Šta je novo?

Mala pomoc nec 3540

zmija

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2004
Poruke
187
Poena
619
Nisam hteo da otvaram novi thread ali stvarno nisam znao gde da uglavim ova 2 glupa pitanja, dakle:
1. Da li on treba da radi na ultra dma mode 2 ili brze?
2. Koliko vam vremena prosecno treba da iskopirate jedan pun dvd (npr. mp3)
na komp, meni oko 7 minuta jel to OK?
TNX...
 
ja danas kupio i kad sam kopirao neki image dostiglo 20200 KB/s i to sa onog Noname DVD.
odusevio sam se! hehe.

mislim da je 7 minuta sasvim OK, jer je to ipak gomila manjih fajlova ...
 
NEC 3540A je UDMA2 - ATA33 uredjaj, bez brige.
Samo su neki DVD citaci UDMA4 - ATA66.
poz
 
A dali je normalno da dok režem diskove (sa gore pomenutim rezačem), komp dosta uspori. Neznam dali je to normalno, mislim da nije, ali baš svaki put kad režem brzinama preko 4x komp uspori strašno. Tj ako surfujem i režem, IE se zaglupi i jedno vreme nereaguje. Isto to važi za TC i WinAmp, koji toliko zaglupi da nemogu uopšte da ga podignem iz systray-a, ali muzika i dalje svira OK.
 
Mislim da to ne zavisi samo od RW uredjaja vec dosta i od ostalih
faktora.Rezanje DVD-a opterecuje racunar u nekoj meri, koristi resurse
racunara koje koriste i drugi programmi.
Bitno je koliko ram memorije imas,sta ti je sve aktivno od programa ...
Trebao bi tokom rezanja da vidis preko Windows Task managera
koji procesi koriste racunar i u kojoj meri.
Znaci CPU , Mem usage ... pa na osnovu toga vidis.
Ja kada rezem trudim se da ne radim nista drugo sto opterecuje
IDE grane pa zato npr. radi winamp ili gledam Sat TV ali niposto
ne radim disk defragmentaciju ili slicne stvari.:)
poz
 
A bre ljudi nesto nije u redu evo pustio sam 2 dvd-a (filmove) secka mi i jedan idrugi, kada te iste filmove ubacim u kucni dvd player sve je u redu, jel neko ima ideju sta bi ovo moglo da bude?
 
Probaj sa reinstalacijom softvera sa kojim pustas DVD filmove.
poz
 
_/Neo\_ je napisao(la):
A dali je normalno da dok režem diskove (sa gore pomenutim rezačem), komp dosta uspori. Neznam dali je to normalno, mislim da nije, ali baš svaki put kad režem brzinama preko 4x komp uspori strašno. Tj ako surfujem i režem, IE se zaglupi i jedno vreme nereaguje. Isto to važi za TC i WinAmp, koji toliko zaglupi da nemogu uopšte da ga podignem iz systray-a, ali muzika i dalje svira OK.
Ne znam iz čega režeš, ali mislim da Nero svom procesu postavlja high priority... dok recimo u Alcoholu možeš da izabereš koji ćeš... kad sam rezao nešto iz Alkohola na normalnom prioritetu, nije bilo nikakvih problema iako je brat paralelno sa rezanjem ljuštio Warcraft3 (koji je takođe radio bez problema)...
 
Tarmi Ricmi je napisao(la):
Probaj sa reinstalacijom softvera sa kojim pustas DVD filmove.
poz

Ma probao sam reinsatalaciju i windvd-a i cyberlink powerdvd-a i nista. Da nije do jacine kompa (duron 1.1, 512 rama, stari g-foce 256 32mb-a). Aj probacu jos neke filmove pa cu da javim sta se desava.
 
Nista i dalje koci. Nego narezao sam dvadesetak ridata 8+ diskova i par njih nece da mi cita uopste, jel se desavalo jos nekome sa ovim diskovima tako nesto ili mi je zapala losa serija...
 
