Šta je novo?

MacOS X 10.5.x (x86 Leopard) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

E sad sam video odgovor. Pozdrav iz Safarija. :D
Pobrisao sam kext fajlove za ATI I NVidia kartice, skinuo neki NV easy enabler, tako nesto se zove, ubacio kext file, ukucao pass od accounta, restartovao komp, i sad radi.
Hvala puno na pomoci, konacno mogu da bar ovako uzivam u carima Mac os x-a. :D

Bilo bi dobro da ne diras originalne kext fajlove zbog eventualno nekih sutrasnjih updejtova ili ovih standardnih koji se odrade po zavrsenoj isntalaciji. Zato je najbolji metod dodavanje stringa u apple.boot.plist i eventulano jos nekog dodtanog drajvera (kexta) po potrebi, ali nikako brisanje originalnih fajlova.

Ali ok, bitno je da ti radi, pa sad polako sa ovim sitnim cakama nadalje...
 
Poslednja izmena:
Aha, oke, eto, sad znam kako u buducnosti da radim. :-D
E sad. Uocio sam 2 problema, nista strasno. Posle svakog reboota mi se vrate rezolucija (na 1024x768) i vreme (time zone), i cini mi se da mi kursor malo laguje. Pokrecem ga konstantnom brzinom, a njemu brzina varira. Ovako, bar sto sam do sada uspeo da primetim sve fino funkcionise.


Sent from my iPod touch using Tapatalk
 
Aha, oke, eto, sad znam kako u buducnosti da radim. :-D
E sad. Uocio sam 2 problema, nista strasno. Posle svakog reboota mi se vrate rezolucija (na 1024x768) i vreme (time zone), i cini mi se da mi kursor malo laguje. Pokrecem ga konstantnom brzinom, a njemu brzina varira. Ovako, bar sto sam do sada uspeo da primetim sve fino funkcionise.

Pa to ti se dešava verovatno zato što si obrisao originalne kextove. Vrati ih pa odradi samo grfafički string.

Što se tiče time zone fixa, za to ti treba dual boot fix sa iPC 10.5.6 universal diska. Premda postoji još nekoliko fixeva za ovaj problem ali se ovaj pokazao kao najbolji i najjednostavniji za instaliranje.

Za mouse lag instaliraj steermouse i updejtuj sistem na 10.5.8 ako nisi to uradio do sada (a mislim da nisi).

I ne zaboravi da ti je ključna stvar u celoj ovoj priči DSDT, oko koga uvek ima najviše posla, ali koji kada se propisno izradi završava sve prisutne probleme nekompatibilnosti...
 
Poslednja izmena:
Može li ova moja mašina da pokrene neku verziju Maca i koju?
Da znam da li uopšte vredi cimanja.

Hvala :wave:
 
Pa predpostavljam da možeš podići na tu ploču 10.6.4 obzirom da je neko to već uradio na Ausus AMD M3A78-EM. Međutim koliko vidim tu ima malo muljanja dok sve ne proradi...

Za grafičku nemaš sreće, ta intergrsana ti ne igra nikako, ali ko što reče moj predhodnik neka NVidijina od 8600 pa nadalje ti završava posao...
 
Neka čeka onda bolje dane kad stigne diskretna grafika :).
 
Kad kliknem na about this mac, pise da je 10.5.8, tako da kontam da sam instalirao. Odradio sam time zone fix koji si rekao, instalirao sam steermouse, cini mi se da nema vise laga.
E sad, kako da povratim one kext fileove koje sam pobrisao? xD
Hvala puno na pomoci ^^
 
Pa sad posto su otisli u vetar, to mozes vratiti na samo jedan nacin. Skini 10.5.8 combine update i ponovo ga instaliraj peske.

A mozes i iz programa koji se zove Pacifist da raspakujes updejt, nadjes kextove koje si obrisao i izvuces ih (extract) na desktop. Pa onda putem recimo kexthelpera instaliras opet sve nazad... Doduse ovde imas malo vise stvari da napravis ali je brze nego da instaliras ponovo ceo combo... a verujem da ti je ovako i bolje da to napravis jer combo ce da pregazi sve po drugi put, sto po meni nije uvek bas idealno resenje (zavisi da li si odardio neki jos sistemski updejt nakon njega)...

