Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Pozdrav. Koristim ovaj tarifni paket zato što stidiram u Srbiji. Ali ovi iz mtela su teški idioti, već dva puta sam išao da mjenjam 3g za 4g karticu i oba puta sam ponovo dobio 3g. Danas sam čak dobio i 100 gb 4g interneta, jer sam promjenio 3g za 4g karticu. Smjejurija. Odustao sam od zvanja korisničke službe i mtela. Jeftino, ali nije vrijedno zajebancije.

PS
Nije do telefona ili dostupnosti 4g mreže.
Ne znam. Relativno ko god ima 4G nema nekih problema...
Malo ih iscimaj, nemoj odustajati. Čak i da.je tvoja greška. Treba da te posavetuju.
Ako telefon vidi 4G ne bi smelo da bude problema. Da se konektuje. Ako imas tih 100 Giga. Probaja na drugu mrezu da probas da li radi 4G (yettel/A1)
 
Ne znam. Relativno ko god ima 4G nema nekih problema...
Malo ih iscimaj, nemoj odustajati. Čak i da.je tvoja greška. Treba da te posavetuju.
Ako telefon vidi 4G ne bi smelo da bude problema. Da se konektuje. Ako imas tih 100 Giga. Probaja na drugu mrezu da probas da li radi 4G (yettel/A1)
Mrzi me da idem ponovo po karticu. Nije mi baš blizu ni kad sam u Crnoj Gori. Prepoznaje 4g mrežu prilikom ručnog biranja. Ali samo to. Imam a1 karticu i u podešavanjima opciju volte poziva i 4g internet, na ovoj toga nema. Izvadim a1 karticu, ista stvar. Jedino da uzmem nov broj. Možda je do toga.
 
Mrzi me da idem ponovo po karticu. Nije mi baš blizu ni kad sam u Crnoj Gori. Prepoznaje 4g mrežu prilikom ručnog biranja. Ali samo to. Imam a1 karticu i u podešavanjima opciju volte poziva i 4g internet, na ovoj toga nema. Izvadim a1 karticu, ista stvar. Jedino da uzmem nov broj. Možda je do toga.
E bzv... Ja sam uzeo pre skoro dve godine. I radi ko sat (mreza ponekad pukne) Teška divljina gde sam ja. Ali ako ima 4G makar na B20 uvek vata signal... Osim kad mreza pukne ponekad pa padne na 3G.
Tako da ako si uzeo novu karticu. Ja bi cimao korisnički da provere sta se dešava. Mozda je samo softverski zaboravio neko da aktivira u sistemu...
 
E bzv... Ja sam uzeo pre skoro dve godine. I radi ko sat (mreza ponekad pukne) Teška divljina gde sam ja. Ali ako ima 4G makar na B20 uvek vata signal... Osim kad mreza pukne ponekad pa padne na 3G.
Tako da ako si uzeo novu karticu. Ja bi cimao korisnički da provere sta se dešava. Mozda je samo softverski zaboravio neko da aktivira u sistemu...
Upravo to je bio problem. Sada je sve riješeno.
 
Postovanje,koliko je minimum uplate za produzetak vazenja kartice?
3 eura na 30 dana. Ako hoćeš bez prekida. Ako zaboravis da uplatis. Nakon toga imas 60 dana da uplatis do gašenja kartice uz obustavu odlaznog saobraćaja uključujući i internet i posle toga moras novi sim da.kupis...
 
3 eura na 30 dana. Ako hoćeš bez prekida. Ako zaboravis da uplatis. Nakon toga imas 60 dana da uplatis do gašenja kartice uz obustavu odlaznog saobraćaja uključujući i internet i posle toga moras novi sim da.kupis...
3 eura je dopuna online , 4 eura dopuna na kios , 15 eura dopuna godisnje i te pare oni uzimaju
 
Postovanje,imao bih jedno pitanje,ako neko moze da mi pomogne,kada ubacim mtl kartcu u telefon brzina mi ide do 50mps,ali kada karticu ubacim u 4g ruter,brzina mi ne ide preko 15mps?Da li neko moze da mi pomogne da resim taj problem,ako je moguce?hvala
 
Verovatno nemas pomoci osim da mrdnes negde ruter na bolju lokaciju pa probas. Verovatno ti ruter ne podržava agregaciju a mozda ti ni signal nije najbolji.... Niti imas wifi 5G. A i verovatno si na opterecenijoj baznoj stanici.
Inace za mts je za high end uređaje 55 Mbps brzina prosečna...
 
