Šta je novo?

Mac OS X 10.4.6 na koji laptop (osim MacBook-a)???

zendraqla

Čuven
Učlanjen(a)
27.10.2003
Poruke
2,435
Poena
680
Kao sto naslov kaze zanima me na koji laptop mogu sigurno da instaliram Mac OS X 10.4.6 i da mi sve komponente rade? Da li je neko probao tako nesto ili ima proverenu informaciju? :wave:
 
Zar je moguce da niko nije probao ovaj lepi i korisni experiment???
 
Tebe sam i cekao da odgovoris :)
Idem da citam :wave:
 
Uzeo sam i skinu sa mreze Mac OS X 10.4.8 AMD SSE3 verziju cisto da probam kako to radi na AMD platformi.

Desilo se sledece na disku (WD 80GB PATA) koji je koriscen u svrhu testa se nalazilo 70GB multimedie (sva sreca te sam napravio beckup). Resio sam da iz installera formatiram ceo disk u Mac Extenden (sa zurnalom) fajl sistem. Posle toga fino uputio instaler da mu je to disk koji moze da koristi. Odradio instalaciju sasvim normalno i bez ikakvih upozorenja. Stigao do dela kad zavrsava i treba da restartuje sistem.

Ponudio mi je da sacekam 30sec ili da manuelno pritiskom na restart tab to odradim odmah. Naravno da sam se opredelio za brzu varijantu.
Potom je usledilo ucitavanje ne znam cega koje je trajalo beskonacno dugo :( i posle gubljenja strpljenja nasilni restart.

E sad od tada doticni disk zakuca pri ucitavanju ide uredjaja na mojoj konfiguraciji. Probao sam sve zive kombinacije koje se mogu preobati (samo on, on i DDVD itd.) i nece. Ako ga ploca detektuje boot zakucava i to je to. Ni Clear CMOS ne pomaze, a u bios kad je isti disk zakacen ne mogu da udjem. Bez istog diska sistem radi kao i ranije, besprekorno i veoma brzo, sto je najvaznije bez ikakvih gubljenja pri ucitavanju ide grana.

E sad nadam se da delimir zna o cemu se radi.
Mislim postoje dve mogucnosti da je disk vrisnuo bas u pogresnom tenutku ili da sam ja nesto zdr**o :d

Planiram da ga probam na jos nekoj konfiguraciji ovih dana, ali bi mi znacilo neko misljenje.
Da znam bar da li sam ja ili visa sila :D :wave:
 
Kada treba da se bootuje Mac stisni F8 i ukucaj -v pa gledaj gde blokira. A i meni kod detektovanja hdd-a zastane na neki 20-30sec ali kasnije sve radi normalno (naravno uz nedelju dana mucenja koje sam proveo provaljujuci kako sve treba da se podesi).

:wave:
 
Ma meni ni ne stize do bootovanja sistema. Ali svakako hvala probacu da sacekam.

On jednostavno stoji kod detektovanja ide grane. No probacu pa javljam.
 
Znaci tebi kod post screena blokira? Ili sam te lose razumeo (opet) :p ???
 
Znaci ploca detektuje IDE uredjaje :wave:
Detektuje CPU itd, nF4 i krece u detektovanje IDE uredjaja i detektuje sve prikljucene uredjaje (DVR-111L, Seagate SATA, i doticni WD na PATA grani) i zabode. I tu moze da stoji koliko god hocu.
Skuvao sam kafu i vratio se u sobu, jos je stajao tu :(
 
Suvise brzo kuvas kafu :D

Formatiraj hdd ali kada budes koristio Disk Utility samo odradi Erase a ne Partition. Meni je to resilo neke probleme. :wave:
 
Pa ako zabode pre nego sto krene da ucitava OS, onda je nazalost izgleda zveknuo HDD. Bad luck, sta reci :)
 
Poslednja izmena:
Suvise brzo kuvas kafu :D

Formatiraj hdd ali kada budes koristio Disk Utility samo odradi Erase a ne Partition. Meni je to resilo neke probleme. :wave:

Covek ja ne mogu da stignem do boot-a da bi koristio HIRENS. Ja sa tim diskom ni u BIOS ne mogu da udjem. Sto ce reci ne funkcionise.

Probao sam ga na dva ide kabla. I njih je izgleda sjebao. Posto DVD vise ne radi ni na jednom ni na drugom. A probano je sa njim i radilo je OK.
 
Skines taj hdd pa preko usb-a ga povezes nekim rackom pa podignes nesto tipa MiniPE ili tako nesto i probas da formatiras hdd ili tako nesto!
 
Da se ubacim, ja sam pronasao svoj lap u 10.4.6 verziji. Jel bolje da koristim nju zbog, mozda, manje hardverske zahtevnosti ili slobodno da skinem ovu najnoviju koja ce isto tako dobro da mi radi. Delimire, bilo ko... ?:)
 
Pa ako ima tvoj laptop i na nekoj novijoj onda slobodno izaberi noviju u suprotnom ostani na 10.4.6!
 