Nesto tebi ne stima, drajv koji cita 6-16x CAV mora da predje ceo DVD za manje od 7 min. Kako ti se ponasa pri citanju? Jel zaustavlja? Grebe? Drlja? Usporava rotaciju???

btw. Izmeri transfer rate hard-diska (Nero>File>Preferences>Cache>Test all drive speeds). Postuj grafik iz CD Speed-a.
 
Pa kakvu staru masinu ima, nije ni cudno da mu sporo radi komp (tj. usporava se)
Ja na svojoj masini ne rezem na vise od 6x, jednostavno ne ide vise (HDD radi non-stop i sve ostalo se uspori)
@ Tarmi Ricmi - ako se dobro secam ASUS DVD-Rom podrzava UDMA5 (mnogo dobar citac) ;)
 
Mislim da je dovoljno brz PC, za samo rezanje opterećenje CPU je reda 5%, ali je opterećenje harda poveliko pri većim brzinama (treba da isporuči do 20MB/s što može biti problem naročito sa mnogo malih fajlova ili fragmentiranim diskom). Ako ne dobija dovoljnu količinu podataka (buffer mu opada) Nero valjda blokira ostale procese da bi dobio prioritet.
 
4 zmija:
Kao sto ZorMi rece pc bi trebalo da je dovoljno brz.
Cini mi se za gledanje dvd filmova granica je nesto ispod 1GHz za CPU.
Sta kaze Windows task manager dok gledas DVD film?
Sta najvise trosi memoriju i CPU ?
4 Suicide_samurai:
Ma nije uopste bitno za DVD-ROM da li je ATA33, ATA66 ili ATA100.
Samo mu se stavi IDE kabl koji trazi i "vozi Misko".
Mene ona poruka za 80-pin conductor kabl smara.
U poslednjih godinu i nesto ASUS pravi izuzetno dobre CD-RW i DVD-ROM
uredjaje, mozda cak i najbolje na trzistu.Najbolji u smislu da ce procitati svaki
disk i da ce biti medju najbrzima pri kopiranju.
Njihove DVD-RW uredjaje ne pominjem jer je to Pioneer, a on i NEC manje vise
klasicno dobri.
 
Voodoo_NBGD je napisao(la):
Ne znam iz čega režeš, ali mislim da Nero svom procesu postavlja high priority... dok recimo u Alcoholu možeš da izabereš koji ćeš... kad sam rezao nešto iz Alkohola na normalnom prioritetu, nije bilo nikakvih problema iako je brat paralelno sa rezanjem ljuštio Warcraft3 (koji je takođe radio bez problema)...

Rezem iz Nera 6.6.0.6. Probao sam i sa Nerom 7, ali nekako mi se nesvidja kako izgleda, a rezao je isto, tako da sam se vratio na 6.6.0.6.

Nego kako da vidim koju verziju firmware-a imam?
 
@ Neo
idi u Nero Toolkit > nero info tool
 
Naci sada sam se skroz pogubio u svakom slucaju prilikom pustanja dvd-a iz bilo kog plejera cpu usage mi varira od 20-85%. Non-stop se menja, mem usage mi je negde oko 20 mb sto i nije tako strasno... Samo citanje ne zvuci loshe, dakle ne deluje mi kao da zaustavlja i drlja, prakticno je necujno... Sad sam nabacio kolekciju zlatni momenti olimpijade i stvarno ih je korektno procitao bez nekih vecih problema. Da nije to sve vreme njegova boljka da je probirljiv citac, jer vecina ranije pustanih filmova je bila na princo diskovima...
 
Rekao si magichnu rech vezanu za nechitljivost na Necu- Princo! - Jedine probleme koje ja imam sa Nec 3540 su uvek vezani za Princo,ali shta da se radi kada su ljudi masovno rezali shta su stigli zbog niske cene koju su ovi diskovi imali pre godinu -dve.
 
