Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Server slam, ali nismo igrali zajedno poslednju.. Ako si ti demon od srbije, onda si mi pomogao da ubijem prvu ashavu :D

Ovo je kabl (time stamp)
 
nisam :)
enu#2775


edit: znaci treba taj angle konektor, ima i takvih na AE, samo sto ces cekati da stigne :)
 
Poz ljudi, gledam da promenim svoju Kala K557 tastaturu, odnsono da kupim novu, a trenutne dve tastature koje gledam od ponuđenih su Redragon Draconic K530 i Aula F3068, obe tastature su hot swappable i 60% su plus mogu da se povežu preko Bluetooth ili Tip C kabla, sad jedina mana je to što Draconic koristi outemu brown switcheve dok ova Aula koristi neke plave wood switcheve, čudno ime za switch. Samo jednu od te dve mogu izabrati, cena za draconic je u Desk-u oko 7600 rsd a aula je u Game Centru okruglo 7000. Koju izabrati?
Ja imam Draconic i zadovoljan sam. Skroz okej tastatura.
 
illidane, jel sam sa tobom igrao D4? :D

Jel ima dobrih kablova kod nas ili samo Ali? Ako te ne mrzi da mi sibnes koji link, moze i na PP.. Neki sto priblizniji ovom koji dolazi uz tastaturu, samo da je duzi :)
Ja sam uzimao sa Alija ove, kao coiled su, ali je ovaj deo posle aviator konektora je metar i po dugacak. A izgleda lepo i ja sam uzeo crno narandzastu kombinaciju i tamno zelenu bas su dobre boje.

Poz ljudi, gledam da promenim svoju Kala K557 tastaturu, odnsono da kupim novu, a trenutne dve tastature koje gledam od ponuđenih su Redragon Draconic K530 i Aula F3068, obe tastature su hot swappable i 60% su plus mogu da se povežu preko Bluetooth ili Tip C kabla, sad jedina mana je to što Draconic koristi outemu brown switcheve dok ova Aula koristi neke plave wood switcheve, čudno ime za switch. Samo jednu od te dve mogu izabrati, cena za draconic je u Desk-u oko 7600 rsd a aula je u Game Centru okruglo 7000. Koju izabrati?
Draconic ako se ne varam jeste hot swap ali samo za outemu switcheve, dok je Aula dobra za sve jer ima Kailh sockete. Ali Draconic ima dosta bolji Bluetooth kontroler od Aule, Aulu sam prestao da koristim jer je budjenje iz sleepa mnogo sporo. Takodje na Draconic nemas strelice, pa ako ti trebaju moras kombo tastera da bi ih dobio, sto je meni licno deal breaker.
 
Draconic ako se ne varam jeste hot swap ali samo za outemu switcheve, dok je Aula dobra za sve jer ima Kailh sockete. Ali Draconic ima dosta bolji Bluetooth kontroler od Aule, Aulu sam prestao da koristim jer je budjenje iz sleepa mnogo sporo. Takodje na Draconic nemas strelice, pa ako ti trebaju moras kombo tastera da bi ih dobio, sto je meni licno deal breaker.
Znam da draconic nema strelice, to mi nije problem a i Redragon ima beše svoje bullet swithceve kod nas, mislim da su jedino dostupni Bullet F, B i QL switchevi. Planiram da uzmem bullet F ili QL kad budem u Junu uzimao tastaturu, samo nmp koje da izaberem od njih ili da uzmem na aliju crvene outemu swithceve pa da imam da menjam kad poželim.
 
Razmislite i o Fantech MaxFit61. Ja sam uzeo belu sa crvenim (outemu) prekidačima. Tastatura je hot swap, a podržava i petopinske prekidače (dakle, niste ograničeni samo na Outemu ili Akko). Stabilizatori su fabrički podmazani, tako da nema škljocanja, naročito spejs tastera. Postoji novija verzija tastature sa providnim kućištem (mislim da ima Frost u nazivu), a postoji i aluminijumsko kućište, koje nažalost košta više od same tastature.
Stavio sam joj PBT kapice i O-ringove, a uzeo sam i tip-C kabl pod uglom (doduše crni) jer mi se nisu davale pare za ove coiled.
Nije neki naročit mod, ali za početak može da prođe. ;)
 

Prilozi

  • IMG_20230523_093700.jpg
    IMG_20230523_093700.jpg
    273.8 KB · Pregleda: 74
Na kraju sam ipak odlučio da uzmem Draconic pro sa crvenim switchevima u crnoj boji da mi se uz setup slaže, našao u Computerland-u za 9k.
 
mbagS7oYkcdzXEMm.jpg

Artisan Keycap: Diablo IV Edition
Customize your keyboard with a unique, artisan keycap depicting Diablo's demonic visage. Limited Edition items from SteelSeries.

Ovo će zanimati najviše @illidan, ode sova i moraju matching keycaps :)


Edit:

ARTISAN KEYCAP: DIABLO IV® EDITION​

Limited Edition Diablo® IV design
  • Stunning Artisan keycap inspired by Diablo IV hell gate
  • Compatible with Mx Stem Mechanical Keyboard
  • One of 2,160 uniquely numbered keycaps

price€ 79,99 :oops:
In stock
 

jbga kvalitet :)

inace sova (original) je skuplja
 
mbagS7oYkcdzXEMm.jpg

Artisan Keycap: Diablo IV Edition
Customize your keyboard with a unique, artisan keycap depicting Diablo's demonic visage. Limited Edition items from SteelSeries.

