Šta je novo?

MacBook Pro A1990 activation lock

Gedora

Slavan
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
841
Poena
215
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X w/Arctic Liquid Freezer II 280
Matična ploča
Gigabyte Aorus Pro B550
RAM
Kingston Fury Renegade 64Gb@3600mhz
GPU
Palit GameRock RTX 4080 OC
Storage
Kingston KC3000 2Tb, A-DATA XPG S11 Pro 1Tb, Samsung 860Pro 1Tb
Zvuk
7.1
PSU
Cooler Master V1000
Kućište
Raidmax Engima
Monitor
Acer Predator X34
Miš & tastatura
Razer DeathAdder v2 Pro + Keychron K3 Pro
Ostale periferije
WH-1000XM4, Arctic 9
Laptop
Dell Latitude 5440, MacBook Pro 2018
Tablet
Xiaomi Pad 5
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra
Pametni uređaji
Samsung S95B 65"
Sony KDXD7005 55"
Steam
gedora13
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Kablovski internet
  3. Mobilni internet
Laptop iz naslova, MacBook Pro A1990 (15inch, 2018). U pitanju je kompanijski laptop koji je deprecate-ovan i ostao je kao razduzen od koriscenja. Potpuno je hardverski ispravan, wipe podataka uradjen po kompanijskom standardu, medjutim tu dolazimo do problema. Apple ID je ostao povezan na laptopu i sada ne moze da se kompletira instalacija OS-a. Kako sam trebao da preuzmem laptop od IT officera, upoznao me je sa ovim problemom i sada smo ostali zaglavljeni tu. :)

Da li neko ima iskustvo sa ovim i kako resiti problem? Mejl adresa, tj. ono sto se vidi od nje, nije od pomoci (ne znamo ciji je laptop bio) a ni kroz inventarski broj ne mozemo da dodjemo do bivseg zaposlenog koji je koristio laptop. U principu, ja cu da prezumem laptop i da probam sta moze da se jos uradi, tako da sam otvoren za predloge. Cak bih i Windows podigao, jer mi zapravo treba za 3D scanning software koji ne radi na MacOS-u (hteo sam dual boot, doduse). Jedna od opcija koju cemo probati je da kontaktiramo Apple preko serijskog broja za neki support, ali... nemam velika ocekivanja.

Svaka sugestija dobrodosla.
 
U firmi je admin trebao da odradi postupak "releasing device" i tada se ponistava lock.

Vidi na St. Google da li ima neki "hack".
 
Lap je jos uvek kod njih, ne znam da li je kasno sada posle wipe-a? Vidim da ima nekih servisa koji se placaju da to urade, dobio sam i lokalnu ponudu od 200eur za to, cak. :) Ako ne bude boljih predloga, onda lap na sto pa udri lagano redom... nesto ce da proradi, nadam se.
 
Nisam siguran da mogu da pristupim Boot camp-u... ali da, ako budem mogao to sto se mene tice resava situaciju. Svakako imam M1 i jos jedan 2019 Intel u kuci, nije mi neophodno da bude i ovde MacOS. Izgleda mi ne gine da uzmem laptop i probam sam. :)
 
Tako smo i donirali za ove stare, ali funkcionalne uredjaje, na poslu i uplatili cifre u humanitarne svrhe. I naravno, meni je dopala ova gore prica, ali nema veze... napravice se nesto, nadam se. :)
 
Nazad
Vrh Dno