Elem, pick one... ;)
 
Poslednja izmena:
Evo da se javim da sam uspeo koliko toliko da stabilizujem mac OSX, i sve mi fino funkcionise, zahvaljujem vam se na pomoci. ^^
Medjutim, imam jedno pitanje. Skidao sam neke filmove na mac OSX preko uTorrenta, i sad kad pokusam da ih prebacim na prenosni hard, ne mogu, pise HITACHI cannot be modified valjda.
Ima li nacin da mogu da prebacim te filmove na prenosni hard bez da ga formatiram u neki drugi file sistem (posto je na ntfs), zato sto imam dosta bitnih stvari na njemu.
 
ShaX_91, moraš da čitaš šta piše na prethodnim stranama. Da si pročitao znao bi da ne možeš da pišeš po NTFS bez dodatne aplikacije.

Instaliraj ParagonNTFS.
 

Namanja druže, Paragon je truba! ,)

Tuxera je zakon za Paragon, a ova poslednja verzija podržava 64bitni kernel.

Cenim da si verovatno promašio ovde polemiku koja je vođena u vezi ova dva gde smo konstatovali da je Paragon bagovit i da veoma često ume da korumpira korpu. Plus Tuxera, pa barem jedno dva puta brže kod mene barem kopira fajlove, tako da mislim jasno je...

Pozdrav :wave:
 
Poslednja izmena:
Truba i to Dragačevska! Paragon rula, ja nikada nisam imao problema i da kucnem u drvo (kuc kuc) nikada neću. :)

btw.
Pratio sam šta pišete, tu sam ja, čak i kad ne odgovaram. Nisam hteo da se natežem. Za mene nema dileme, već sam odlučio Paragon.
 
Poslednja izmena:
Truba i to Dragačevska! Paragon rula, ja nikada nisam imao problema i da kucnem u drvo (kuc kuc) nikada neću. :)

btw.
Pratio sam šta pišete, tu sam ja, čak i kad ne odgovaram. Nisam hteo da se natežem. Za mene nema dileme, već sam odlučio Paragon.

Heh, neka bude, samo za sve postoji pravi put, tj. nikad ne reci nikad...

Paragon je bagovit druže, a ti ćeš svakako koristiti ono što si odlučio! Iako, ja baš ne vidim neki razlog zbog čega ne bi probao program kome nismo uspeli da nađemo manu za sada... ;)

U stvari ako ćemo pošteno... to što Paragon brlja ne izgleda opasno, već pre bi se moglo reći krajnje iritantno... premda bag je bag i nikad se ne zna, ali dobro...

Pozz
 
Poslednja izmena:
Ima li resenja za 10.5.8 i gtx 460?
Na masini iz potpisa sve radi, ali sa ubacenom 9600gt :/
 
Pozdrav svima , hteo bih da instaliram Mac na moj PC tj. Hackintosh , da li je moguce i kako , hteo bih Snow Leopard 10.6.7 ili Lion 10.7
Imam sledecu konfiguraciju:
Procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200+ (2 CPUs), ~2.6GHz
Ploca: MSI K9N SLI
Ram: 4GB DDR2 800 MHz
Graficka: nVidia GeForce 8600 GT
HDD: WD 500 GB SATA II
Hvala :)
 
Pozdrav svima , hteo bih da instaliram Mac na moj PC tj. Hackintosh , da li je moguce i kako , hteo bih Snow Leopard 10.6.7 ili Lion 10.7
Imam sledecu konfiguraciju:
Procesor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200+ (2 CPUs), ~2.6GHz
Ploca: MSI K9N SLI
Ram: 4GB DDR2 800 MHz
Graficka: nVidia GeForce 8600 GT
HDD: WD 500 GB SATA II
Hvala :)

Skini iAtkos s3 v2 (ili v2 s3, takonekako) i instaliraj u zdravlju i veselju!
Javi šta si uradio.
pozz
 
Probao sam pre vec sa iAtkos-om s3 v2.0 al' nece da mi podigne sistem , jer ne znam sta sve treba da stikliram od bootloader-a , driver-a , patch-ova , itd.
 