Ovo će zanimati najviše @illidan, ode sova i moraju matching keycaps :)


Edit:

ARTISAN KEYCAP: DIABLO IV® EDITION​

Limited Edition Diablo® IV design
  • Stunning Artisan keycap inspired by Diablo IV hell gate
  • Compatible with Mx Stem Mechanical Keyboard
  • One of 2,160 uniquely numbered keycaps

price€ 79,99 :oops:
In stock
damn, 80 evra samo za jedan keycap?
 
da, rucno radjen, probaj da napravis jedan pa izracunaj za koliko da ga prodajes :)
 
Dam zeni da ga napravi i bolje.
 
Kome treba nova tastatura ili samo stvar za modovanje, na banggood ima Royal Kludge RK84 za nekih $54.


Ja narucih jednu upravo. Vec sam je modovao za zeta, jako dobra tastatura. Baterija dugo traje, ima 3 moda povezivanja, hot swap je. :)

Ko voli nek izvoli.
 
Nego ljudi, jedno malo pitanje, video sam da u Atom Computers ima K530 pro za 7760 rsd, imaju crvene i braon switcheve, kojom kurirskom službom oni šalju robu? Izvinjavam se ako sam temu pogrešio al me zanima samo pošto im ništa nije označeno na sajtu vezano za dostavu i to. Hvala unapred.
 
Kupovao sam davno kod njih. Tada su slali Siti Ekspresom.
 
Koliko vidim kod nas ima K530 RGB i K530 PRO, zna li neko koje su razlike ili su to iste tastature?

 
Kome treba nova tastatura ili samo stvar za modovanje, na banggood ima Royal Kludge RK84 za nekih $54.


Ja narucih jednu upravo. Vec sam je modovao za zeta, jako dobra tastatura. Baterija dugo traje, ima 3 moda povezivanja, hot swap je. :)

Ko voli nek izvoli.
Kako je rešeno osvetljenje, belo? Ima podešavanja nivoa osvetljenosti ili samo one glupe efekte?
Mada vidim da su plavi prekidači, to bih morao odmah da menjam, osvetljenje je pretpostavljam u samom prekidaču?
 
Kako je rešeno osvetljenje, belo? Ima podešavanja nivoa osvetljenosti ili samo one glupe efekte?
Mada vidim da su plavi prekidači, to bih morao odmah da menjam, osvetljenje je pretpostavljam u samom prekidaču?
Belo je osvetljenje, podesavanje nisam siguran ali verovatno ima modove razne nije samo staticno. Plave prekidace svakako bacam kad ih skinem jer su uzasni. Osvetljenje mozes da vidis kako je reseno po slikama ili na YT.
ja mislim da ima outemu ako sam dobro čuo.
Moja greska nisu Kailh, ali imaju podrsku za sve switcheve 3pin ili 5pin. Tako da je svakako dobro unapredjenje u odnosu na stare outemu sockete.
 
Na YT gledah sinoć ali svuda RGB verzija, ovde stoji da je samo jedna boja. Šteta što ne nude crvene kao na onoj RK61, ona mi se i estetski više dopada u smislu crna tastatura i žuto osvetljenje, ali kao format mi je RK84 daleko praktičniji.
 
Nego ljudi brzo pitanje, da li će ovi keycapovi da rade na Redragon Fizz pro tastaturi? Pošto sam nju na kraju ipak i izabrao umesto Draconic.
 
 
Zašto je ceo Youtube u fazonu da se čude kako padaju cene mehaničkih tastatura, kako su sve bolje za manje para?
Prošle su godine od kako je pokrenuta fama oko IBM Model M, nastale su specijalizovane kompanije srednje veličine od nekada entuzijasta koji su ih pravili u garaži, ušli su veliki igrači i trude se da emuliraju ručno rađene tastature. Kinezi su sve to iskopirali i sa svakim modelom su uspešniji u kopiranju.
Naravno da će cena dole a kvalitet gore. A najbitnije, kupci mehaničkih tastatura, pogotovo oni što su ih skupljaju kao cipele su naglo osiromašili u poslednjih godinu dana zahvaljući masovnim otkazima u IT industriji a kolekcionari tastatura su upravo ljudi koji rade u IT kompanijama. Sve je manje ljudi koji će da plate jednu tastaturu 500 evra a kamoli da kupuju 10 custom tastatura godišnje. Mnogo takvih ih je ostalo bez primanja...
 
Belo je osvetljenje, podesavanje nisam siguran ali verovatno ima modove razne nije samo staticno. Plave prekidace svakako bacam kad ih skinem jer su uzasni. Osvetljenje mozes da vidis kako je reseno po slikama ili na YT.

Moja greska nisu Kailh, ali imaju podrsku za sve switcheve 3pin ili 5pin. Tako da je svakako dobro unapredjenje u odnosu na stare outemu sockete.
Ako ces bacis bolje posalji nekome ako odgovaraju.
 
Ako ces bacis bolje posalji nekome ako odgovaraju.
Nisam mislio bas da bacim :D Vise "figure of speech". Ali ako nekome trebaju blue switchevi imam oko 90 komada isto od Royal Kludge, skinuti odmah nakon dobijanja tastature. Slobodno posaljite PM. I kad dodje ova nova imacu jos 87. :)
 
Nazad
Vrh Dno