Šta je novo?

Mac OS X: Osnove - Benchmark

Bench admin

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
01.07.2000
Poruke
911
Poena
619
Mac OS X: Osnove

Rešili ste da napravite neke promene u korišćenju vašeg računara? Ne želite više da koristite mašinu baziranu na Windows operativnom sistemu? Linux je previše "hardcore" i prekomplikovan je za vas? Jedini izbor u tom slučaju, rekli bismo, je prelazak na Apple hardver, a praktično najjača strana pomenutog je njegov operativni sistem - OS X. Svaki početak je svakako težak, a još teže od svakog početka je iskoreniti navike i promeniti filozofiju i razmišljanje. Ovde nećemo pričati o tome šta bolje ili lošije, brže ili sporije, lepše ili manje lepo, već ćemo pokušati da vam prelazak na novu platformu učinimo što bezbolnijim kroz kratak opis čeda fabrike iz Cupertina.


mac_os_x_01_s.jpg


Želimo odmah na startu da damo savet svih saveta kada je Mac OS X platforma u pitanju - nemojte kupovati Apple računar da biste tražili Windows iskustvo na njemu. To su ipak dva drugačija sveta, drugačijeg porekla, drugačijeg koncepta, ma koliko delovali slično i ma koliko vam se činilo da je sve u aplikacijama koje su, makar imenom, većinom slične za obe platforme. Tipična je greška korisnika (čak i nevezano samo za Windows - OS X relaciju, već i šire) da kupuju nešto tražeći iskustvo koje su imali na nečemu drugom. Otuda dolazi do razočaranja, nerviranja, stvaranja lošeg mišljenja o proizvodu ili brendu. Upravo zato smo želeli da se detaljno posvetimo prezentiranju iskustva rada u Mac OS X okruženju, želeći da vama, našim čitaocima, približimo osećaj rada na Mac-u. U planu je, kao što smo već pomenuli, čitav serijal tekstova koji će biti posvećen upravo tome - približavanju ove platforme širim krugovima korisnika, eliminacije straha, ali i nerealnih očekivanja.

http://software.benchmark.rs/softver/mac_os_x_osnove/
 
Ako smem da pitam koliko dugo pisac predmetnog teksta koristi OS X jer evidentno ne zna još uvek kako se pojedini delovi sistema stvarno zovu (taskbar, quick preview ???)

:)
 
Mislim da ti je komentar suvišan.
Koliko sam ja skapirao, ovo je tekst za korisnike Windows OS, koji žele da se upoznaju sa OSX. Najjednostavnije je da se nekom Windows korisniku objasni, šta je to "apple menu", tako što bi ga nazvao "taskbar", jer podseća na isti.
Jesi li ti zaista ozbiljan za "quick preview"?!?! Pa apple ga zove "quick look".
 
Ovo je uvod u MacOS pricu - ays je u pravu, ovo su tekstovi za ljude koji prvi put zele da nesto procitaju o MacOS-u

Polako, bice jos
 
Totalno je nebitno kako se nesto zove, jer mnogi ljudi cak ni u Windows-u ne znaju kako se to zove ;) Bitno je pribliziti Mac OS obicnim korisnicima i ljudima koji se nesto i nisu sretali sa istim, a oni koje to zanima i imaju znanja o istom odavno vec znaju i ne zanima ih ovakav tekst jer njima i nije namenjen
 
Ja sam mislio da Apple to zove global menu, kao sto je i u Ubuntu. Ok za quick look (preview) ali taj menu ne funkcionise kao taskbar u Prozorima. Zbog toga ne bi bilo lose uvesti tacan naziv posto se ne radi o istoj stvari. A i red je malo ostrije kritikovati novajliju, da odmah na pocetku dobije sliku u sta se upusta :)
 
Nazad
Vrh Dno