Šta je novo?

max upgrade amige 600

A jel zna neko u chemu je razlika izmedju Amige 600 i Amige 500 plus (izuzev u memoriji, pcmcia , ide u 600-ici)
 
...i nedostatku numerickog dela tastature :D :D

mislim da nema razlike. pazi sta pise na wikipediji:

"According to Dave Haynie, the A600 "was supposed to be $50–$60 cheaper than the A500, but it came in at about that much more expensive than the A500."[1] This is supported by the fact that the A600 was originally to have been numbered the A300, positioned as a budget version of the A500+. In the event, the cost led the machine to be marketed as a replacement for the A500+, requiring a change of number. Early models feature motherboards with the A300 designation." link

:D
 
A jel zna neko u chemu je razlika izmedju Amige 600 i Amige 500 plus (izuzev u memoriji, pcmcia , ide u 600-ici)


jAO :).. ako se dobro secam jos pored navedenog jos u wb verziji , kada se samo setim da sam skidao boje ?!? u wb da bi oslobodio par kb. i imao dovoljno memorije da pokrenem dune II sa HDD-a :))))))
 
add21k?
 
Kovacm uze li ti taj ide ===> cf adapter?
dusxan ma sem navedenog ostalo su sitnice mada su oba modela bila jako kratko na trzistu uskoro je doshla a4000 a zanjom i a1200 pravi naslednici uspesnih modela a2000 i a500
 
nisam :( ali moracu uskoro... bash sam pre neki dan prelistavao stare diskete na Atariju ali me je mrzelo da pravim backup, tj. ni nema drugog nacina nego da nabavim taj CF adapter i da onda napravim backup...
 
e to sam trazio!!!! video sam ovaj link pre nekog vremena i vise nisam mogao da ga pronajdem, cak sam i ovde pitao da li je neko cuo za to!

svaka cast dag!

mozda nekome bude interesantno i ovo http://joo.kie.sk/satandisk/ CF/MMC adapter za obican Atari ST koji nema IDE kontroler (kaci se na ASCI port).
 
Ovaj floppy emulator je sjajna stvar...
 
Svaka cast :) Mislim da jeste ili mozda add18k, ne mogu vise da setim bilo je to pre dobrih 15-tak godina .. idem odmah u podrum da kopam da vidim da li mogu da je pronadjem, udari me nostalgija :)

A ne da sam tada davao para za nju, pa modem 2400bps dynalink, pa hdd 20mb ,cd, adapter za cd sam tada platio nesto sumanuto, posle mi bilo zao da sve to prodam za 50 dem i spakovao je u kutije sa sve monitorom (commodore 1084s) ubacio u kese i tako je zapakovana zadnjih 8-9 godina :) .
 
Svaka cast :) Mislim da jeste ili mozda add18k, ne mogu vise da setim bilo je to pre dobrih 15-tak godina .. idem odmah u podrum da kopam da vidim da li mogu da je pronadjem, udari me nostalgija :)

A ne da sam tada davao para za nju, pa modem 2400bps dynalink, pa hdd 20mb ,cd, adapter za cd sam tada platio nesto sumanuto, posle mi bilo zao da sve to prodam za 50 dem i spakovao je u kutije sa sve monitorom (commodore 1084s) ubacio u kese i tako je zapakovana zadnjih 8-9 godina :) .

Evo, ovo ti je još bolje. Umesto tog 20mb hard diska, nabavi lepo ide-cf adapter i compactflash karticu, pa da te Bog vidi :D
 
Uf ovo sa pcom koji glumi flopy je zanimljivo mada mi se najvise svidja samostalna verzija sa SDkarticom koji je u eksperimentalnoj fazi na orginalnom linku.
Mislim strah me je da pc nesto ne zabrlja ipak on radi sa vindovsom :(
Inace sam vec negde na drugoj lokaciji video samostalni uredjaj koji to radi sa sdkarticom i ima mali lcd displej i par tastera kojim birate aktivni adf fajl.Doduse ovo je bilo testirano na amigi pa me zanima ima li gde semi za ove samostalne da probamo u varijanti uradi sam?
 
Kovacm uze li ti taj ide ===> cf adapter?
dusxan ma sem navedenog ostalo su sitnice mada su oba modela bila jako kratko na trzistu uskoro je doshla a4000 a zanjom i a1200 pravi naslednici uspesnih modela a2000 i a500

bili su zaista jako kratko na trzistu , a1200 se pojavila svega par meseci nakon toga- s tim da su se valjda i ovi modeli (a600,a500+ i a3000-to je valjda a2000 sa Ecs) paralelno prodavali.

Secam se da je SK rekao da bi svi sa a500 trebali da predju na a500+ , jer se vise nece prozovoditi softver za non-ecs. Koliko zapravo ima toga sto radi samo na ecs , i koliko ima toga za ocs sto ne radi na ecs? Uopste mi nije jasno kakav je ovo debilsko-marketinski potez bio, mislim izdavanje ovih modela uoci pohave AGA.

Pitam se da li na netu postoji neka statistika, pa cak i svestska mapa , koliko je i gde prodavano ovih sada retro racunrara godisnje.
 
Nazad
Vrh Dno