Šta je novo?

Mali vodič vodenih hladjenja (CLC)

DASHFLOW 240 BASIC BLACK
Stiglo mi pre neki dan, tiho i odlično hladi 69 Euroslava.
Prvo vodeno koje imam i zadovoljan sam.
 
Deluje zanimljivo :) Meni je interesantna 240 verzija. Razlika između "obične" i XE verzije je samo u ventilatorima? Ionako bih stavio svoje Arctic...
 
I ja bih stavio tri Arctic P12 PWM PST A-RGB venta koje imam neotpakovane.
 
Što ne potražite testove...?
Možda je potpuno prosečan ili ima neku falinku? U tom slučaju, što biste ga uzeli umesto Arctica/Deepcoola...
 
Ja već tražim uveliko :p
 
Poslednja izmena:
Ja bih takođe radije LF II, nevezano za garanciju...
Ako možeš da navedeš razlog(e), pitam jer gledam i njega, kao i LF III (360mm). LF II 360 A-RGB je jeftiniji kod nas u toj radnji sličnog naziva toj drugoj gde je LF III 360 A-RGB 17.500 din., ali pritom ima i šest godina garancije naspram LF III sa dve. Razlika u ceni mi nije bitna, ali je zato velika razlika u dužini garantnog roka. To mi je u ovom slučaju najveća prednost LF dvojke.
 
Arctic daje 6 godina garancije za oba.
 
Prvi razlog je cena. LF III je primamljiv dok traje promo period ali kad istekne, neće da bude baš jeftin. Cena/performanse neće biti kao sa starijim generacijama. S druge strane, možda padne neko sniženje cena LF II da prodavci očiste zalihe...ko zna.
Drugo, performanse su maltene iste, koliko sam video. LF II je već bio jedan od najboljih AIO kulera, nema mnogo mesta za unapređenja što se performansi tiče. ARGB verzije imaju iste ventove. Možda bude par stepeni razlike, možda ne, nisu svi setupi isti...
Treće, LF II + 3rd party kontakt frejm za Intel daju niže temperature nego ugrađeni Arcticov kontakt frejm i mounting na LF III. Ako je neko na Intelu, LF II setup je bolje rešenje, ne samo zbog temperature već i zato što taj Thermalright (ili koji već) CF može da se upotrebi sa bilo kojim kulerom dok si sa LF III vezan za taj.
Četvrto, LF III dolazi samo sa LGA1700 mountom i AM4/AM5. Nije problem za većinu ljudi ali ima i dosta onih koji su na drugim Intel socketima. A i generalno volim bolji izbor. Plus, negde sam naleteo na komentare da im AMD mounting nije baš najbolji ali ne mogu da komentarišem, nisam kopao oko toga.
Peto, LF II je već prošao kroz više revizija i ispeglane su zezancije sa mountovima i ostalim. LF III tek treba da prođe kroz to (mogu da se kladim da će taj Intel mount da bude jedna od stvari koje će da se peglaju kroz revizije) i ako kupiš sada praktično ćeš imati inferiorniju verziju. Mada, Arctic je ažuran sa tim stvarima i imaće poboljšane mountove za kupiti...ali opet je dodatni trošak i cimanje.
Šesto, GN test je pomenuo da je pumpa bučnija nego na LF II i još negde videh te komentare...pumpa na mom LF II je nečujna.

LF II ima dve mane (uslovno rečeno) u poređenju sa LF III. Potonji ima opciju da se smanji broj kablova što LF II nema, i LF II ima kruća creva od trojke, rekao bih.
Takođe, ne znam da li će Arctic da izbaci mounting kitove za AM6/LGA1851 samo za LF III ili će ih biti i za LF II, ali sumnjam da će zakinuti LF II, nije tako mator...

Eto, to je moje rezonovanje. Lično, ne vidim neki naročit razlog ili opipljivu prednost da uzmem LF III umesto LF II, dok vidim više razloga da ga ne uzmem.
Mada ću verovatno da pređem na neki vazdušni pa mi je svejedno...
 
Poslednja izmena:
Ja sam u dobroj mogućnosti da uporedim jer sam tek pre neku nedelju prešao sa LF II and LF III. oba 360.
LF III.
Bolja i jača pumpa i ventilator na njoj, creva fleksibilnija i imaju obrtne fitinge na pumpi pa crva mogu bolje da se raspored. Sama pumpa je nešto kompaktnija pa bolje staje na manje ploče. Radiator je gušći sa više cevi pa temperature manje osciliraju mada nisu nešto naročito niže. Jedino što mije zadalo malo muke pri montiranju je suviše kratki šrafovi koji drže pumpu za nosač a sam nosač je feder za pritisak na CPU pa sam se namučio da instaliram, nema šanse da se to uradi dok je kućište vertikalno, mora da se obori i da se baš nalegne na šrafove. Pošto sam na AM5 ne treba mi kontakt frame ali on izgleda solidno, mašinski izdeljan iz jednog komada aluminijuma. Ima izdignuća namestu za šrafljenje pumpe za lokaciju pumpe. Za intel mora da se upotrebi, oni drugi nemaju rupe za šrafove.
LF II nema kontakt frame, samo limčiće ali se drži sa 4 šrafa/matice i lakše se montira.
kao što rekoh, meni je temperatura nešto niža, oko 5c, manje oscilira i brže reaguje, sada mogu da držim processor do 80c ezneke muke ali nisam siguran da nije do toga što je sve novo i čisto i nova pasta MX4. Što se povezivanja tiče, opcije su iste ali na LFIII kabl koji se ne upoterbi ne mora da se priključi, opcija je na pumpi. Ja sam priključio pumpu na AiO_PUMP za ventilatore (sada su P12 ARGB kupljeni odvojeno) imam posebane kablove.
Pumpa i fan na njoj ne prikazuju brojeve obrtaja.
 
Neko je već okačio u temi za custom vodena hlađenja ali da okačim i ovde, pošto prave i CLC i verovatno nema mnogo ljudi koji svraćaju u taj podforum:

 
Džej kaže da su slovenci krivi za sve. :D
 
Stara balkanska, bivša jugoslovenska tradicija, uništiš firmu pa je prodaš sam sebi za koju bananu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno