Šta je novo?

Mašine za sušenje veša

Dobar dan svima.
Da li neko ima iskustva sa ovom mašinom:
Ovaj detalj mi je zanimljiv...liči li vam ovo na neku vrstu marktinškog trika ili ima realnu i upotrebnu vrijednost:
Kondenzator sa automatskim čišćenjem
Uživajte u bezbrižnom održavanju kondenzatora s automatskim čišćenjem - kondenzator se čisti sam, tako da vi ne morate.
 
Dobar dan svima.
Da li neko ima iskustva sa ovom mašinom:
Ovaj detalj mi je zanimljiv...liči li vam ovo na neku vrstu marktinškog trika ili ima realnu i upotrebnu vrijednost:
Kondenzator sa automatskim čišćenjem
Uživajte u bezbrižnom održavanju kondenzatora s automatskim čišćenjem - kondenzator se čisti sam, tako da vi ne morate.

Čitaj zvanični sajt a ne sajt prodavca za prave specifikacije.
*Čistoća kondenzatora može se razlikovati u zavisnosti od radnog okruženja.
*Učestalost pokretanja „kondenzatora za automatsko čišćenje“ može se razlikovati u zavisnosti od veličine i početne količine vlage veša.
Slike proizvoda na video zapisu služe isključivo za ilustraciju i mogu se razlikovati od stvarnog proizvoda.
 
Ovo je ipak bilo pitanje za one koje imaju ovu mašinu ako mogu da podijele iskustva.
Imam i sam dovoljno sumnji tako da nije od pomoći ako neko komentariše samo komentara radi. MOgli ste se i sami uvjeritit da isto piše na sajtu proizvođača ali kada već niste evo da ja stavim link.
Dakle isto piše kao i na sajtu prodavcu.
I ne smatram tačnim komentar da svaki prodavac u reklami piše šta hoće posebno kada vidite dokaze u video ili pisanom materijlu poput toga da ne postoje vratanca pri dnu mašine koja bi se mogla otvoriti da se uradi manuelno čišćenje.
nego ja se raspisah a pitanje ostaje isto ali nadam se samo za one koji imaju mašinu.
Dakle njima molba za odgovor....da li to funkcioniše onako kako je napisano i da li stvarno može da se računa na to da nema potrebe za čišćenjem kondenzatora?
 
Pisano milion puta. NI JEDNO resenje samociscenja ne funkcionise adekvatno.
Ima pun yt snimaka rasturenih masina koje se samociste.
Ako te mrzi da gledas, to malo vode sto pusti na prednji deo izmenjivaca sapere delic onoga sto prodje kroz filter i to samo sa prednjeg dela izmenjivaca.
Varijacije na temu ima Bosch, LG Whirlpool itd.
 
Ako posedujem mašinu za pranje od 7kg, jel okej uzeti ekvivalentnu za sušenje ili je bolje uzeti recimo od 8kg?
 
Ovaj detalj mi je zanimljiv...liči li vam ovo na neku vrstu marktinškog trika ili ima realnu i upotrebnu vrijednost:
Kondenzator sa automatskim čišćenjem
Uživajte u bezbrižnom održavanju kondenzatora s automatskim čišćenjem - kondenzator se čisti sam, tako da vi ne morate.
Hteli su reci:
"kondenzator se cisti sam, jer vi i onako to ne mozete"

To je bukvalno priznavanje problema sa prljanjem kondenzatora na TP za koje nema adekvatno resenje, i korisnik sam ga ne moze odrzavati.

Tako da su napravili da se povremeno kondenzator ispere sakupljenom vodom iz kondenzata,

To deluje genijalno....samo ako se ne zapitate gde ode prljavstina koju je isprala?
To nema nigde u reklami?

ona ostaje isto tu samo je malo spusti nize na gomilu, dok gomila ne postane prevelika.
kao da operete filter od masine u kadi a posle ne operete kadu...

A vecina masina sa TP ni taj sistem nema... :rolleyes:
Ako posedujem mašinu za pranje od 7kg, jel okej uzeti ekvivalentnu za sušenje ili je bolje uzeti recimo od 8kg?
Bolje od 8kg
 
Poslednja izmena:
Da li neko može da mi kaže koja će biti ukupna visina kombinacije mašina za pranje + sušenje ako uzmem odgovarajući kit za vezivanje tih mašina? Bosch je u pitanju, ako je bitno. Mesto na koje treba da ide u tehničkoj prostoriji je ispod bojlera pa nema puno prostora, dodatnih 86-87cm ima, ali se plašim da je taj kit za vezivanje deblji od tih 2cm. Ako jeste, da li mogu da skinem plastični poklopac mašine i da je tako ostavim?
 
Zavisi kako je poklopac mašine rešen, ali ako se ukloni, može se desiti da "odgovarajući kit" zapravo ne odgovara, tj. da ne legne kako treba.
 
Da li neko ima candy masinu i koristi hOn aplikaciju za nju?
 
Pitaj šta te interesuje?
 
Pitaj šta te interesuje?
Na majkinom a51 u delu gde treba da biras wifi mrezu prilikom povezivanja sa uredjajem ne moze da nadje nijednu, da li znas do cega? Sto se programa tice, zanima me koji program koristite za susenje pamucnih stvari, debljih trenerki? Pustio sam na onaj program od 2ipo sata sa kapacitetom punjenja od 10kg al te deblje stvari su ostale vlazne uglavnom po ranflama. Sledece turu tih debljih stvari podelio u dve manje kolicine, pustio na program perfekt svakodnevni 59 i opet ista prica, mokro i vlazno na krajevima.
 
Da li je telefon nakačen na 5GHz mrežu? Imao sam slične probleme sa nekim drugim uredjajima koji nisu podržavali WiFi na 5GHz, samo na 2.4.
Pozdrav
 
Da li je telefon nakačen na 5GHz mrežu? Imao sam slične probleme sa nekim drugim uredjajima koji nisu podržavali WiFi na 5GHz, samo na 2.4.
Pozdrav
Na 2.4. Uspesno sam povezao na dva telefona, ali kod nje nikako nece. Probacu da vratim na fabricka ako bude dozvolila 😂
 
Pozdrav svima. U potrazi sam za mašinom za sušenje veša. Pročitao sam celu temu, odgledao par klipova oko potrošnje i komplikacija sa čišćenjem i izveo neki zaključak:

Mane kondenzatorske mašine: Veća temperatura sušenja veša, veća disipacija toplote u okolni prostor, neophodan dobar protok vazduha, veća potrošnja električne energije.
Mane TP mašine: Sušenje traje dosta duže, komplekniji sistem (skuplji), nemogućnost čišćenja izmenjivača bez kompletnog rasklapanja mašine.

Mašina bi stajala u kupatilu na pločicama u prerađenom plakaru (bez poda i vrata), ali bi mašina bila udaljena na oko 2 cam sa svake strane od zidova plakara, sem fronta naravno. Zbog ovoga nisam siguran da li je TP pravo rešenje ili možda i prođem sa klasičnom mašinom? Budžet je 70-80k, marka koju gledam Beko, ali vidim da su dosta hvaljene AEG i Electrolux. Razmišljao sam se i za Haier, ali vidim da nema nekih iskustava.

Mašina za pranje je Beko WUE 6536 X0, u proseku se pere mašina na dan. Pošto je ona do 6kg, kontam da gledam neku od 8kg za sušenje.

Svaki savet je dobrodošao!
 
Po meni kondenz je bolje resenje, em sto je jednostavniji mehanizam, potrosnja struje je zanemarljivo veca, a disipacija toplote nije da ces se istopiti, ionako masina stoji u kupatilu a ne u spavacoj/dnevnoj.
 
I jedna i druga su kondenzacione, jedna je sa grejačem, druga sa toplotnom pumpom. Razlika je sledeća, grejač troši električnu energiju da zagreje veš, na kraju ta toplota završi u prostoriji gde se nalazi mašina. Mašina sa TP uzima toplotnu energiju iz prostorije (hladeći je) da bi zagrejala veš, ulažući dodatnu električnu energiju. Neto zagrevanje prostorije je ugrubo jednako potrošnji električne energije, recimo upola u odnosu na mašinu sa grejačem.
 
