Šta je novo?

Mac OS na Dell Vostro?

DDejanNS

Slavan
Učlanjen(a)
04.02.2005
Poruke
25
Poena
304
Pozdrav!

Hteo bih da stavim Mac OS na laptop ali nemam bas nikakva iskustva sa takvom procedurom. Imao sam prilike da se druzim neko vreme sa MacBook Pro i od tad mi samo na pameti da li bi kako to mogao da imam na svom Vostru. Citao sam postove u prethodnim temama ali nekako nisam stekao dovoljno informacija za moj konkretan slucaj da bih se upustio u tu avanturu :)

Konfiguracija je sledeca:

Dell Vostro 1500
Intel® Core™ 2 Duo T7250 (2.0GHz/800Mhz FSB/2MB cache)
15.4 in Wide Screen SXGA+LCD Display w/TrueLife™ 1680x1050
2GB Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 667MHz, 2 DIMM
8X CD/DVD+RW
128MB NVIDIA® GeForce™ 8400M GS
120GB 5400RPM Hard Drive
High Definition Audio 2.0
Integrated 10/100 Network Card and Dial up Modem
Dell Wireless 1505 Wireless-N Internal-card
Dell Wireless 355 Bluetooth Internal (2.0 + Enhanced Data Rate)
Integrated 2.0 mega pixel Web Camera
Memory card reader SD/MMC MS/Pro, 4xUSB
85 WHr 9-cell Lithium Ion Primary Battery
Genuine Microsoft Windows® XP Home Edition

da li uopste Mac OS X podrzava ovaj hardver i da li je on dovoljan da ga iznese? Koju verziju Mac OS bi bilo najbolje da stavim?
I jos sto me brine je sto za dosta komponenti ne znam proizvodjaca pa ne znam da li ce sve moci OS X da ih prepozna i da funkcionisu.
I da li je preporucljivo imati i Win Xp paralelno i u kojoj varijanti je to najefektnije izvesti?

Hvala unapred na savetima i iskustivima! :wave:


P.S.
Dobro bi dosla detaljnija uputstva posto sem Win XP i Win95/98 nista drugo nisam ranije podizao ;)
 
Poslednja izmena:
Nađi Kalyway ili Leo4All najnoviji build, pa probaj sa njima. Na Dell Support u Downloads sekciji možeš da nađeš drajvere za Windows za svoj laptop, ali je bitnije što ti piše koji komad hardvera imaš u tom laptopu (audio, modem, network, card reader, camera).

Ipak, moraš da sjedneš i da probaš. Drugačije ne ide.

Takođe, otiđi na InsanelyMac i pogleda tamo šta su ljudi instalirali na svoje Dell laptopove...

Pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno