Šta je novo?

MB: H410M S2H V2

Mitko

Cenjen
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruke
267
Poena
180
Ploca iz naslova mi ne prepoznaje mis i tastaturu preko USB-, dok sam u BIOS radi svez kada startam racunar prestaje sa radom.
Na starom racunaru, to jest starom BIOSu sam nalazio ti opciju da uradim enable keyboard i mouse dok na ovoj ploci ne mogu da nadjem tu opciju.
 
U manualu ploce pise da ima opcija Legacy USB Support (Allows USB keyboard/mouse to be used in MS-DOS. (Default: Enabled)) u podsekciji
*USB Configuration sekcije *IO Ports glavnog tab-a BIOS-a "SETTINGS" (po redu u BIOSU idu tabovi sleva nadesno u horizontalnom prvom redu : "Favorites(F11)","Tweaker", pa onda taj "Settings" gde nalazis opciju za USB misa i tastaturu u "IO Ports" kopajuci unutar njega...

Takodje postoji opcija za
*USB Support
Disable Link All USB devices are disabled before the OS boot process completes.
Full Initial All USB devices are functional in the operating system and during the POST.
(Default)
Partial Initial Part of the USB devices are disabled before the OS boot process completes.
This item is configurable only when Fast Boot is set to Enabled or Ultra Fast. This function is disabled
when Fast Boot is set to Ultra Fast.


Nalazi se u "Boot" tab-u BIOS-a.


Advanced mod BIOS-a (napredni) se dobija pritiskom na F2 na tastaturi ("There are two different BIOS modes as follows and you can use the <F2> key to switch between the two modes"), sa DEL valjda dobijas Easy mod ("pocetnicki"). F2 menja mod rada BIOS-a na svakom jezicku (Tab-u).

Kopaj po podmenijima i iskopaces sta ti treba ;)
Sa srecom
 
Da. To sam uradio, Settings>IO Ports>USB Configuration> sve tri stavke (Legacy USB Supp, XHCI Hand-Off, USB Mass Storage driver....) su na enable.
Sako "Super IO Configuration u sekciji "Settings" je na Enable.
U sledecem meniju, "Boot">Fast Boot - Disable Link.
Probao sam da izmenim ponesto tu ali opet nije funkcisalo...
Ovo gde si spomenuo opciju *USB Support, tu opciju nisam uspeo da nadjem, bar ne u gornjem klizajucem meniju "Settings"
...
Da napomenem, promenio sam u meniju "Boot">Windoes 10 Features>Other OS i tako instalirao win7, kasnije mi je planu nadograditi na win10.
U pitanju su miš i tastatura, marke "Redragon"
Miš - Cobra, Model: M711
Tastatura: Karura2, Model: K502RGB
Takodje ni u safe mode ne funkcionise...
 
Meni se nešto slično dešavalo kada sam čačkao oko memorije, da li above 4GB decoding ili memory mapping.

Međutim, u tom slučaju to jeste problem, jer instaliram x86 Windows.
 
Na starom racunaru mi je u BIOS to takodje bilo disable, samo sam nasao opciju "Integrated Peripherals">USB Keyboard Function - Enable i za miš takodje na Enable i sve je proradilo. Mada na starom racunaru sam imao taj problem samo kada racunar ode u Sleep mode pa ako umedjuvremenu dodje do nestanka elektricne energije onda nisam mogao da upalim na restore default racunar vec sam morao da koristim za tu opciju USP tastaturu :)
 
Probaj onda da dovedes strelicama dok si u BIOS-u na glavne opcije Settings, pa udri F7, pa se pomeri strelicom na Boot, pa udri F7, to bi trebalo u ta 2 podesavanje sve podmenije da dovede na vracanje svih podesvanja (submenija) na default vrednosti (Load the Optimized BIOS default settings for the current submenus), i na kraju udri F10 (Save all the changes and exit the BIOS Setup program)
U Boot meniju ti treba podopcija koju nisi mogao da nadjes za USB Support (nalazi se u BOOT, a ne u Settings tabu BIOS-a)
Full Initial ( All USB devices are functional in the operating system and during the POST
). -"Svi USB uredjaji su funkcionalni u OS-u i za vreme POST-a"
(Default podesavanje-"fabricko")
Time bi vratio sve opcije koje se ticu tastature i misa, tj. USB portova na fabricke vrednosti.
 
Nista. Stavio sam win10, radi i jedno i drugo.
Sada je samo problem kod monitora "Philips 22I EL LED"
Instaliram osnovne drajvere sve bude OK, kada dodjem do graficke jednostavno monitor ode u sleep mode i to je to, cak ni posle 30min se ne vraca iz sleep moda. Monitor mi je VGA, uzeo sam naknadno HDMI to VGA, svugde imam sliku sve dok ne dodju na red drajveri za graficku to se rusi snesko :)
 
Koja grafika? HDMI na VGA adapteri (posebno ako nisu aktivni) znaju da baguje sa totalnom random problemima...
 

Radeon™ 550

Jos negde sam tako nesto procitao za za ovaj dodatak sto ide na VGA da postoji taj aktivni i pasivni...
 
Nazad
Vrh Dno