Šta je novo?

Mautic

zuma

Zapažen
Učlanjen(a)
07.02.2024
Poruke
2
Poena
1
Nisam siguran da li je dobro mesto za temu ali nisam nasao nista bolje.

Da li neko koristi Mautic?
Pre mesec i po dana sam ga instalirao uz postfix, pocelo je sve da radi kako treba. Baza mailova oko 50.000, za sad saljem na 24.000 (kupci sa jednog od sajtova). Pre par dana je sve otislo nizbrdo, koristio sam Mailer Lite i Sengrid ali open rate je pao ispod 10% (thank you google and yahoo). Domeni su stari po nekoliko godina, SPF, DKIM, DMARC, sve je na mestu. Mailovi su klasicni ecom newsletteri, promocija proizvoda, akcije ili blog postovi. Jako nizak spam rate i bounce. Nisam kupovao mailove tako da nemam spam traps (honeypots).

Presao sam na Mautic i iz tehnickog aspekta sve funcionise besprekorno. Contabo mi je podigao limit na portu na 600.000 odlaznih konekcija, radim warmup konstantno i mailovi ne idu vise u spam kao na pocetku. We are back in businss.

ALI

Mautic je toliko odvratan sto se tice dizajna, ono je jezivo.
Da li ga neko koristi i da li ima neki savet kako da importujem html a da to lici na nesto. Probao sam stripo i nisam se proslavio. Treba mi sat vremena da dizajniram najosnovniji mail, logo, slika, tekst, cta. Sve baguje, i jednostavno je odvratno.
 
Nazad
Vrh Dno