Mislio sam na onu sa grejacem, usteda struje je minimalna, a dobija se skuplij i mnogo komplikovaniji uredjaj.
Sto je najgore je sto je sporiji, ja u svojoj kuci u jednom danu operem 5-6 masina za ves i u istom danu osusim, jer imam posebno masinu za susenje i masinu za pranje, dok masina pere jednu turu, susilica susi prethodno opranu i maltene cela kuca bude oprana u jednom danu (obicno je to nedelja). A ako bi se cekala masina za susenje sat vremena duze od masine za pranje onda bi mi to oduzelo dosta vremena.
 
Pozdrav svima. U potrazi sam za mašinom za sušenje veša. Pročitao sam celu temu, odgledao par klipova oko potrošnje i komplikacija sa čišćenjem i izveo neki zaključak:

Mane kondenzatorske mašine: Veća temperatura sušenja veša, veća disipacija toplote u okolni prostor, neophodan dobar protok vazduha, veća potrošnja električne energije.
Mane TP mašine: Sušenje traje dosta duže, komplekniji sistem (skuplji), nemogućnost čišćenja izmenjivača bez kompletnog rasklapanja mašine.

Mašina bi stajala u kupatilu na pločicama u prerađenom plakaru (bez poda i vrata), ali bi mašina bila udaljena na oko 2 cam sa svake strane od zidova plakara, sem fronta naravno. Zbog ovoga nisam siguran da li je TP pravo rešenje ili možda i prođem sa klasičnom mašinom? Budžet je 70-80k, marka koju gledam Beko, ali vidim da su dosta hvaljene AEG i Electrolux. Razmišljao sam se i za Haier, ali vidim da nema nekih iskustava.

Mašina za pranje je Beko WUE 6536 X0, u proseku se pere mašina na dan. Pošto je ona do 6kg, kontam da gledam neku od 8kg za sušenje.

Svaki savet je dobrodošao!
pogledajte na kp ponudu polovnih miele sušara, ima svašta. za vaš planirani budžet možete pronaći vrhunsku sušaru staru godinu-dve. mi smo pazarili za 450€, prezadovoljni, bukvalno nova.
 
Mislio sam na onu sa grejacem, usteda struje je minimalna, a dobija se skuplij i mnogo komplikovaniji uredjaj.
Sto je najgore je sto je sporiji, ja u svojoj kuci u jednom danu operem 5-6 masina za ves i u istom danu osusim, jer imam posebno masinu za susenje i masinu za pranje, dok masina pere jednu turu, susilica susi prethodno opranu i maltene cela kuca bude oprana u jednom danu (obicno je to nedelja). A ako bi se cekala masina za susenje sat vremena duze od masine za pranje onda bi mi to oduzelo dosta vremena.
Kako mislis ustede struje su minimalme???
Toplotna pumpa trosi 600-700w na sat,a grejac 2400 w.
Grejac skuplja ves,toplotna pumpa,moze vecinu stvari da odradi.
 
Kako mislis ustede struje su minimalme???
Toplotna pumpa trosi 600-700w na sat,a grejac 2400 w.
Grejac skuplja ves,toplotna pumpa,moze vecinu stvari da odradi.
Pa ne radi ti masina 24/7 pirocancu jedan. Ako ti ova sa grejacem radi 2h po susenju to je 5KW x 10din = 50din, a ova sa TP ti radi 3h po 650W sto je 2KW iliti 20din, ustedio si 30din po susenju preko dana. Ako je ukljucujes nocu onda ti je struja 4din tako da je usteda 10din Koliko imas susenja mesecno da bi ti se ona isplatila? Cak i da imas malu decu pa da susis svaki dan, i tada bi mozda ustedeo 300din/mesecno. Pre bih uzeo tu sa klasicnim grejacem koja se lako popravlja nego skupi sistem sa toplotnom pumpom koja ima gomilu delova i elektronike da bi radila isti posao za duze vreme jer TP ne moze da nagura visoku temperaturu za susenje kao sto to moze klasican grejac.
 
