Šta je novo?

Mac OSX , Telekom ruter i print server

Ripper

Čuven
Učlanjen(a)
25.07.2000
Poruke
1,290
Poena
650
Prvo da se pohvalim, pazario sam u Macoli iMac 2011 i to onaj jaci Sve sam namestio osim lasera u boji koji mi stoji u II sobi i nakacen je na Telekomov INTRACOM JetSpeed IAD-Wp2 ruter koji ima print server...na Windowsu 7 sam uspeo da ga namestim da radi (sad tog kompa vise nema)...medjutim na OSXu ne znam odakle da pocnem ! Sve sam probao od opcija, instalirao sam i najnovije drajvere sa HP sajta za Mac i ili ga ne vidi ili kad ga dodam napise da je ready ali nece da stampa

Ima li nade da se ovo namesti, ili cu morati da kupim AirPort Express...a ne daje mi se jos 100 evra

p.s. kud ne kupih varijantu ovog stampaca sa wirelessom, jedan je od retkih koji podrzavaju Air Print !

p.p.s. ako sam omasio sobu, izvinite unapred, nisam znao gde je najpodesnije da stavim temu pa sam resio ovde ;)
 
Ne bi bilo loše da za početak napišeš koji je štampač u pitanju.
 
auh zaboravih.. HP LaserJet CP1025 nije -NW , nema wireless pa sam morao da ga nakacim na ruter...ali bukvalno sve protokole sam probao i lpd i ipp i generic drajvere i njegove... network adress je ip rutera...queue name je lpt1 (tako pise u podesavanjima rutera) i nece da stampa... Jedino ako postoji neka OS X dzidza koju ja ne znam :)
 
Nazad
Vrh Dno