Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Pozdrav svima, ovde neko ko se ne razume u mehaničke tastature nimalo, ali je čuo dosta dobrih stvari o njima.

Bio bih zahvalan za savet od nekoga ko ima iskustva sa korišćenjem mehaničke tastature na poslu. Naime, radim kao programer, u okruženju koje bi se moglo opisati kao open space, nekih 30-ak ljudi u grupama od po 5-6 i trenutno koristim neku običnu Dell tastaturu, koja mi nikako ne odgovara, pa bih vrlo rado da je promenim.

E sad, kad već planiram da je menjam, možda bih i mogao da se ispružim za nešto kvalitetniji model, ionako provodim dobar deo dana za njom, pa me interesuje koliko bučne takve tastature mogu da budu i da li je neko možda imao kakve zamerke od kolega na poslu pri korišćenju. Generalno, dobar deo ljudi koristi slušalice ali radije ne bih da ometam ove ostale dok rade.

Takodje bilo bi interesantno čuti iskustva ljudi ukoliko su naručivali preko massdrop.com sajta pošto sam bacio oko na Thermaltake Poseidon Illuminated za koja mi deluje cool za te pare.

U svakom slučaju, bilo kakav savet od ljudi koji znaju o čemu pričaju je dobrodošao, hvala.

Pozdrav
 
Procitaj ovaj thread from start to the end ... Zato je i tu....
Trazite da vam se objasni nesto sto nije jednostavno zbog mnogih parametara a jos uvek se o tome diskutuje na 47dmoj strani. Ako ste programer koji ce se time baviti do kraja zivota onda citanje ovog thread-a je nesto sto morate uraditi jer vam je tastatura hleb...
Sto se tice doticne tastature nebih je preporucio prvenstveno zbog plavih dioda. Neko je vec par postova ranije rekao o losim svojstvima plavog svetla. To sto deluje "cool" nevredi nista za ozbiljnu upotrebu. Isto tako kupovina mehanicke tastature koja je oko 1 kg tezine nije preporucljivo raditi u inostranstvu ako ce ici preko postarine jer ce vas izaci duplo skuplje. Ako imate opciju da postarinu na neki nacin nulirate onda odlicno jer nase trziste je bogu iza ledja sto se tice izbora....
PROCITAJTE CEO THREAD jer zato je tu...

PS. Ja vec odavno koristim freeware soft Flux i dimscreen. Flux je da mi uvece automatski smanji "plavu" boju ekrana kad citam/programiram (a mogu lako preko desnog clicka da vratim boje da gledam film i slicno), dok dimscreen koristim da jednostavno i brzo smanjim brightness ekrana isto preko right clicka. Izuzetno zgodni softwercici. Ovo spominjem bas zbog uticaja previse jakog brightnessa na coveka (oci ti postaju umorne, bole, boli glava katkad...), i uticaja plave boje na coveka....

Ergonomija, tasteri, elektronika, i mnogo sto sta je objasnjeno vec ovde. Svaki pro korisnik racunara bi ovo morao znati zbog sebe kao sto i profesionalni vozac treba da zna o svom vozilu...

Moj savet za programersku tastaturu je Maltron (600$ nova), Kinesis (300$), ergodox projekat (oko 200 $ do it yourself), druge split mechanicke tastature.... Odlican pivot monitor, odlicna stolica,....
 
Poslednja izmena:
Pa o ringovi skrate malo travel time do bottominga, tako da deluje kao da su tasteri za nijansu plići.

Planiram da uzmem o ringove i za ovu k70 pa ću da vidim kako leže na blue svičeve.

A što se tiče klaćenja tastera, mislim da to ima veze više sa samim kvalitetom keycapsa nego sa samim svičevima, koji su spolja svi isti, samo se iznutra razlikuju.

REcimo, tasteri su mi se mnogo klimali na razer black widow, dok je na k70 mnogo bolja situacija, a obe tastature imaju blue svičeve.

Mislim da vredi dati i više para za kvalitetne i stabilne keycapsove, jer mislim da to više utiče na lagodnost kucanja nego sama razlika između npr blue i brown svičeva... bez dobrih keycapsova nema ugodnog kucanja šta god bilo ispod njih.

Koje planiras o ringove?

Set dobrih keycapsova kosta isto kolko i sama tastatura :)

Kakvi su tvoji utisci sa QF TK? Zbog cega si je prodao? :)

Pozdrav svima, ovde neko ko se ne razume u mehaničke tastature nimalo, ali je čuo dosta dobrih stvari o njima.

