Šta je novo?

Machinarium

Ende. Igra je stvarno vrh, mnogo bolja od "Neighbours from hell" oba dela.

Tek sad videh na forumu, da igra ima dva zavrsetka, u zavisnosti da je kupljena za lovu ili za lepe oci.
 
Ende. Igra je stvarno vrh, mnogo bolja od "Neighbours from hell" oba dela.

Tek sad videh na forumu, da igra ima dva zavrsetka, u zavisnosti da je kupljena za lovu ili za lepe oci.

Ozbiljno? Ajde nabaci link ka topiku ako ga jos imas.
 
Presao, odlicna igra, stvarno osvezenje u moru pucacina i ostalih gluposti (i razocarenja).
 
Kratka je. Ne kontam šta su radili na njoj 3 godine?
Neko je pomenuo Abe's exodus i ponadah se. Međutim, nije uopšte tog tipa igra.

BTW. Ima li nešto poput exodusa novijeg datuma?
 
Kratka je. Ne kontam šta su radili na njoj 3 godine?
Neko je pomenuo Abe's exodus i ponadah se. Međutim, nije uopšte tog tipa igra.

BTW. Ima li nešto poput exodusa novijeg datuma?

Ja sam spomenuo Exodus. To je zato sto me uopšte šmek igre podsetio na legendarnu igricu. Jeste da je kratka, ali je vr'.
 
Kratka je. Ne kontam šta su radili na njoj 3 godine?
Neko je pomenuo Abe's exodus i ponadah se. Međutim, nije uopšte tog tipa igra.

BTW. Ima li nešto poput exodusa novijeg datuma?

Nema, bratac. Samo rpg i krvi do kolena. To narod trazi, a za nas koji volimo i da se igramo u opustenoj i atmosferi gde vijuge treba da se napregnu, nema leba. Samo ponekad ovakav nslov.
 
Kupis igru? :D
 
čekaj kako drugi nivo da pređem, sednem na točkiće od kolica i on se zaleti u vrata i samo se odbije od njih i tako 100x. mislio sam da treba više puta da opalim pa će da ih razbije ali jok
 
Kada sedneš na kolica,povuci "ručku" od gelendera da bi se ponovo otvorila vrata.
Naravno,namontiraj i ručku sa druge strane na vrhu gelendera,da bi ona povukla ručku u zidu i dala signal....
 
Poslednja izmena:
Realno igra je bas teska i zahteva razmisljanje.

Ja sam se zaglavio na 5. nivou :(
 
Bas suprotno, igra nije preterano teska, hintovi su odlicni kada ostanete bez ideja, a knjiga je, sa moje strane, upotrebljena samo par puta, zbog nekih malih nelogicnosti(npr VI sati, koju kazaljku gledati, ovo nije za spoiler i naravno posto sam antitalenat za muziku i apsolutni antisluhista pogodite sami za koju zagonetku).
Odigrao sam i prvi chapter(on je free) prethodne igre od ovog tima i vrlo brzo ga presao bez ikakve pomoci. Evo linka: http://amanita-design.net/samorost-1/

Ipak mi je ovo bilo lakse od mnogih room escape-ova i notpron-a koji sam ostavio na neko vreme.
 
Bas suprotno, igra nije preterano teska, hintovi su odlicni kada ostanete bez ideja, a knjiga je, sa moje strane, upotrebljena samo par puta, zbog nekih malih nelogicnosti(npr VI sati, koju kazaljku gledati, ovo nije za spoiler i naravno posto sam antitalenat za muziku i apsolutni antisluhista pogodite sami za koju zagonetku).
Odigrao sam i prvi chapter(on je free) prethodne igre od ovog tima i vrlo brzo ga presao bez ikakve pomoci. Evo linka: http://amanita-design.net/samorost-1/

Ipak mi je ovo bilo lakse od mnogih room escape-ova i notpron-a koji sam ostavio na neko vreme.
 
fenomenalna igra! steta samo sto ne mozes sacuvati saves kada prelazis na drugi sistem
 
Davno, davno... beše igra Neverhood sa sličnim feelingom.
 
Yup, Neverhood fenomenalna igra.
Inace ima bas teskih, tj. nelogicnih zagonetki u kom slucaju sam upotrebio knjigu i to pred sam kraj igre, jer sam tek tada provalio da kljuc moze da puca rofl :D Pokusao sam i ranije ali bez pucanja nema sanse da prodje kljuc :D
Poslednje tri cetiri zagonetke su dosta lake. Otkljucavanje ormara, muzika i katanac su mi bili bas olaksanje na kraju.
 
Ja sam jednom pogledao u resenje. 20 minuta sam lupao glavu na one kuglice (gornji deo, donji mi je bio lagan) pred kraj i odustao pa pogledao resenje na youtube (za taj ingame help nisam ni znao :d).
 
fenomenalna igra! steta samo sto ne mozes sacuvati saves kada prelazis na drugi sistem

Moze.
Pokrenes igru napravis save. Ime fajla je machinarium.sol. propratis putanju do tog fajla i prepises ga starim save-om. Naravno, svi folderi na C particiji unhide.
 
ja sam se zaglavio nekako ..

usao sam kod onog lika sa velikom glavom sto balavi, i sa leve strane je ormaric sa slagalicom - gde treba zelene kuglice dovesti na zelena polja .. kada odguram kuglice na donjem delu, levi katanac se otkljuca, ali kad odguram kuglice u gornjem delu, tri zelene na tri zelena polja, desni katanac nece da se otkljuca ?? ?
 
Nazad
Vrh Dno