan SOT.

U svakom slučaju, svaki telefon bi trebalo da izdržati ceo dan bez punjenja sa tvojim korišćenjem.
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam, zato pitah, malopre na par sajtova video testove i za bateriju kažu da je ispod proseka, čak i uporedni testovi sa konkurencijom pokazuju da je slabiji, plus se najsporije puni. Možda je u praksi drugačije, meni jedan dan otp. 15h sasvim dovoljno... Hvala na odgovoru.

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
 
Nema sanse da ima 4-5 h mesovitog koriscenja 3/4G Wifi. Mesovito tesko iznad 4h. A ako je pretezno 3/4g pre ce 3-3,5h sot. Baterija je najslabija karika kod pi lite. Na p9 lite su stavili sasvim solidnu bateriju od 3000mah
 
Znači onda nema šanse bez nekog dopunjavanja u toku dana da baterija bude pouzdana?... Džaba taj ok hardware, kad baterija ne može to da gura kako treba...

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
 
Nema sanse da ima 4-5 h mesovitog koriscenja 3/4G Wifi. Mesovito tesko iznad 4h. A ako je pretezno 3/4g pre ce 3-3,5h sot. Baterija je najslabija karika kod pi lite. Na p9 lite su stavili sasvim solidnu bateriju od 3000mah
Ja pricam o telefonu koga posedujem ,ti na osnovu cega?
Internet testova itd
Ako nije zahtevan korisnik izgurace sot 4-5 sati bez problema ,bez obzira da li koristi 3g ili lte
Ako drzi osvetljnje na 100% igra igrice po ceo dan,seta po netu ,prica 2h dnevno i posalje 100 mailova i sms poruka ,ako mu nje signal ocajan,drzi non stop gps i ostala cuda upaljena onda nece izdrzati ,ne bi mu ni Mate 7 izdrzao toliko pod takvim uslovima
Ako ima neko normalno koriscenje onda nece imati problem sa 4 do5 sati sota ,bez obzira dal koristi wi fi ili 3g lte mrezu
Neka napise koliko sta koristi otprilike pa da vidimo kako i sta

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ja bih voleo da okacis screen shot sa 5 sati SOT. Moj drugar ga koristi i nikad ne izvuce vise od 4h SOT za 24h. Osvetljenje na auto i bez igrica. Znaci ono surf, viber, WA, FB
 
Kako sam znao da ce to da trazi ahaha
e3d949bf1a39dc5b852efccf6bb4a822.jpg
4ee20ae8ff96e8b354c7b1ea823384de.jpg
22bf62ebdce55eafcd504d350d9dcf3b.jpg
2831316e43689d62bbc675c2d1657b4b.jpg


Dobra stvar kod novijih Huawei modela je da svaka app koju ne selektujes automatski gasi u pozadini
Ima ubitacan task kiler koji sjajno odradjuje posao ,zaista fantasticna podesavanja dozvoljava
Emui nema mnogo bloata tako da ne przi bateriju kao recimo Samsung itd
P8 lite je zaista dobar model,iskreno ni ja nisam ocekivao od njega da tako fluidno radi ,da pravi jako dobre slike itd
Ali eto, iznenadio me

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
A ovo su podaci sa p8 lite ili sa mate 7? Ako je tako kao što kažeš, onda je to sa baterijom meni ok, naravno da ne očekujem od njega 6 h sot, 4-5 h je sasvim dovoljno. Još videh da je izašao marshmallow za njega... Trebalo bi da je ok kupovina(za 1din uz paket koji koristim).

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam onda kako kod mog ortaka jedva izvlaci 3.5-4h sot. Dosta zavisi koliko aplikacija imas instalirano i kako se one koriste. Ispade ima bolji SOT od flag ship modela 2016-e :D
Posle najnovijeg apdejta s7e izvlaci tek malo preko 5h :)
A on je vazio za jako dobar tel sto se baterije tice
 
Pa samo napomenuh da ispade da ima bolje baterije od flagship modela sa 3500 mah iako je po testovima na gsm areni situacija obrnuta. Naravno sve zavisi od nacina koriscenja, broja i vrste aplikacija. Kao i osvetljenja ekrana i aplikacija koje rade konstantno u pozadini.
Moj tel kad sam ga uzeo i imao samo 5-6 instaliranih aplikacija je imao 20-ak % bolju bateriju nego posle par meseci i inetaliranih 50-ak aplikacija. Moj drug koji ima isti telefon sigurno ima dosta vise instaliranih aplikacija i ddzi ekran na jacem osvetljenju cim ne moze skoro nikad da sastavi vise od 4h sot za 24h.
Na osnovu toga sam predpostavio da 5h sot mesovitog koriscenja je preterano
 
Poenta mog pitanja je bila da flagship=jednako najači hardwer=veća potrošnja baterije tako da je potpuno pogrešno podrugljivo reći, wow, ima bolju bateriju od flasgship modela iz 2016...