Pa ne radi ti masina 24/7 pirocancu jedan. Ako ti ova sa grejacem radi 2h po susenju to je 5KW x 10din = 50din, a ova sa TP ti radi 3h po 650W sto je 2KW iliti 20din, ustedio si 30din po susenju preko dana. Ako je ukljucujes nocu onda ti je struja 4din tako da je usteda 10din Koliko imas susenja mesecno da bi ti se ona isplatila? Cak i da imas malu decu pa da susis svaki dan, i tada bi mozda ustedeo 300din/mesecno. Pre bih uzeo tu sa klasicnim grejacem koja se lako popravlja nego skupi sistem sa toplotnom pumpom koja ima gomilu delova i elektronike da bi radila isti posao za duze vreme jer TP ne moze da nagura visoku temperaturu za susenje kao sto to moze klasican grejac.
👌
 
@Devil 2000 Јеси имао неку машину са топлотном пумпом до сад?
 
Pa ako je toliko, to je 10.000 godišnje, a možda i više jer sa grejačem uletiš u plavu/crvenu zonu. Ali nije tolika potrošnja, ne radi grejač konstantno dok radi mašina.

Malo sam sad gledao, ipak je velika razlika u potrošnji. Poredio sam Bosch serije 6 sa Beko nekom skupljom mašinom. Prvo za Beko nisu dostupni detaljni podaci kao za Bosch. Bosch za partial load troši 0.89kWh, za full load 1.6. Beko za partial load troši 2.54kWh, podataka za full load nema. Ako pretpostavimo da je odnos isti kao za Bosch, Beko bi trošila 4.5kWh. Na 300 ciklusa godišnje, okvirno 6-9 hiljada na struji se uštedi (po sadašnjim cenama struje). Po mom mišljenju, granično da se isplati zbog potrošnje. U našem slučaju, radila bi 99% po skupljoj tarifi, za 5 godina bi trebalo raditi taj skupi "servis" da se dobrim delom pojede ta računica za cenu struje.

Ono što mene vuče na tu stranu je što vrlo usko gledam nabavku tehnike, par brendova i par viših segmenata i ne razmišljam ispod toga. Recimo, minimum mi je Bosch serije 6, a među njima ne postoji mašina sa grejačem. Kome je prednost da mašina bude brža najvažnija, treba da bira mašinu sa grejačem. Meni to nije toliko važno (bar sada tako mislim), važnije mi je da ne uništava odeću. Verovatno bi se slično postiglo i kada bih koristio najnižu temperaturu sušenja sa "običnom" mašinom, ali sam siguran da bi žena nekada bila u žurbi i uključila mašinu na višu temperaturu, da isproba nešto, pa bi nam deo odeće stradao.

Ovde pratim raspravu više akademski, kada dođe vreme za kupovinu bacim pogled ovde ili nekom sličnom forumu, potražim konkretan predlog, ali uglavnom u roku od jednog dana sve rešim.
 
Није машина са грејачем ништа бржа, чак за она поменута викенд прања буде катастрофа јер кад прегреје перионицу или купатило кондензатор додатно изгуби ефикасност, па ем' продужи сушење ем' направи сауну. Сметало мени у Норвешкој где је перионица укопана, и има нормалну температуру типа 17-20 степени зависно да ли су отворена врата, могу мислити како је у иначе топлом купатилу.
 
Ako imas susilicu u kupatilu otvoris prozor na kant, ja tako radim.
 
Ja nemam prozor na kupatilu, ali mašina mi stoji u maloj tehničkoj prostoriji, oko 1.5 kvadrat, ima ventilaciju, ali mi definitivno ne treba da se greje previše prostorija.
 
Imam neku LG combo mašinu već duži niz godina, i rešio sam da uzmem odvojenu sušilicu i da ih stavim jednu na drugu. E, sad, kopka me to što je ova moja LG mašina dubine 55cm, a ja bih hteo sušilicu od oko ~60cm. Iz onoga što sam video do sada, rekao bih da je to sve izvodljivo, ali ajde da proverim da li je neko imao slično iskustvo? Neka preporuka za adapter za montiranje?

I da li neko zna, da li postoji neki "spliter" za odvod za vodu, ako bih želeo da priključim obe na odvod?
 
Ja da sam kupovao uređaje bez gledanja energetske klase, plaćao bih ko zna kolike račune.
Inače, od pre neki dan smo uveli u upotrebu i expres lonac tako da smo smanjili vreme kuvanja, kao i temperaturu na kojoj kuvamo.
 
Nazad
Vrh Dno