Šta je novo?

Mehanicke Tastature

@m1k1 Super! Odavno ih merkam i stalno mi iskacu, negde mi na redditu iskocilo da je neko kukao. Ali taj OSA profil mi je bas lep i legende su odlicne na njima.
 
GMK je doubleshot ABS, kvalitet ali i cena…
PBT su jeftinije
 
Da li se taj kvalitet kapica odnosi samo na print ili i na samu boju? Da li vremenom izbledi i boja ako je losiji kvalitet? Primetio sam da su na Magic keyboard od iMaca izbledeli neki dugmici koje najvise koristim, pojavljuje se svetlo plava nijansa umesto ciste bele.. sreca pa je jako jeftina tastatura.. ni 2 god je ne koristim.
 
Poslednja izmena:
@stefanelos
meni su kapice prelepe, kratko ih imam ali deluju bas kvalitetno i verovatno doprinose jos boljem zvuku.
drugaru sam poklonio Q2 prosle godine i nije se do sada zalio :)

dugo sam koristio XDA, na Leopoldu neke PBT SS2 profile koji su najslicniji cherry profilima i sada OSA koji su mi odlicno legli.

Keychron mi je odavno favorit, ko nece nista da cacka mislim da sa njima dobija najbolje iskustvo out of box.

@Boris Lozac
double shot kapice ne mogu nikada da izblede jer umesto printa imaju poseban sloj plastike. pored toga imas kapice raznih debljina i materijala.
ima i dobrih dye sub kapica. na nekima se brzo skine a na nekima traje godinama.

meni su se neke jeftine laser print xda kapice vrlo brzo izljustile a iste takve koje su dye sub trajale godinama.
 
Poslednja izmena:
Evo kako izgleda Magic keyboard posle oko godinu dana.. Ne znam jel se na slici primećuje kako je "poplavila".

PXL_20230314_124518958.jpg
 
na slici deluje kao da su se kapice nekako ofarbale u plavo. prvi put cujem da mogu da se izlizu ili istanje pa da budu kao blago prozirne.
jesi li probao da ih obrises necim?
 
Probao sam ne skida se, bukvalno kao da je oguljena ta bela boja od koriscenja i ispod da je neka plava..
 
Jeste bas glupa pojava. Prvi put to vidim a verujem da nije jeftina tastatura.
Imao sam odavno iMac 2013 ali se na njemu tastatura nije menjala. Takođe sam imao i njihovu full size wired tastaturu koja je i dan danas kao nova a kucalo se poprilično na obe nekoliko godina.
 
Probao sam ne skida se, bukvalno kao da je oguljena ta bela boja od koriscenja i ispod da je neka plava..
Ili su capsi beli ali su se ofarbali od ovog dela okolnog, on deluje da je bas te boje koja se prenela vremenom na dugmad.
 
 
Ima na KP, 180 evra. Nije malo ali opet, mnogo bolja investicija nego Logi/Razer/Asus/SS dzank za 300 evra.

Edit: Pre 2 minuta sam merkao gateron brown na sajtu, sad nema na stanju...
 
Mode ima nesto sto ide uz tvoj nick, bolje od svega ovoga sto se valja ovde :D
 
there

 
 

Prilozi

  • Screenshot_20230331_143530_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_20230331_143530_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 19
  • Screenshot_20230331_143536_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20230331_143536_com.huawei.browser.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
Keychron Q10 (Alice Layout) lepa.
 
Prvi utisak o Logitech G413 se tkl tastaturi je not great, not terrible niti sam se nešto razočarao niti oduševio, nakon Logitech pro X sa Romer G tasterima ovi tactile tasteri na g 413 su mnogo bolji i to je sva prednost ove tastature.
 
 
Prešao bih na mehaničku, neke preporuke do 5k? Kakva je

MS Tastatura Elite C720 ?​

 
Zasto tako kazes? Ja je koristim vec par meseci, poprilicno sam zadovoljan i nikakav problem nisam imao. Uzeo sam varijantu sa Outemu Brown switchewima.
 
Nazad
Vrh Dno