Šta je novo?

Mehanicke Tastature


Ova mi se jako dopada:) Nadam se da će je biti i na KP uskoro:D
 
^ Odlicna, jos da ima split spacebar.. Kao sto je Kiza napisao na prethodnoj strani, mislim da je split spacebar dobro resenje, ali ga je jako tesko naci u TKL varijanti
 
naso sam jako dobre kapice. jel uzimao neko preko ovog sajta i koliko im treba vremena

 
Da li ovo valja,tj moze da posluzi kao "sekundarna" tastatura?


Moze da se kupi za samo oko tri hiljade din......ako ne,da li ima neka preporuka za sto jeftiniju mehanicku tastaturu?
 
naso sam jako dobre kapice. jel uzimao neko preko ovog sajta i koliko im treba vremena


Proverio sam i Keychron websajt za sada ne isporucuje u Srbiju. :poop:
 
Pre dve nedelje smo masovno naručivali one Akko switch-eve sa kuponima, ja sam uzeo Vintage white dva pakovanja za 26 usd, stigli danas nakon 17 dana. Na prvi pogled deluju sjajno, pakovanje je premium za tu lovu. Zvuče mi za sada pre-lubed ali moram da ih otvorim pa da potvrdim. Kakva su vaša iskustva?
 

Ova mi se jako dopada:) Nadam se da će je biti i na KP uskoro:D
JA sam hteo na kickstarteru da je porucim, ali trazili su 65e preko cene za shipping. A onda ko zna koliko bi preko bio porez i carina. Valjda tek Maja meseca krece masovna proizvodnja. Goal je postignut. I ja planiram da kupim.
 
Pre dve nedelje smo masovno naručivali one Akko switch-eve sa kuponima, ja sam uzeo Vintage white dva pakovanja za 26 usd, stigli danas nakon 17 dana. Na prvi pogled deluju sjajno, pakovanje je premium za tu lovu. Zvuče mi za sada pre-lubed ali moram da ih otvorim pa da potvrdim. Kakva su vaša iskustva?
Meni jos nisu stigli, nadam se da ce uskoro. Mislim da su zaglavili na carini jer sam "greskom" porucio 4 paketa. Prva dva kada sam kupio nisam dobio nikakvu potvrdu porudzbine i mislio sam da nije prosla porudzbina, druga dva sam kupio preko PayPal-a. Tek posle par dana su skinuli pare za prva dva para 😐. I onda su naravno spojili posiljke i sad je zabola posiljka na carini zbog vrednosti vece od 50e...
 
Meni jos nisu stigli, nadam se da ce uskoro. Mislim da su zaglavili na carini jer sam "greskom" porucio 4 paketa. Prva dva kada sam kupio nisam dobio nikakvu potvrdu porudzbine i mislio sam da nije prosla porudzbina, druga dva sam kupio preko PayPal-a. Tek posle par dana su skinuli pare za prva dva para 😐. I onda su naravno spojili posiljke i sad je zabola posiljka na carini zbog vrednosti vece od 50e...
E mašala, mozda i ne bude, kod mene su napisali 8 usd vrednost
 
Ipak stiglo bez doplate. Deluje mi da nisu toliko losi, videcemo posle luba i kad ih stavim u keyb
 

Prilozi

  • IMG_20220323_164304.jpg
    IMG_20220323_164304.jpg
    248.6 KB · Pregleda: 66

 
Poslednja izmena:
Nasho sam jako dobre i lepe kapice na Keychron sajtu, ali ne znam gde da ih kupim na drugom mestu. OSA profile,debele i duboke. za nijansu imaju vecu visinu od XDA.


untitle6656d.PNG
 
Ipak stiglo bez doplate. Deluje mi da nisu toliko losi, videcemo posle luba i kad ih stavim u keyb
Ja se nadam da će ovaj Yunzii da radi neki restock uskoro, jer pola stvari je out of stock. Inače, kapice na koje sam se ozbiljno nameračio su AKKO WOB, ali ih kod njih na žalost nema već duže vreme.
 