Bio bih zahvalan za savet od nekoga ko ima iskustva sa korišćenjem mehaničke tastature na poslu. Naime, radim kao programer, u okruženju koje bi se moglo opisati kao open space, nekih 30-ak ljudi u grupama od po 5-6 i trenutno koristim neku običnu Dell tastaturu, koja mi nikako ne odgovara, pa bih vrlo rado da je promenim.

E sad, kad već planiram da je menjam, možda bih i mogao da se ispružim za nešto kvalitetniji model, ionako provodim dobar deo dana za njom, pa me interesuje koliko bučne takve tastature mogu da budu i da li je neko možda imao kakve zamerke od kolega na poslu pri korišćenju. Generalno, dobar deo ljudi koristi slušalice ali radije ne bih da ometam ove ostale dok rade.

Takodje bilo bi interesantno čuti iskustva ljudi ukoliko su naručivali preko massdrop.com sajta pošto sam bacio oko na Thermaltake Poseidon Illuminated za koja mi deluje cool za te pare.

U svakom slučaju, bilo kakav savet od ljudi koji znaju o čemu pričaju je dobrodošao, hvala.

Pozdrav

Kada sam kolegama pustao youtube klip sa kucanjem na mehanickim tastaturama, svi su mi rekli da ne bi mogli da izdrze sat vremena u kancelariji sa nekim ko kuca na mehancikoj. Posebno sa blue tasterima.
Ako kazes da je grupa od 5-6 ljudi, sigruno ce biti neko koga ces da iritiras. A da tebi za posao znaci mehanicka to svakako.
 
Procitaj ovaj thread from start to the end ... Zato je i tu....
Trazite da vam se objasni nesto sto nije jednostavno zbog mnogih parametara a jos uvek se o tome diskutuje na 47dmoj strani. Ako ste programer koji ce se time baviti do kraja zivota onda citanje ovog thread-a je nesto sto morate uraditi jer vam je tastatura hleb...

Moj savet za programersku tastaturu je Maltron (600$ nova), Kinesis (300$), ergodox projekat (oko 200 $ do it yourself), druge split mechanicke tastature.... Odlican pivot monitor, odlicna stolica,....

Trudio sam se da pretražim forum za informacijama koje me interesuju, a to su informacije iz prve ruke, kako ljudi u okruženju doživljavaju nivo buke koje tastature proizvode. Nije mi padalo na pamet da tražim od nekoga da mi prepriča ukratko 47 stranica diskusije, istorije tastatura, tehnologije izrade itd, ima mnogo lakših načina da dodjem do takvog info-a ukoliko me interesuje. Ako je tako zvučalo, izvinjavam se. Najbitnije mi je da dobijem info iz prve ruke koliko buka može da predstavlja ljudima u okruženju. Kako stvari stoje, to bi možda i mogao da bude prolem. U svakom slučaju hvala na odgovoru, i na preporukama. Možda su pomenute tastature van mog budžeta :)

Kada sam kolegama pustao youtube klip sa kucanjem na mehanickim tastaturama, svi su mi rekli da ne bi mogli da izdrze sat vremena u kancelariji sa nekim ko kuca na mehancikoj. Posebno sa blue tasterima.
Ako kazes da je grupa od 5-6 ljudi, sigruno ce biti neko koga ces da iritiras. A da tebi za posao znaci mehanicka to svakako.

Hvala puno na odgovoru, i ja sam gledajući YT stekao utisak da možda prave isuviše buke, ali nadao sam se da je to namerno prenaglašeno na video snimcima. Mislim da ću u svakom slučaju onda pokušati da dokopam nekog modela koji je što tiši da ne rizikujem :)

Još jednom, hvala puno, znam šta mi je činiti.
 
Nema na cemu. Svaki klip na YT ima drugaciji mikrofon pa nista od toga nije sasvim precizno, ali se dobije utisak.
Najbolje da odes u neku radnju i da trazis da testiras tastature, ako te ne proteraju :) Razer Blackwidow imaju na kutiji otvore gde mozes da testiras tastere. Blackwidow stealth su sa Brown, obicne su sa Blue osim 2014 verzija.
 
Set dobrih keycapsova kosta isto kolko i sama tastatura :)

Ako misliš na gumenjarke, onda da, pošto kvalitetni doubleshot custom keycaps setovi koštaju 20-30 dolara, ali naslediće ih zato unuci. :d

Koje planiras o ringove?

Koje god budem mogao da nabavim bez previše cimanja.

