Šta je novo?

Mali vodič vodenih hladjenja (CLC)

Ja mislim da je najbolje da se skopli custom loop od polovnih delova i to je sigurno najbolji odnos cena performanse samo je fora sto ljudi danas hoce RGB i displej na hladjenju pre nego da ih interesuju performanse.
 
Ja nisam za RGB, ali sam za mix dobrog hladjenja i estetike, sto kosta naravno. Neko mi rece prvo da distro plate rezervoari posle ciscenja, zamene tecnosti itd gubi svoj sjaj, pa da je mozda dugotrajnije resenje stakleni rezervoar umesto plexi-ja.

Dodatno me zanima ima li uopste smisla uzeti 420 vs 360 radijator, jer mi se cini da nema inkrementa nekog u hladjenju.
 
Water block je naj važniji deo a tu AIO zaostaju za dobrim custom rešenjima, radiator i ventilatori tek na drugom mestu
 
Ne cujem predloge :D

Da li je linearan odnos zapremine rezervoara sa nekim performansama?
 
Nema samo dobar blok utice direktno na temerature ali za 80 90e imas nov odlican. Kasnije prica oko radijatora se sve odnosi na efikasnost sto efikasniij radijator to tisi ventilatori i sto manje ubijaju protok to mozes pumpu vise da smanjis ali sve tu finese. Distro plate prica je prica od pribliznih 1000 ojra
 
Rezervoar je samo da bi se omogućila ekspanzija vode kada se ugreje a da ne poveća pritisak u sistemu i ne ostavlja džepove vazduha. Sekudarni rezultat je da poveća količinu vode a što više vode to manje oscilacije u temperaturi.
 
rezervoar je kao inercija teroriski ima udela ali relano ne jer je previse mali sistem
 
Razumem deo oko rezervoara, ali mi nije jasan detalj koliki gledati, da li je npr 400ml ok za cpu loop, posto me gpu ne zanima treutno?

Npr gledao sa Alphacool distro plate za Lian Li O11 D Evo XL + VPP APEX + Core 1 cpu blok = oko 500 kod nasih komsija. Naravno plus cevi, fitinzi itd.

Gledao sam EK, ali su bas poskupi cak i u odnosu na Alphacool
 
Rezervoar, što veći to bolje.
 
sto veci to bolji da i sta mozes da stavis u kuciste ali ako ides na distro plate onda ti on ne treba. Ako neces OC cpu onda mislim da ne treba da ides na custom loop greota davati tolike pare za default CPU a. Ako ides na custom loop onda idi do kraja deild CPU a i ICE blok za CPU
 
Jedini način da se ohlade ti i9 je da se ukrote na intelove specificacije. i ne pusti da ode na 500W+. To može svaki AIO 360.
 
Ma nisam ni mislio da idem u OC nesto spec, cpu ratio mi je na default P57/E44, 2 kora idu na 6GHz, adaptive offset -120mV, LLC#4, PL1/2 253W. Cinebench R23 ide do 77C, score 40k.

Poenta loop-a bi mi bila hladan cpu i tisina najvise, ali ok, mozda ste u pravu, overkill je to za ovakav setup.
 
Apslutno se slazem Custom loop je za hard core entzijaste. Stavis na taj tvoj AIO najbolje ventilatore na trzistu to su valjda oni Phateksi ili sta vec ima Corsair i Nokutao i uzivas.
 
Mislis da ovi njegovi nisu dovoljno dobri? Mislis na CFM/pritisak ili buku?
 
Jesu nego ako ti je sada problem buka imas opciju da ih zamenis da dobiejs na tisini ili da bude buka ista a malo bolje temp na tebi je. Ta tri ventilatora su 100e ako ne i vise
 
Oke, daj neki predlog :D msm neki konkretan model ako ima smisla menjati ovo :D
 
EK Quantum Velocity
 
Ovo je ta tema trebala da bude, nego se pretvorila u AIO supremacy :D
Gledajući prvu stranu misim da grešiš ali ako hoćete promenu naslova to se može uraditi.
Nema potrebe za odvojenim temama s obzirom na interesovanje za vodenim hlađenjem.
 
@Nikolape Tesko da ces naci neke druge 140mm ventilatore da su provereno bolji od Arctic-ovih. Thermaltake Toughfan 14 PRO eventualno, oni imaju ~10% veci protok na hwcooling testiranju na radijatorima, ali takodje i problem sa kvalitetom, zapadaju ljudima falicni modeli tu i tamo, mada neki kazu da im se i sama od sebe malo ispravila buka, sad su na snizenju preko madjara za ~62 eur

Corsair RS 140 MAX su isto stigli kod madjara, ali 3 komada ispadnu ~145 eur xD

Eventualno mozda ovo, direct-die EKWB AIO, sa zamenjenim Phanteks T30-120, Noctua A12x25. Direct-Die taman omogucava obicnom AIO da se takmici sa custom-vodenim koje nije, sa Thermal Grizzly Kryosheet-om pad-om ispod ili Eventualno Honeywell PTM 7950 ili Thermalright Heilos fazno-promenljivim pad-ovima.

