Šta je novo?

Mapa delova grada Beograda

Neky

Slavan
Učlanjen(a)
01.10.2007
Poruke
919
Poena
330
Zdravo drugari,

radim na jednom projektu za koji mi je potrebna mapa delova Beograda, a kada kažem "delova" mislim na Dorćol, Čukaricu, Banovo brdo itd. Nigde nisam uspeo da nađem sličnu mapu pa sam odlučio da je napravim. Kao osnovu koristim Google Maps koji ima mogućnost označavanja delova Beograda. Onda sve to uklapam sa ciljem da napravim jednu mapu.

Da li vas mrzi, pre svega one koji poznaju Beograd, da bacite oko i kažete mi da li pravim grube greške? Mapa ne mora da bude precizna na nivou mape za snalaženje, samo da prikazuje okvire delova grada.

Link ka jednom delu mape (~2.3MB) - cenim svaku sugestiju i pomoć.

:EDIT:

Ono što hoću da postignem je nešto vrlo slično ovome: delovi Novog Sada
 
Poslednja izmena:
A čemu će ovo služiti?
 
@Neky

ne znam kako si precrtavao Google karte ali QGIS http://qgis.org/en/site/ ima plugin pomocu kojeg mozes da pokupis Google mape ili OpenLayers...
 
A čemu će ovo služiti?

Sa koleginicom radim na web aplikaciji (ništa komercijalno, učimo Django framework) koja omogućava ocenjivanje delova grada po različitim kriterijumima, recimo nivo buke, vegetacija, blizina pijace, dostupnost supermarketa itd. Konačan cilj je da olakšamo ljudima izbor lokacije za iznajmljivanje ili kupovinu stana/kuće a usput i naučimo razne stvari

Ideja je da napravimo interaktivne mape gradova, gde bi svaki deo grada bilo moguće oceniti. Primer za Novi Sad koji funkcioniše sam postavio u vidu slike. Aplikacija još nije postavljena nigde. Planiramo da za početak postavimo mape Beograda i Novog Sada, beta verzija i to, a kasnije i ostala veća mesta u Srbiji. Valjda niko neće maznuti ideju :)

@kovacm

Hvala za alat, probaću ga, bilo koja automatika mi znači mnogo.
 
Nazad
Vrh Dno