Trudio sam se da pretražim forum za informacijama koje me interesuju, a to su informacije iz prve ruke, kako ljudi u okruženju doživljavaju nivo buke koje tastature proizvode. Nije mi padalo na pamet da tražim od nekoga da mi prepriča ukratko 47 stranica diskusije, istorije tastatura, tehnologije izrade itd, ima mnogo lakših načina da dodjem do takvog info-a ukoliko me interesuje. Ako je tako zvučalo, izvinjavam se. Najbitnije mi je da dobijem info iz prve ruke koliko buka može da predstavlja ljudima u okruženju. Kako stvari stoje, to bi možda i mogao da bude prolem. U svakom slučaju hvala na odgovoru, i na preporukama. Možda su pomenute tastature van mog budžeta :)

Ako ti je potreban savet u jednoj rečenici, uzmi neku MX Red tastaturu (ili brown s o ringovima, aka logitech g710+) sa programabilnim tasterima i da nisu plavi ledovi i to ti je to... ako ako te zanima još koji detalj, čitaj dalje:


Red su najtiši i najmanje sile zahtevaju za pritisak, programibilni tasteri su ti maltene neophodni za pravljenje custom macro kombinacija kako bi sebi olakšao život, a pozadinsko osvetljenje ti možda i ne treba ako ćeš je koristiti na poslu gde imaš dovoljno svetla, ali ako uzmeš s njim, izbegavaj plave ledove zbog već pomenute priče u vezi štetnosti istih.

I tako nešto možeš i ovde da nabaviš, jer ćete poštarina izaći koliko i sama tastatura, kao što je takođe već rečeno.

Recimo, ako budeš mogao da nabaviš CM trigger Z u RED, varijanti, to bi ti najbolji izbor bio što se tiče uzimanja kod nas.

Druge varijante su ti isti model, samo s brown svičevima ili već pomenuta logitech G710+, koja ima brown svičeve s o ringovima (gumeni prstenčići koji se postavljaju ispod kapica koji denfuju zvuk i skraćuju bottoming tastera, a jak bottoming proizvodi najveću buku inače).

Obe imaju pozadinsko osvetljenje koje nije plavo i programabilne tastere.

Ali ja lično bih pre gledao CM umesto logija, jer sam imao g710+ i nisam baš bio zadovoljan kvalitetom izrade.

Takođe, možeš da gledaš i da ti neko s Kupujem Prodajem, ko donosi it robu iz Mađarske, uzme neki Corsair K95 http://www.corsair.com/en/vengeance-k95-fully-mechanical-gaming-keyboard.

Za nekih 20-30 evra više, ukupno oko 145-150 evra, ovo bi ti bio daleko najbolji izbor.

Ja imam K70 model i prezadovoljan sam, šalje sve ostale tastature po burek, a koristio sam ih mnogo. Veoma kvalitetni keycapsovi, osvetljenje, pravljene od aluminijuma, lako se održava, vanserijski dizajn, biraš s kojim ćeš osvetljenjem, uk ili us layout, samo što ta K95 ima čak 18 makro tastera s leve strane u odnosu na moju.

Ja sam imao tastature s makro tasterima ali sam uzeo ovu bez njih, jer ne koristim makroe preko tastature već preko miša kad mi baš zatreba, a to je retko... ali za jednog programera makroi su life saver bukvalno.

Kad uđeš u štos, podesiš sve i navikneš se, stekneš mišićnu memoriju u prstima, pitaćeš se kako si do sada šljakao.

Eto, ovako nešto bih ja uradio da sam na tvom mestu.
 
Poslednja izmena:
Slazem se za RED, najbrza za gaming takodje i za kucanje a ako je programerski posao treba ti takvo nesto.
 
Ja sam imao tastature s makro tasterima ali sam uzeo ovu bez njih, jer ne koristim makroe preko tastature već preko miša kad mi baš zatreba, a to je retko... ali za jednog programera makroi su life saver bukvalno.

Kad uđeš u štos, podesiš sve i navikneš se, stekneš mišićnu memoriju u prstima, pitaćeš se kako si do sada šljakao.

Eto, ovako nešto bih ja uradio da sam na tvom mestu.

Heh, vidiš, ovo sa makroima uopšte nisam ni uzimao u obzir ali posle malo googlanja, vidim kako to može da bude fantastična stvar.