Nasho sam jako dobre i lepe kapice na Keychron sajtu, ali ne znam gde da ih kupim na drugom mestu. OSA profile,debele i duboke. za nijansu imaju vecu visinu od XDA.


Pogledajte prilog 338874
Ovo su keycaps koje su namenski napravljene za Q3 i Q4 modele Keychron-a ako se ne varam. S obzirom da je to prelaunch, kapiram da zbog toga još uvek nisu dostupne. Biće toga i za široke narodne mase bez greške, ali za jedno pola godine.
 
raspolozivo je za kupovinu za samo 30$ ali ne salje Keychron za Srbiju. trenutno ne.
 
Prijatno sam iznenađen ovakvim pakovanjem! :eek::D

E065AE53-0079-41E8-AD68-06AEA0BFA661.jpeg

EDIT: Sada da izbrojim da li ima 90 komada:LOL:
 
Pise da je cherry.
Da, i ja bih rekao vizuelno, vidim da su dosta plitki. Lepo, ja još uvek ne mogu da se odlučim između par nekih kombinaciaj šta da uzmem :) Na kraju ću poručiti 3-4 i da završim, pa šta mi se ne dopadne, šaljem dalje :)
 
Da, i ja bih rekao vizuelno, vidim da su dosta plitki. Lepo, ja još uvek ne mogu da se odlučim između par nekih kombinaciaj šta da uzmem :) Na kraju ću poručiti 3-4 i da završim, pa šta mi se ne dopadne, šaljem dalje :)

plitko je cherry,bolje OEM. ja sam se sjebo s ovima,a nisam obratio paznju. mada okej....

20220120_210036.jpg
 
Da, da, plitki su.
Verovatno cu uskoro, neke Akko da porucim, ali OEM.
I meni vise odgovara taj profil, u odnosu na Cherry.
 
Da, da, plitki su.
Verovatno cu uskoro, neke Akko da porucim, ali OEM.
I meni vise odgovara taj profil, u odnosu na Cherry.
Nisam video da oni prave OEM, video sam Cherry i njihov onaj custom ASA koji videm da svi hvale. Ja bih već do sada poručio AKKO ASA WOB, ali mi se ne daje 50€ više za tranport sa Alija, jer nigde drugde nisam uspeo da ih nađem na stanju...

 
U pravu si ASA.
Originalni, koje sam danas zamneio su OEM.
Kakav je XDA profil?
Svidja mi se Shimmer kobinacija, ali mi taj profil nesto ne obecava.
 
U pravu si ASA.
Originalni, koje sam danas zamneio su OEM.
Kakav je XDA profil?
Svidja mi se Shimmer kobinacija, ali mi taj profil nesto ne obecava.
Ne znam, vidim da i Kiza ne odgovara da li je na njegovoj ovoj dvenoj XDA.

Upravo zato ja imam u planu da poručim jedne ASA i jedne XDA da probam, pored jednih OEM koji mi se dopadaju sa Alija. Pa da svaki probam po 10ak dana da vidim šta mi najviše čuči.
 
U pravu si ASA.
Originalni, koje sam danas zamneio su OEM.
Kakav je XDA profil?
Svidja mi se Shimmer kobinacija, ali mi taj profil nesto ne obecava.
XDA je malo cudan cim ga probas ali ja sam se brzo navikao i skroz je okej da se koristi,lepo izgleda na 65% tastaturama ili bilo koji % koji nema tradicionalni full size raspored(mislim na rows),ja ipak preferiram cherry profile ali i XDA je dobar,uzmi neki jeftini XDA keycap set cisto da probas.
 
Ne znam, vidim da i Kiza ne odgovara da li je na njegovoj ovoj dvenoj XDA.
Izvini, zaboravih da ti odgovorim. Jeste XDA, generalno nije los. Iskreno najviše mi odgovara DSA (najniži profil a opet ima udubljenja za prste).
Da napomenem da preferiram uglavnom profil koji je iste visine na svim redovima zbog Alice formate, splitovanog space-a... jer većine pakovanja keycap-ova nema blank space 2.25u i 2.75u
 
Nazad
Vrh Dno