Poslednja izmena:
@_/Neo\_
A dali je normalno da dok režem diskove (sa gore pomenutim rezačem), komp dosta uspori. Neznam dali je to normalno...
Nije normalno...
Moguće da je disk u PIO modu, a treba da je u UDMA5-6.
Pogledaj u Device Manager->IDE ATA/ATAPI Controllers.

Nego kako da vidim koju verziju firmware-a imam?
U Neru->Recorder>-Choose Recorder...->Firmware Revision
 
Evo sad gledam device manager i tu mi pise da su u UDMA 2 modu i on i cd rw, ali nemogu nikako da promenim na vise. Imam UDMA 2, UDMA 1, UDMA 0, Multi-Word 2, Multi-Word 1, Multi-Word 0 i PIO mod. Oba rezaca se nalaze na Sekundarnom kanalu, dok mi je HDD na primarnom, i on je u UDMA 5 modu, zatos to je sam disk Ata100.

Fto se firmware-a tice, on je 1.01. Dali treba da ga menjam i odakle da skinem novi.
 
Pa naravno da ne mozes da promenis na vise kada su ti i DVD-RW i CD-RW
UDMA2 ili ATA33, kako god hoces ...
Poz
 
Princo !

Perodeformero je napisao(la):
Rekao si magichnu rech vezanu za nechitljivost na Necu- Princo! - Jedine probleme koje ja imam sa Nec 3540 su uvek vezani za Princo,ali shta da se radi kada su ljudi masovno rezali shta su stigli zbog niske cene koju su ovi diskovi imali pre godinu -dve.

Tako je ...Princo! :wall: :crash:
 
E ljudi sad sam proveravao narezane diskove (koje sam rezao dok nisaam update-ovao firmware na 1.03) nijedan jedini ridata 8x nije narezan, a da nema (unrecovered read error) gresku zbog koje ne moze da se procita disk, kod svih se na transfer testu na oko 70% javlja ta greska, narezao sam te iste diskove na 108-ici i odlicno rade. Kod ridata 4x se smanjujue citljivost na toj istoj oblasti ali ipak ih nekako procita sa tim sto mu teba sto godina da iskopira nesto sa njih. Posle update-a firmware-a 4x iz iste serije su narezani sasvim solidno, ali ridata 8x ne rade. Zanimaju me vasa iskustva sao ovim ridatama i necom...
 
Jedino shto mogu da ti kazem da ja od skoro koristim u kombinaciji sa Necom 3540.FW.1.7,samo Arita +8x,shto je u stvari Ritek,i sa kojim imam ubedljivo najbolje skenove(PIo 22-24,PIF 4),a naravno i chitljivost.Svaka preporuka za vlasnike Nec-a.Pozz
 
Ljudi nisam bio na neko vreme na netu, u medjuvremenu sam reklamirao rezac, dobio novi (naravno 3540) kad ono isto. Da ne gresim dusu reze za nijansu bolje, ali osnovni probelm ostaje isti, nece da reze na ridati, x-wave, princu, sky-u... Evo scanova (napominjen da se greske javljaju uvek na istom mestu) Koristim nero 6.6.0.15. Da ponovim jos jednom komp je duron 1.1, ima 512 rama, matsonic ploca...
 

Prilozi

  • ridata8-.jpg
    ridata8-.jpg
    115.8 KB · Pregleda: 41
  • x-wave.jpg
    x-wave.jpg
    117.1 KB · Pregleda: 50
Perodeformero je napisao(la):
Jedino shto mogu da ti kazem da ja od skoro koristim u kombinaciji sa Necom 3540.FW.1.7,samo Arita +8x,shto je u stvari Ritek,i sa kojim imam ubedljivo najbolje skenove(PIo 22-24,PIF 4),a naravno i chitljivost.Svaka preporuka za vlasnike Nec-a.Pozz
Nesto sam se raspitivao pa izgleda da se problem javlja samo sa g05 koji su ritek mediji arita?
 
Nazad
Vrh Dno