Šta je novo?

Making screens on Ubuntu ?

Hattala

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2007
Poruke
948
Poena
465
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Potreban mi je program da odradi screens od gomile video fajlova na serveru sa Ubuntu.Podrska nije uspela da "osposobi" preinstal program, mislim da je "Thumnailme" ili slicno. U pojedincnom ili batch mode uvek javlja istu gresku:
 

Prilozi

  • 20220927_060856.jpg
    20220927_060856.jpg
    222.6 KB · Pregleda: 26
Ajde malo lepše objasni šta konkretno taj program treba da odradi, pošto ti je opis potpuno nejasan.

Iz ove greške koju taj program izbacuje, deluje mi da možda ne očekuje format promenjive LC_TIME. Spiči jedan echo $LC_TIME u terminalu da vidiš šta će da ti izbaci.
 
Program treba da odradi screenliste za nekih 100 video fajlova koji su u jednom folderu. Ovaj program koji je pre instal na serveru izbacuje gornju gresku, bilo da pokusam da napravim screen od jednog video fajla, bilo od celog foldera . Support je jedino mogla da kaze da odradim : "Please close the app, in terminal type this command export LC_ALL=C and start the app again. If it is not working then we are not able to troubleshoot the issue."

Nije pomoglo. Kao resenje su ponudii da ja predlozim neki app da ga instaliraju .
 
Ok, našao sam taj program, pravi thumbnail-ove od video sadržaja. Nemam pojma otkud je tako nešto preinstall na Ubuntu, kod mene ga nema u repoima.

To što ti iz podrške predlažu je zastarelo, kažu da ti da prebaciš sve sistemske promenjive vezane za lokalizaciju na C/POSIX standard. To je recimo savet na koji si mogao često da naletiš u starim knjigama o Linux-u, ali u današnja unicode vremena nema mnogo smisla, osim ako taj program nije toliko zastareo da ne koristi unicode.

Ne znam koji bi program mogao da upotrebiš za to što želiš da uradiš. Ako ti taj server ima grafičko okruženje, mogao bi prosto iz fajl menadžera da otvoriš folder u kom su video fajlovi, to će generisati thumbnails da ti ih prikaže. Posle izguglaj gde Ubuntu kešira te preview fajlove, pa ih iskopiraj.
 
Hvala, pokusacu nesto . A i saznadoh da je ovaj app napusten i zastareo ...
 
reseno
 
for file in *.mp4; do ffmpeg -i "$file" -vf "select=gte(n\,300)" -vframes 1 "${file%.mp4}.png"; done
 
Nazad
Vrh Dno