Još jednom, hvala svima, šteta što na forumima ne postoji donate/upvote opcija ili nešto slično :).
Otpada opcija kupovine iz inostranstva, sad sam gledao i raspitivao se i kao što si pomenuo izgleda da na KupujemProdajem može da se nadje svašta za pristojne novce. Izmedju ostalog i K70 i K95 koje po meni izgledaju fantastično, baš onako kako bi tastatura (po meni) trebalo da izgleda.

Pozdrav, hvala na savetima
 
Rekao sam mu da treba procitati ovaj thread jer ako sad udjemo u diskusiju koji switch necemo zavrsiti narednih 10 dana. Objasnjeno je o prednostima i manama, o subjektivnosti svega.
Po meni brown je zakon za kucanje u "tihoj" varijanti (ili clear ali tesko da ce ih naci ovde). Sa red ce bottomovati dosta sto kao sto sam objasnio negde u threadu vise puta, te nije dobro zbog RSI-a. Govorimo ovde o profesionalnoj 8 sati upotrebi tastature minimum. Sto se tice programibilnosti slazem se mada bih pre rekao da je vaznije da ima koncentrovane modifikatore na palcima da smanji upotrebu pinky-ja. Programiranje zahteva dosta upotrebu shift,ctrl, specijalnih znakova sto znaci tesku upotrebu modifikatora. Sa izvrtanjem prstiju, znatno vise se umara ruka (i time stvara mogucnost pojave RSI-a i KTS-a). Vec sam ostavio linkove programera koji bas pokusavaju da izbegnu tako nesto.
Po meni idealna programerska tastatura je 3d (cunak kao kod maltron/kinesis), matrix (umesto cikcak raspored tastera ovde su tasteri jedni ispod drugih), full split (zbog iskrivljenosti zglobova tj. KTS problem ali i ramena), mehanicki tasteri (brown/clear/blue), modifikatori na palac (programeri najvise koriste modifikatore - specijalni znaci, shift,ctrl,alt,...., dodaje se vise slojeva dostupnih znakova ali i shortcutova), programibilnost na nivou hardware-a (izbegavati na nivou software-a, doduse programibilnost se moze povezati sa modifikatorom sto olaksava da se sa modifikator + taster odradi shortcut umesto da imate specijalni taster mimo osnovnog layouta sto znaci da morate da pomerate ruku, naprezete sto znaci "gubitak" vremena ali i umaranje), trackball na drugi palac integrisano sa tastaturom, mozda i trackpoint umesto trackball-a (tako da nedolazi do "gubljenja" vremena pomeranja ruke na pacova ali i naprezanja ruke/ramena), integrisani fazon kinect (ili 2 web cam sa njihovim/open API) gde ce se koristiti kao opcija tableta, kombinacija fazona kinect i mozda infrared efekta dodira na tastere da se poboljsa preciznije prepoznavanje "komande". Po meni to je idealna programerska tastatura gde ce se programer totalno uneti u ekran bez skretanja pogleda/koncentracije na ulazni hardware.
Nazalost nepostoji tastatura koja bi tako nesto uradila, ima DIY resenja gde su ljudi Maltron/Kinesis tastature modificirali u tom smeru ili pravili sopstvene projekte. Neki sad rade na novoj DIY verziji Datahand tastature (vise se neproizvodi a cena je bila 1000$, bila je samo jednom u prodaji u Srbiji i prodata za oko 10k+din-nazalost imao sam para da idem samo do 6k tada) jer poseduje sve te osobine ali uz radikalniji dizajn. Pojedini uopste nekoriste cherry/alsp/ibm model M switcheve nego mikroprekidace kao sto je poznati Tim Tyler http://mykeyboard.co.uk/microswitches/ .
Pojedini imaju dovoljno para da imaju ili pristup 3d stampacima/CNC masinama pa da to sami odrade. Doduse oni koji imaju para da plate Maltron/kinesis i iste tastature seku i prepravljaju opet to rade jer znaju da vredi a ne zato sto su bogati.
Sve ovo je objasnjeno u threadu uz razne diskusije, objasnjenja, stavove, subjektivitet svega. Zato sam i rekao da objasnjavanje ukratko bilo cega je na neki nacin nakaradno. Govorimo o ozbiljnoj investiciji i resavanju jednog problema koji je vazan za pro koriscenje tastatura. Znaci nije nesto sto ce se reci ajd da kupim i zaboravim jer svi koji koriste tastature ce svakodnevno ih koristiti, podesavati ali i imati ozbiljne medicinske probleme koji nisu tako retki kao sto se misli. Opet... sve je subjektivno. Kao sto sam rekao i objasnio ko zna koliko puta u threadu. Zato mi je glupo da sad pokusavamo nekome ko ce se baviti narocito programiranjem sazeti sve to jer kad tad ako hoce time da se bavi morace da pocne ozbiljnije razmisljati o tastaturi i naravno koristiti precice, prednosti i slicno. Ako on sad ovako kupi tastaturu onako bez i povrsnog sagledavanja svega toga pitanje je dali ce morati opet kupovati jos jednu tastaturu. 2 obicne mehanicke tastature i vec moze da nabavi ergodox ili Kinesis.
Sa druge strane upitno je koriscenje tastatura sa pozadinskim osvetljenjem osim u pocetku ucenja pojedinih kombinacija tastera. Kad se neko izvesti on nikad vise nece gledati u tastaturu nego stalno u ekran. Sami prsti ce mu reci da je napravio gresku u kucanju. To znam iz iskustva (osim ako imate gumicarku ili problematicne tastere pa povratna informacija zavara "prste"). Za plavu boju je vec objasnjeno, inace rad u mracnoj prostoriji sa samo upaljenim ekranom moze delovati zamarajuce za oci. Naravno podrazumeva se da zna kucati sa svih 10 prstiju jer ulozeno vreme da to nauci isplati se na duzi period.