Moje je mišljenje da ne treba da se raspravljaš sa čovekom koji ima telefon, koji je postavio svoju potrošnju, i da ga ubedjuješ da tako nešto nije moguće samo zato što ti imaš pogrešno uverenje da stvari nisu takve.

Takodje, broj aplikacija nema skoro nikakve veze sa potrošnjom baterije.
Dovoljno je jedna koja pravi drain pa da potrošnja bude veća nego sa 101 aplikacijom kod nekoga ko ume da koristi svoj smartphone bez battery drain-a.
 
Kao prvo ja se ne raspravljam sa covekom vec samo razmenjujemo misljenje. Kako on ima tel tj njegova supruga tako i moj drug ima i koji kaze da ne moze preko 4sot za 24h upotrebe.
Kao drugo broj instaliranih aplikacija i aplikacija koje rade u pozadini ima uticaj na trajanje baterije. Ne govorim o drejnu vec o normalnom trosenju baterije. Jel je vecini aplikacija treba net za sinhronizaciju a sasmim tim i trosi bateriju.
Zato rekoh da svi ne koriste isto tel pa sot moze da varira. Neko je stalno na wifi-ju a neko na 3/4g uglavnom koji kolje bateriju, nekom je osvetljenje ekrana na minimumu nekom na 80 ili 100%, neko moze da gleda film koji vec ima u tel i time izvlaci veci sot od onog koji taj film gleda na youtubu.
Sto se tice poredjenja sa flag ship modelima (s7e, 6p...) koji su ocenjeni kao jako dobri sto se baterije tice na svim testovima dok je p8 lite ispod proseka. Naravno da su oni veci potrosaci ali i imaju duplo bolje baterije pa sam odatle izvuko poredjenje.
Da rezimiram. P8 lite iz mog iskustva tj iskustva ortaka koji ima taj tel skoro god dana da ima prosecnu bateriju klase kojoj pripada. Nista spec ali dovoljno za prosecno zahtevnog korisnika od jutra do veceri. Za iznad prosecno zahtevne korisnike koji su uglavnom na mobilnom netu bice malo teze bez dopunjavanja
 
Lol, onda otpada definitivno, pošto ne gasim 3g/4g nikad... A bitno je da izdrži od jutra do večeri...otprilike 20ak min razgovora... surf oko 2h dnevno(čitanje vesti, čet,youtube) kad se sve sabere, možda neka igra 15-20 min...

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
Izvini ne videh ovaj post,nekako mi promace
Ma bez problema ce zdrzati
Jos ako je 1 din uz paket ,milina
Naravno pogledaj ti jos neki model ne skodi
U svakom slucaju p8lite je dobar telefon u svakome smislu za taj cenovni rang

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
 
Pratim, ali iz njihove ponude ništa zanimljivo osim toga uz mix xl... Tako da će verovatno biti p8 lite... Osim ako se za par dana ne pojavi nesto zanimljivije u ponudi.

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
 
Imam ja P8 lite,50 posto automatsko osvetljenje I kada koristim net samo prwko wifi izvucem oko 4,20 SOTa.3G/2G je stalno ukljucen I kada ga koristim vise 3,30 max SOT.Telefon ima prosecnu bateriju a inace je odlican I radi lepo I fluidno.Dobar displej I solidna kamera.
 
Eto konacno jedan covek koji je realan i normalno koristi telefon i potvrdjuje moje tvrdnje da je baterija prosecna sa oko 4h sot uz mesovito koriscenje. Sto nije nimalo lose za tu klasu telefona i kapacitet baterije od 2200 mah od koje nikako ne moze ocekivati 5h sot mesovitog normalnog koriscenja a ne gledanja filma u mraku sa minimalnim osvetljenjem
 
Nazad
Vrh Dno