Šta je novo?

Matrox

ako se ne varam to je grafička karta ali ima jedan adapter koji se kači na nju, a taj adapter ima na sebi 2 (možda može i više) vga konektora na koje se kače monitori. To mu je i namena da baci sliku sa jednog kompa na 2 monitora ....

p.s. opet ponvaljam "ako se ne varam" jer video sam sličnu karticu pre 3 godine pa i ne pamtim baš najbolje detalje
 
Ima samo jedan digitalni izlaz za monitor, nzm , mozda ako se upari sa grafickom u agp slotu daje izlaz na dva monitora ???

Znaci nije upotrebljiva za druge stvari samostalno ???
 
Pa probaj, ali sluzice sigurno za neke ne mnogo zahtevne stvari, inace mislim da ima drajvere samo za WinXP ili starije...
Mada ta grafa, i nije bas "antikvitet", barem tako pise na sajtu matrox-a (2006.godina)
 
http://www.directdial.com/P65-MDDAP64F.html

To je odlicna stvarcica. Imao sam priliku da 2001 godine vidim jednu slicnu matrox karticu koja je bila uparena sa Inscriber grafickim paketom. Za Matrox godine nisu bitne, jednostavno to je profesionalna kartica koja je vecna.

Koliko provaljujem na ovom prvom linku, izlaze dva digitalna pa se na njih idu DVI/VGA adapteri.

Specificno za Matrox su kablovi,posebno izlazni jer su nekako unikatni i teshko je do njih doci :/
 
Vjerovatno, posto nemam te kablove ostaje samo izlaz na samoj kartici koji izgleda kao DVI mada nisam siguran :)

U principu me interesuje samo jedno, za sta se koristi i kome to treba, jer meni u mom poslu ne treba i neznam za sta bih je ja koristio, a glupo mi je da stoji i kupi prasinu :)
 
Poslednja izmena:
Na karticu se kaci orginalni kabal na cijem kraju se dobijaju dva dodatna DVI porta. Na te portove mozes da zakacis dva monitora i da dobijes extended radnu povrshinu ili nesto tako slicno
 
Isti konektor imaju i nvidia quaddro kartice, ili ati profesionalne kartice (zaboravih im ime...)
 
Nazad
Vrh Dno