Probao sam pre vec sa iAtkos-om s3 v2.0 al' nece da mi podigne sistem , jer ne znam sta sve treba da stikliram od bootloader-a , driver-a , patch-ova , itd.

Instaliraj neki system profiler tipa SiSoft Sandra pa lepo izvuci odatle sve podatke o konfiguracji koju imaš. I onda ćeš znati tačno šta ti treba, a šta ne... Skini EvoDSDTse patcher pa odradi DSDT. Imaš ga od nedavno i za windows... To ti je ključna stvar, sa kojom čak ako sve propisno nabudžiš nećeš morati ništa ni da biraš iz tih menija, jer će ti sve raditi i bez toga... Jedino što ti zaista treba je AMD kernel za SL i možda još neka sitnica. Bez ostalh zakrpa se zasigurno može uz dobro odrađen DSDT.
 
Poslednja izmena:
E ovako, nov sam u ovoj prici, na starom dell 6400 inspiron laptopu koji skuplja prasinu probao da instaliram Kalyway 10.5.2. Prodje sve ok, ali mi ne radi wifi kao ni zvuk tj pri prvoj instalaciji pisalo je kao da radi zvucna stajao je zvucnik gore ali nije davao zvuk. Sada pri ponovnoj nema zvucnika gore, vrv zato sto sam uncekirao neke drivere (koji pri tom nisu driveri za ovu zvucnu) ali nema veze. Bitniji mi je wifi. Da li to moze da se sredi nekako sa neta ili sa diska, usb flasha itd. Mrezna kartica radi ok upravo sa dell boya ovo i pisem :D. I kako se radi update ovog Hackintosha. Skinuo sam neki ofis za njega ali mi trazi min 10.5.8 system, da li bi mogao ovaj da update-ujem sa klikom na software update ili moram da skidam update pa na neki disk pa terminal i sl.
P.S. Probao sam i iATKOS verziju bas za ovaj lap, pucala mi je dva puta pri instalaciji.
 
Evo kako tu stvari stoje:

Inspiron 6400
QE


Install Method : Mac Osx Snow Leopard DVD Retail + 10.6.1 Apple Software Update.
OsX Version : 10.6.1 - Kernel 10.0.0 (64Bits) - Chameleon RC3 Bootloader.
CPU : Intel Core2Duo T7200 @ 2.06GHz - Dual Core Works with Voodoo TscSync.
Graphic card : Nvidia 7300 GO - QE/CI work - Resolution max: 1440x900
RAM : 2x2 Gb DDR2 PC5300 @ 667 MHz.
Hard disk : 500Gb WD SATA.
DVD-RW : Works out of the box.
LAN : Broadcom 440X 10/100 - Works out of the box.
Firewire : RICOH compliant IEEE 1394 @ 400 MHz - Works out of the box.
Keyboard/Trackpad (2 Finger Scrolling)/Multimedia front key : Works.
Sound : Sigmatel 9200 : Works.
Wireless : Dell 1395 b/g - Works out of the Box.
Bluetooth : Works out of the box.
RICOH 3 in 1 Card Reader : Works.
Power management : Works.
ShutDown/Reboot : Works.
Kext used : VoodooHDA - VoodooPS2 - VoodooPower - Sleep Enabler - FakeSMC - EvoReboot - AppleIntelPIIXATA - VoodooSDHC.kext - Voodoo TscSync (All kext are compiled for Snow Leopard 64Bits)
NOT WORKING PARTS : Original Intel 3945 a/b/g wireless card replaced with a Dell 1395a/b/g.

Moraćeš da menjaš tu WiFi karticu po svemu sudeći...

Za zvuk ti ide VoodooHDA, ali možda može i neki modifikovani originalni kext da se nađe. Ako si imao zvučnik crne boje (a ne bledo sive) gore, onda znači da ti je zvuk radio. Trebalo je da samo prebaciš izlaz (output) u sound delu pod System Preferences.
 
Nazad
Vrh Dno