Šta je novo?

Mac OS X 10.4.6

voodoo_

Čuven
Učlanjen(a)
31.08.2003
Poruke
9,699
Poena
920
Dobavio sam OS X 10.4.6 i pokusao da ga instaliram, sve krene fino al kad dođe do tačke gde biram destinaciju, nema nikakvih particija na spisku, prosto stoji prazan prostor... prethodno sam u partition magicu oslobodio 10 GB ali kao unallocated space. Jel treba da napravim particiju bez fajl sistema ili šta?
PS. Da, imam ATA HD.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj u menu baru, imas Disk tools (potrazi po menijima) pa napravi particiju.
 
I ja vec nedelju dana lupam glavom pokusavajuci da instaliram Mac osX:wall: u nativu na cist hard!! Imam makinu iz potpisa i trebalo bi kolko sam citao da radi. Prvo me je zezalo to sto i tebe dok nisam provalio da ima gore disk utility i da napravim particiju i formatiram, e sad posle instalacije koja lepo prodje, (cekirao sam intel patch i tako to!!) i treba da se restartuje tu se zablokira :mad: ! I moram na dugme reset. I onda kao pocne posle da podize sistem sa harda promeni par rezolucija kolko vidim pojavi se mis i pozadina siva i tu stane!!! Mogu da pokrecem misa al kao da graficka zeza, malo brlja.. Stvarno sam zeleo da instaliram OS, al neda mi se... Imam i 10.4.6 i 10.4.7 by Jas, procitah da su oni najjaci!!
Ima li pomoci?
PS: Izvini @Voodoo sto ti se i ja ubacih..
 
Stavio sam ga na VMware, radi bez problema.

SLIKA

Samo prati gornje uputstvo.
 
A kako radi jel nije sporo?
 
Pa u principu jeste :)
Ali radi i izgleda isto ko i svaki unix, samo našminkan :)
 
A što instalirati na VMware, kada je za instalaciju u native modu ( instaliran na Celeronu D na 3.2 Ghz ) potrebno uraditi sledeće ( inače, postoje uputstva na Wikipediji ):

1. napraviti primarnu particiju sa id=af i ne formatirati je ( ako se pravi iz Acronis Partition managera izabrati tip particije Shag OS swap )
2. boot-ovati sa DVD-ja i izabrati kreiranu particiju za instalaciju ( koja mora da se vidi ako je napravljena kao pod 1 )
3. instalacija bi trebalo da prođe do kraja, ako je DVD ispravan

Da bi OS X boot-ovao sa harda potrebno je da navedena particija bude kreirana pre Extended particije ( primary, id=af, active ).
 
Da, ali ja imam nforce4 čipset, a i tri particije na hardu, od koje su dve u extended zoni.
 
Da li ce raditi na mom PC-u (iz potpisa)? Hvala lepo!
 
Podrška za instalaciju Mac OS X-a na PC platformu... Ne postoji na sajtu Apple-a. Između ostalog instalacija Mac OS X na PC platformu je ilegalan proces / piraterija.
 
Između ostalog instalacija Mac OS X na PC platformu je ilegalan proces / piraterija.

Upravo tako. I zato nam je "pola" foruma trebalo već da bude po'apšeno i poslato u Zabelu na "dobrotvorni rad", jer ko god ga se dočepao odmah je krenuo da se muči sa instaliranjem...

A sve "čistunci"... :d

Ja evo ako moram da biram između OSX-a i Viste biram - Vistu. A? :eyebrows: Šipak, biram OS X. Pa makar zaglavio i zatvor...

Samo još da ga ulovim... Mislim na instalaciju, a ne na zatvor... :wave:
 
Ma poznato nam je... Ovo je bila šala mala...

I Vuuduu :) jesi li uspio da ga instaliraš u native modu?
 
Poslednja izmena od urednika:
ja uspeo, ali mi javlja error kod extenzije za ps2 keyboard, i nemogu da kucam root password (ne radi tastatura)
 
Morash imati USB tastaturu da bi radila pod OS X-om
 
ma otisla je particija expresno sa harda

koje gluposti...
 
Samo USB? Ma neka se nose monopolisti u ...... Necu ni da pokusavam to da instaliram...
 
Pa zar niste znali da je Apple u dilu sa USB-om i zajedno planiraju da kreiraju monopol, kroz integraciju USB-a u OS, kako bi parirali Microsoft-PS/2 alijansi?