E ovako resio sam problem !!!

Radi se o tome da je napajanje (LC gov*o) pri izdisaju i da neka grana ima problema da izdrzi masinu, ili da je negde prekid u kablu kojim je napajan doticni HDD. Sada radi sve sem WD harda koji je crkao (predpostavljam) usled gubljenja napona u toku rada :(
Jer disk jednostavno nece dalje od detekcije IDE grane. Sto ce reci da mu je nesto 1000% zviznulo :(
 
Ja sam juce probao na Dell Inspiron 1300 i nece da se instalira. Takodje sam probao na Fujitsu Siemens AMILO Pro V3205 na kome takodje nece. Nista, idemo dalje :)
 
Pa to cu na kraju i uraditi, ali nije mi jasna jedna stvar. Ako na sajtu pise da je cena macbook-a 103k din kako onda kada nazoves ispadne 143k i jos da se doda 1gb rama je jos 28k sto po racunici tog radnika ispadne 176k.
 
p.s. imam popust od 10% zato sto sam bio na Video foto filming :)
mozda ako skupim jos 9 popusta mogu da dobijem laptop za dz :p
 
Poslednja izmena:
Objasnjenje je veoma jednostavno... zove se SRBIJA :)
Ja sam se toliko nalozio na OSX, jednostavno je najbolji os .... ali ajde kad smo vec tu...
Da li neko ima iskustva sa instaliranjem na laptop koji ima nvidia go 7600 graficku i alc880 zvuk...radi grafika ali bez opengl-a i propratnih stvari a takodje radi i zvuk ali ne na zvucnike od laptop-a nego samo na eksterne...
 
Poslednja izmena:
Probao sam 10.4.8 JaS verziju na Gericom laptopu Hummer 5700, Pentium 4 3GHz HT, 1GB RAM, GeForce 5700 Go, krene bootovanje i posle par sekundi se zaglavi...

Probao sam na desktop mashini sa i865 chipsetom (Gigabyte, socket 478), Celeron D na 2.4GHz i proradilo iz prve sve sem gigabitne mreze.

Lep je osecaj raditi u MAC OS X-u!
 
Objasnjenje je veoma jednostavno... zove se SRBIJA :)
Ja sam se toliko nalozio na OSX, jednostavno je najbolji os .... ali ajde kad smo vec tu...
Da li neko ima iskustva sa instaliranjem na laptop koji ima nvidia go 7600 graficku i alc880 zvuk...radi grafika ali bez opengl-a i propratnih stvari a takodje radi i zvuk ali ne na zvucnike od laptop-a nego samo na eksterne...

Jesi li probao da instaliras MacVidia drajvere? Jesi li pogledao medju kompatibilnim hardverom? Siguran sam da se i jedan a i drugi problem mogu srediti bez nekog veceg cimanja.

A sto se tice Srbije, mnogo je da bude razlika 40k.

:wave:
 
Probao sam 10.4.8 JaS verziju na Gericom laptopu Hummer 5700, Pentium 4 3GHz HT, 1GB RAM, GeForce 5700 Go, krene bootovanje i posle par sekundi se zaglavi...

Probao sam na desktop mashini sa i865 chipsetom (Gigabyte, socket 478), Celeron D na 2.4GHz i proradilo iz prve sve sem gigabitne mreze.

Lep je osecaj raditi u MAC OS X-u!

Na koji nacin zaglavi? Izbaci li neku ikonicu?

A sto se tice ovog drugog kompa ne znas koliko si srecan. Ja sam se mucio 7 dana samo da bi naterao sistem da radi normalno, a da ne pricamo o drajverima.:banana:
 
macvidia ne rade akceleraciju ali rade ovako za obicne stvari.. ali ipak sa njima ne mogu ni film da gledam tako da mora da ima nesto drugo...
 
Ima, ATijeva graficka :p
Zar je moguce da uopste u sebi macvidia nema accel?
 
Objasnjenje je veoma jednostavno... zove se SRBIJA :)
Ja sam se toliko nalozio na OSX, jednostavno je najbolji os ....

Pa ti mal-mal pa se opasno nalozis na najbolji OS :d U decembru je to bio Linux, u januaru Vista, a sad OSX. Polako ti ponestaju opcije - mozda mozes Warp OS/2 da se iskopa ili tako nesto, ali ne znam kako ce to raditi na tom hardveru :)
 
Pa ti mal-mal pa se opasno nalozis na najbolji OS :d U decembru je to bio Linux, u januaru Vista, a sad OSX. Polako ti ponestaju opcije - mozda mozes Warp OS/2 da se iskopa ili tako nesto, ali ne znam kako ce to raditi na tom hardveru :)

Ma jok bre... Jedan je najbolji, sto bi rekli Nemci: Die Beste :D
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    52 KB · Pregleda: 99
Nazad
Vrh Dno