Pa na istom mestu sam probao i sa telefonom,brzina je oko 50,(pokazuje punu jacinu signala)a u pitajnu je Alkatelov 4g ruter,sa dodatnim antenama,rekoh da ne postoji neko podesavanje za koje nisam znao...
 
Nece ti pomoci nista osim kupovina rutera sa bar LTE CAT6 mogucnostima. To moze biti Huawei B525 ili B535 na primer. Ni tu ti ne garantuje nista ni tih 50Mbps, mozda se desi da dobijes 30-40Mbps recimo.
 
ja imam na ruteru opciju 2.4ghz ili 5ghz i brzina je puno brza na 5ghz. problem je sto se dosta greje i imam problem da sa kompa vidim ruter kada je na 5ghz
 
ja imam na ruteru opciju 2.4ghz ili 5ghz i brzina je puno brza na 5ghz. problem je sto se dosta greje i imam problem da sa kompa vidim ruter kada je na 5ghz
Čudno, uglavnom samo telefon ima takvu limitaciju da emituje na jednom ili drugom, pogledaj još jednom da nemas dva AP i na 2.4 i na 5 simultano da rade.
Kvalitet dolazi sa cenom. Ovde veca brzina dolazi sa zagrevanjem.
 
Udomio bih jednu karticu(4G) ako neko ima viska :)
 
Da li ima potrebe davati vise para za huawei B525s-65a koji ima vise bandova ili je bolje kupiti huawei B525s-23a koji ima manje bandova,za koriscenje u mts mrezi?Da li ce imati neke razlike u smislu brzine neta?hvala
 
Nedavno sam otkrio ovu super mogućnost preko CG kartice ovdje u Bosni. Doduše, nema godišnji tiket, nego max 15 dana, ali meni je i to okej, s obzirom da mi je trenutni ADSL provajder smanjio brzinu jer odjednom nema tehničkih problema.

Koristis li jos uvijek ovo u BiH? Ima li ogranicenja nekih? Da li se mora jos nesto placati pored tih 4,90 eur svako 15 dana i da li se mora svako 15 dana aktivirati ponovo ili moze automatski to da ide ako ima sredstava na racunu?

Hvala
 
Dopunu kredita vršite preko platne kartice. Šta ako nemate platnu karticu, da li za Vas deviznu uplatu (dopunu) može da uradi menjačnica u SRB uz proviziju kao što primaju druge uplate - kao što kod nas uplatite preko kioska za domaće operatere?
 
Nadji nekog prijatelja koji ima viza elektron karticu ili neku za onlajn placanje van Srb daj mu pare nek to uplati
 
@jabree
@Miki919

Zahvaljujem na savetima.
Tu karticu nemam, razmišljam o njoj te zato i pitam o mogućnostima kako je moguće uplaćivati kredit i na koji način.
______
najbolje kao što to je kolega rekao, uplatiš 45e, aktiviraš promociju i ono "validnost" da ti je aktivna godinu dana i nemaš cimanje godinu dana, e sad imaš ba forumu temu kartice za internet trgovinu, ap gledaj koja je trenutno najbolja opcija, mislim da beše trenutno ona u komercijalnoj banci bez održavanja računa....ali proveri
 
@jabree
@Miki919

Zahvaljujem na savetima.
Tu karticu nemam, razmišljam o njoj te zato i pitam o mogućnostima kako je moguće uplaćivati kredit i na koji način.
______
Ako ima Raiffeisen banka u tvom mestu onda uzmi besplatno iRačun , Ne kosta nista odrzavanje dopuna kartice na bankomatu , samo 1 % proviziju uzimaju
Ili ovo sto ti predlozio @Miki919
 
Je l oni kasnije povecaju ovaj godisnji dodatak?
Sve mi u gkavi da sam 30e uplatio za 2024 a sad slucajno udjo ono stoji 40e
 
Nazad
Vrh Dno