Mislim, ko jos koristi PS/2? :)
 
Delimire vec danima razmisljam dal da te pitam ili ne al ajde ne moze da skodi:) : Imam i 10.4.6 i 10.4.7 by JAS narezano na dvd.. Procito sam da su to neke ok verzije.. Pratio sam lepo onaj tvoj post raniji i trudio se sve po tome da lepo uradim. Znaci nakacio cist hard na masinu iz potpisa i ispocetka napravio primary flag particiju i butovao sa dvd-a(10.4.6) i stklirao intel suport i audio i sve se lepo instaliralo i dodje do kraja instalacije kad treba restart i tu se zakoci!:mad: Jedino sto mogu je reset na kucistu! Zatim kao krene nesto da ucitava sa harda pojavi se logo cita sa harda jos 5-6min i stane!! Imam kursor ali zakoceno.. Ponovio sam proces jos bar 4 puta sa 10.4.6 i uvek tako prodjem!! Zatim skinuh 10.4.7. Sa njim brlja nesto grafiku cas imam misa u instalaciji cas nemam i uspem nekako da instaliram, ali opet zakoci kod restarta.. Posle toga slicno ko i ranije... Aj mi daj neki savet pametan masina je iz potpisa, grafika integrisana imam usb tast Cooler Master i Logitech misonju,ako je to vazno.. Mozda je do ploce mada ne vidim zasto bi bilo kad moze na 945g da radi?! Znaci voleo bih da uspem da ga instaliram u nativu, spreman sam i novi hardver da uzmem ako treba.. Sta mi savetujes? HVALA TI PUNOOO!
 
Delimire vec danima razmisljam dal da te pitam ili ne al ajde ne moze da skodi:) : Imam i 10.4.6 i 10.4.7 by JAS narezano na dvd.. Procito sam da su to neke ok verzije.. Pratio sam lepo onaj tvoj post raniji i trudio se sve po tome da lepo uradim. Znaci nakacio cist hard na masinu iz potpisa i ispocetka napravio primary flag particiju i butovao sa dvd-a(10.4.6) i stklirao intel suport i audio i sve se lepo instaliralo i dodje do kraja instalacije kad treba restart i tu se zakoci!:mad: Jedino sto mogu je reset na kucistu! Zatim kao krene nesto da ucitava sa harda pojavi se logo cita sa harda jos 5-6min i stane!! Imam kursor ali zakoceno.. Ponovio sam proces jos bar 4 puta sa 10.4.6 i uvek tako prodjem!! Zatim skinuh 10.4.7. Sa njim brlja nesto grafiku cas imam misa u instalaciji cas nemam i uspem nekako da instaliram, ali opet zakoci kod restarta.. Posle toga slicno ko i ranije... Aj mi daj neki savet pametan masina je iz potpisa, grafika integrisana imam usb tast Cooler Master i Logitech misonju,ako je to vazno.. Mozda je do ploce mada ne vidim zasto bi bilo kad moze na 945g da radi?! Znaci voleo bih da uspem da ga instaliram u nativu, spreman sam i novi hardver da uzmem ako treba.. Sta mi savetujes? HVALA TI PUNOOO!

Pise da je ta ploca podrzana i da grafika radi full hardverski... Mozda da probas da iz BIOS-a, ako ta opcija postoji, ubijes enhanced SATA podrsku i prebacis na native ili compatibile. Mozda zeza SATA2 disk...
 
Oni koji imaju boot menu (LILO, GRUB, Windows boot menu) i kojima USB tastatura NE RADI u istim kao recimo sto ne radi meni.

Rizikujem da zvucim kao ZoNi, ali meni USB tastatura radi u BOOT meniju. Medjuitim, posto ja srecom nisam ZoNi, navescui i da u BIOS-u moras da enableujes USB Keyboard & Mouse Support, pa ce ti raditi tastatura i iz "DOS-a". :)

Dalje, jos pitanja? :)
 
Pa mogao si da pretpostavis da sam to vec uradio :) inace ne bih ni spominjao :)
Salu na stranu, meni recimo uopste ne radi, zato i drzim god damned PS2.
 
a sta im je bio problem da ubace ps/2 support, mislim...
 
ima ps/2 support samo ga trebas enableovati, potrazi malo na google i naces upustvo, inace koliko sam ja skontao da radi po defaultu radi kombinacija ps/2 mis i ps/2 tastatura ili usb mis i usb tastatura
 
@delimir : mozda nemam dobru verziju os-a. I ja mislim da nije do ploce.. Seagate koji je sata2 skroz skinem i stavim maxtor od 40gb koji je ata133 obican! Nisam pametan!:wall:
 
Nazad
Vrh Dno