Opet ovo je moje misljenje i svako ima svoj subjektivni pristup tastaturi i fizicke predispozicije/mogucnosti. Programiranje je drugacije od igranja, obrade slika, ... da negovorimo o razlicitim jezicima/layoutima. Nezelim da nekog uvredim ali glupo mi je da ako neko ko ce tastaturu profesionalno koristiti (narocito programer) tako olako odluci na osnovu misljenja drugih bas zbog samog subjektiviteta teme.
 
Poslednja izmena:
Ok, još jednom, nisam došao ovde sa stavom da mi neko sažvaće materiju i da mi kaže kupi koju tastaturu da kupim. Ne shvatam ovo toliko ozbiljno, preživeo sam dovoljno dugo sa običnim tastaturama, ne treba mi najskuplja i najbolja tastatura na svetu, (nisam ni najbolji programer na svetu), nemam nameru da sam 3d štampam svoju ličnu tastaturu, treba mi jednostavno bolja od ove koju imam i koja neće smetati drugima. To je sve što me interesovalo, koliko smeta drugim ljudima, ništa više i hvala ljudima na savetima, verovatno bih se zeznuo ukoliko bih naručio MX Blue tastaturu iz razloga što su tasteri previše bučni.

Ne mogu da se složim sa "glupo mi je da ako neko ko ce tastaturu profesionalno koristiti (narocito programer) tako olako odluci na osnovu misljenja drugih bas zbog samog subjektiviteta teme." Pa mislim, glupo ili ne, moram na osnovu nečijeg mišljenja da je uzmem, da li to bio review, YT video, prodavac u radnji, brat od tetke ili nečija preporuka ne forumu, ne mogu da isprobam sve tastature na svetu, pa da uzmem baš baš onu savršenu za mene. Koja je poenta pominjanja tih Ergodox ili Kinesis tastatura u prethodnom postu onda?

Hvala za info svakako, nikad nije na odmet naučiti nešto novo.
 
Poslednja izmena:
Sve mahanicke tastature su istog osecaja zavisno od switcha, switch je taj koji definise glasnocu a ne proizvodjaci tastatura (dodajmo i o-ring kao opciju tome). Subjektivnost odabira zavisi od korisnika. Pokreti ruke zavise od odabira fizickog layouta (iso/Ansi), upotrebe jezika, razlicite upotrebe (programiranje, igranje, photoshop,...). Review svih tastatura sa cherry mx switchevima se moze svesti na citanje specifikacija uz bacanje oka nakon 1-2 godine nakon izlaska na izdrzvljivost elektronike/dioda ali i stampe keytop-ova. Dovoljno je da se koristila samo jedna njihova tastatura na duzi period da bi se to znalo.
Pominjanje ergodox,kinesis i ostalih je da se googluje i pogledaju resenja, da se razmisli malo dalje od trenutnih masovno dostupnih resenja. Narocito vi kao programer bi trebali biti svesni koliko je subjektivan rad na tastaturi ali i upotrebi iste. Razlicita resenja, ideje vas navode na ne samo drugaciji pogled na tastaturu nego i razmisljanje kako da unapredite svoj rad krecuci od vaseg subjetivnog osecaja iste, kao sto i svaki programer ima svoj stil programiranja.
Sve to sam vam rekao bas da bi odabrali sta vam lezi na osnovu vaseg subjetivnog osecaja/upotrebe a ne samo na osnovu tudjih utisaka/misljenja.

