Šta je novo?

Macbook Pro 15 Mid 2010 spor i zabada

Ultimo

Čuven
Učlanjen(a)
27.11.2003
Poruke
1,821
Poena
660
Zove me prijatelj i kaze da mu je laptop jako spor i da se greje.

Ja dodjem do njega naostren da ga rastavim i stavim novu pastu i uradim format i dignem clean mavericks install. Ali kada sam ga otvorio njemu se bas nije dopala ideja da skidam plocu da bih dosao do heatsinka pa smo samo ocistili prasinu sa fanova koje je bilo mnogo, bukvalno tepih se stvorio izmedju fana i onih resetkica.

Ocistim ja to sve lepo i spakujem uradim clean install mavericska i opet isto. Na osnovnim kkmandama kao copy/paste u word documentu nekada se vuce i treba mu 3-5 sekundi, a nekad odradi normalno. Dok idem kroz foldere ili gledam nesto na netu u safariju nekad sve lepo radi a nekada kursor je vise onaj loading znak nego strelica bas se vidi da se muci.

Proverio sam hdd sa Disk Utility verify sve ok, ne znam vise sta moze biti.
Masina je :
Mid 2010
I5
4gb Ram
Gt 330m

Proverio temperature u istats cpu 55-80, ali stavka GPU Die - Analog je od 90-120. Ali evo sad dok ovo pisem isti taj GPU Die je 70... CPU load je smesan.

Onda sam pomislio da jedino sto moze da bude je ova grafika ali ne znam zasto bi je obican word toliko zagrejao. Pogledao oo netu ljudi kazu da to istats baguje i da ne ocitava tacno...

Sta jos mogu da probam osim da skidam plocu i mazem pastu?
 
Poslednja izmena:
A da ti svakako probaš drugi HDD or SSD?
 
Imao sam slicnih problema ssd ga je razvalio koliko ga je ubrzao. Jos ram i bateriju da sredim ad budem imao para i ima lap top da leti jos 3 godine bar
 
Nazad
Vrh Dno