I Thermalright ili Thermal Grizzly contact frame eventualno*

ek-nucleus-aio-cr360-direct-die-d-rgb-1700-front-logo.jpeg
 
Poslednja izmena:
@Nikolape Tesko da ces naci neke druge 140mm ventilatore da su provereno bolji od Arctic-ovih. Thermaltake Toughfan 14 PRO eventualno, oni imaju ~10% veci protok na hwcooling testiranju na radijatorima, ali takodje i problem sa kvalitetom, zapadaju ljudima falicni modeli tu i tamo, mada neki kazu da im se i sama od sebe malo ispravila buka, sad su na snizenju preko madjara za ~62 eur

Corsair RS 140 MAX su isto stigli kod madjara, ali 3 komada ispadnu ~145 eur xD

Eventualno mozda ovo, direct-die EKWB AIO, sa zamenjenim Phanteks T30-120, Noctua A12x25. Direct-Die taman omogucava obicnom AIO da se takmici sa custom-vodenim koje nije, sa Thermal Grizzly Kryosheet-om pad-om ispod ili Eventualno Honeywell PTM 7950 ili Thermalright Heilos fazno-promenljivim pad-ovima.

I Thermalright ili Thermal Grizzly contact frame eventualno*

ek-nucleus-aio-cr360-direct-die-d-rgb-1700-front-logo.jpeg
Hvala ti. Ma ko da deliduje CPU, nisam pametan... Inace cujem da EK AIO nisu uopste losi.
 
Gledajući prvu stranu misim da grešiš ali ako hoćete promenu naslova to se može uraditi.
Nema potrebe za odvojenim temama s obzirom na interesovanje za vodenim hlađenjem.

To sto nema previse interesovanja za custom vodenim ne znaci da onu temu treba razvodniti sa ovom o AIO.
Po meni treba da budu dve odvojene teme radi lakseg informisanja i preglednosti u slucaju da neko pozeli da ide na custom loop.
 


Hvala ti. Ma ko da deliduje CPU
Imas alat za delidovanje u domacoj firmi prilicno jeftino, sad jedino problem je posle sta raditi sa procesorom, kako ga prodati

A za ovako bez delid-a, zadnje sto sam gledao recenzije na bilibili 51972 video kanalu, na quasarzone, hwbusters i expreview, Valkyrie V360/V360S i C420 i C480 modeli, Cooler Master Atmos 360, i Deepcool Mystique ispadnu najbolji, pogotovo ako se zamene ventilatori (kinezi su menjali sa serverskim Sanyo Denki 9R).

Par puta sam video da spominju ljudi iz Azije na discord-ima da je Valkyrie novi brend fabrike sto je nekad radila EKWB AIO hladjenja

Mada opet pitanje koliko je to razlika uopste, koliko vredi zameniti Liquid Freezer III 420, jedino eventualno, nova Deepcool Mystique 420, ili LD420 vodena hladjenja sa najnovijom pumpom 5-te generacije i novim ventilatorima (pre-order sad za computex), ili eventualno nova Valkyrie V420 i V480 (ne obicne C verzije sto su vec na kineskom trzistu, nego nove premijum V sto treba da izadju)

Ali opet, nista ne moze da pobedi Direct Die (rezultati od sa onog reddit link-a iznad:

ek-direct-die-aio-impressive-results-on-14900ks-with-stock-v0-idqa4wrc3k0d1.jpg
 
Poslednja izmena:
Btw, zaboravih da spomenem, za Valkyrie se dosta zale na Kineskim mrezama da cure, i testovi za Valkyrie i Deepcool su sa ogromnim brzinama ventilatora, tako da nije bas reprezentativno,

Vrlo moguce da je Cooler Master Atmos 360 ipak najbolji klasican AIO na trzistu za 14900K/S trenutno

20_dBA_CPU_Temp-6.png
relative_performance_20dBA-8.png
 
Moze CL da se nadje povoljno samo treba malo pratiti
A po meni nije skup jer ga jednom uzimas😉
 
Meni nije problem cena, ali mi je pomalo problem to odrzavanje, pa menjaj ulje na kolima jednim, drugim, motoru, pa i na kompu...e pa to mi je bas ovekill.
 
 
Samo jedno pitanje, kupio sam Liquid Freezer III 360 A-RGB pre nekih mesec dana i tek cu (nadam se) sutra imati vremena da ga montiram u komp, pa me intersuje da li da ga povezujem sa all-in-one kablom (na PWM header) ili racvastim kablom za individualnu kontrolu brzine VRM-a fan-a, pumpe i radijator fan-ova? Hladice i7-13700K, pa ako mislite da je bolje da ga povezem na individualnu kontrolu, koja podesavanja bi bila optimalna za brzinu VRM fan-a i pumpe, da li ih drzati na max. brzini ili nema potrebe i ako imate neki optimalna fan curve podesavanja za ventove (P12 PWM PST A-RGB) na radijatoru? Znam da ne postoji univerzalni fan curve koji ce svima dati iste rezultate zbog razlicitih kucitsa, air flow-a unutar istih, komponenti i drugih stvari, ali neka polazna tacka bi mi dobro dosla. Hvala unapred. ;)
 
VRM fan i pumpa uvek rade istom, punom brzinom kako god da pocežeš.
 
Nazad
Vrh Dno