Pa mislim, glupo ili ne, moram na osnovu nečijeg mišljenja da je uzmem,
Cilj mog posta je bio da vi sami na osnovu vaseg misljenja to odlucite a ne na osnovu tudjeg misljenja.....
Da nebih produzavao ovu diskusiju, to je vasa odluka i nek na tome ostane....
 
Poslednja izmena:
@Wabbit

Matias Quiet Pro bi verovatno bila idealna. Samo kad bi mogla da se nađe kod nas. Ovako bi izašla previše da se naručuje spolja.
Ja sam hteo sebi da naručim Mini varijantu, ali uz besni dolar, carinu i porez - jok.
 
Stigo mi IBM Model M, osecaj kucanja je stvarno dobar, taktilni dugmici i po meni ne mogu da se porede ni sa jednim Cherry tasterima, samo mi je potreban kabl za tastaturu kako bi je aktivirao :)
 
Ne znam da li je neko vec pokretao ovu pricu ali meni bi trebala mehanicka tastatura da kazem "sto niza" ili "sto nizi" dugmici, da bude visine kao membranska ako to ikako postoji, hvala! Poredjenja radi koristio sam SS 6Gv2 ona mi je bila prilicno visoka.
edit: Nasao sam nesto zanimljivo ako moze mislenje tastatura je http://www.amazon.co.uk/Cherry-MX-Board-Wired-Professional-Keyboard/dp/B00CITN98G e sad imaju ih sa raznim swichevima, crveni, plavi, crni, braon, koji vi preporucujete?
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je neko vec pokretao ovu pricu ali meni bi trebala mehanicka tastatura da kazem "sto niza" ili "sto nizi" dugmici, da bude visine kao membranska ako to ikako postoji, hvala! Poredjenja radi koristio sam SS 6Gv2 ona mi je bila prilicno visoka.
edit: Nasao sam nesto zanimljivo ako moze mislenje tastatura je http://www.amazon.co.uk/Cherry-MX-Board-Wired-Professional-Keyboard/dp/B00CITN98G e sad imaju ih sa raznim swichevima, crveni, plavi, crni, braon, koji vi preporucujete?

Bas ova nova Apex ima nize tastere
 
Probao sam je, preniski su, osecaj je jako los, zato i trazim neku mehanicku, ova cherry 3.0 mi je bas zaspala za oko
 
Ja danas uzeo Quickfire TK Blue, prezadovoljan sam.
Kapice su vrhunske, kvalitet izrade odlican, osvetljenje nikada bolje, ma sve... Jedino su mogli duzi usb kabl, ovaj je bas mali
 
Ja danas uzeo Quickfire TK Blue, prezadovoljan sam.
Kapice su vrhunske, kvalitet izrade odlican, osvetljenje nikada bolje, ma sve... Jedino su mogli duzi usb kabl, ovaj je bas mali

E svaka cast ,evo ja sam prezadovoljan sa trigger-om :) za kabl si potpuno u pravu apsolutno su mogli dati duzi kabl !
 
Jel ima nekog strucnog ovde da mi napravi kabl na Model M-u, sa novcanom nadoknadom naravno :)
 
Jos ce se naljutiti i ja ispasti grbav :D

Hahaha daleko bilo, kapiram da je i bilo mozda price vec o tome i da nekom odgovaraju jedni nekom drugi al ajde mora da se pita :p elem narucih ovu cherry mx board 3.0 sa brown switchevima pa cemo da vidimo na sta lici
 
Hahaha daleko bilo, kapiram da je i bilo mozda price vec o tome i da nekom odgovaraju jedni nekom drugi al ajde mora da se pita :p elem narucih ovu cherry mx board 3.0 sa brown switchevima pa cemo da vidimo na sta lici

Pa u tome je i fora, ne mora da se pita jer je pisano već milion puta u ovoj temi kakvi su koji svičevi i kačeno je gomila linkova... ali izgleda nema ko da čita.

Sve u svemu, ne možeš da pogrešiš koji god da uzmeš, sve je stvar navike.
 
Posto vecina mehanickih tastatura dolazi bez "odmaralista za ruke"
Da li neko mozda zna da li u Srbiji to moze da se nabavi?
Ne bih pokusavao ono sa pirincem.

7d7972bb_DSC07323.jpeg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno