Šta je novo?

Lumia 950 ili Nexus 5X

MiGdataTeam

Cenjen
Učlanjen(a)
03.02.2014
Poruke
59
Poena
159
Cao,

kakvo je vase misljenje o Nokia 950 Windows 10 modelu ili Nexus 5X u 2017 godini, nakon vise od godinu dana u praksi? Par stvari na koje bih obratio paznju pa me zanima vas feedback:

- kvalitet izrade i izdrzljivost u koriscenju
- performanse, brzina i stabilnost u radu
- izdrzljivost na temperaturama van sobnih, tipa na -10C i na +50C kao i na povecanoj vlazi (prskanje, ne potapanje)
- kvalitet baterije/duzine trajanja, kvalitet zvuka i kamere
- cena za novi preko KP je oko 250e sto je vec korektno u odnosu na cene od prosle godine (400+)

Sta je generalno bolji izbor: Microsoft 950 ili Nexus 5X
 
P9 lite od 180e.

Moze i sa p8 lite koji je jeftiniji, nije problem, ista prica bi bila.
I sa Xiaomijem bilo kojim.
Moze i samsung J5 od 150e, duplo bolje radi od L735 a ima krs hardver..

W10m aplikacije su katastrofa i to je cinjenica.
P9 Lite TT

Kakve su kamere na tim uređajima, a kakva je na l950, hoćeš reći da su bolje...

Još jednom pogledaj naslov pa komentariši...

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima sad kamera kad poredimo sistem?

Edit: da odgovorim na tvoj edit.

Ubedjivati nekog da kupi telefon koji prakticno nema operativni sistem jer na njemu jedino sto radi kako treba jesu sistemske aplikacije pored telefona koji ima cist Android Nougat je sve samo ne pametno [emoji4]
P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Poredimo uređaje l950 i 5x nexus, šta ti nije jasno. Nije tema šta kupiti od, nego imaš konkretno pitanje koje uređaje

Edit: Moje mišljenje ne mora biti isto ko i tvoje...

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Imam konkretno pitanje koje uredjaje i dao sam konkretan odgovor da telefon koji se jedva moze nazvati smartfonom ne treba placati 200e.

Moze on imati najbolji hardver na svetu, aplikacije su ocajne, podrska je ocajna.
Zbog malo bolje baterije i kamere ne vredi uzimati takav telefon.

Jedina Lumia koju vredi kupiti je neka u vrednosti do 60-70e, jer tu nema nekih konkurentnih 2GB ram androida.
Sve preko je besmisleno.

Iskljucujem se, napisao sam sta imam da napisem [emoji4]

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
@ Tosa

Ne bih polemisao na temu 950 vs 5X jer nijedan telefon ne ispunjava sve zahteve iz prvog posta a i nije tako laka odluka iz vise razloga.

A sto se rama tice 20.5'' je vise XL nego L, na to sam mislio. Naravno zavisi dosta i od geometrije samog rama (a i od gradje coveka) ali si promasio velicinu rama bar 10-ak cm :) Nazalost to ces verovatno primetiti tek pri duzim voznjama, i ja sam tako mislio da mi je 23.5'' ram taman i apgrejd posle 22'' pa sam popi.zdeo posle samo 30-ak km brdskih :d
 
Poslednja izmena:
@tosa

Trazio sam ti jednu prednost win10 da napises.. jer kazes da dajes prednost i da je to tvoja preporuka.. Daj da cujem te prednosti, jer sam samo poslednje 3 godine koristio taj sistem..

Sent from TT
 
Slikaću ti ram i nalepnicu gde se vidi slovo L, vozim bajs i kažem ti mi skroz odgovara, a išao sam kod Gorana poznatog servisera na telepu koji mi je potvrdio da sam kupio odličan bicikli i da je spram moje visine. Otišli smo u off sa temom :)

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Da kažem da je ova Lumia svakako bolji izbor od pomenutog nexusa u pogledu baterije i kamere, što se tiče samog os-a nemam zamerki.
Aj ponovo.
Hoćeš da ja okačim moju bateriju a ti tvoju sa 735?
Kamera ne 5X sa upaljenim HDR+ ne zaostaje ni za jednim mobilnim,
950 ima bolja manuelna podešavanja i snimanje klipova, na automatici nema puno telefona koji dobijaju Sexus.

I što ne napišeš šta je to bolje na 10ki i koje su to aplikaije koje ti koristiš,
jer koliko me sećanje služi ti ne koristiš puno aplikacija, tako da tebi manjak i nefunkcionalnost nije problem.
 
@tosa

Trazio sam ti jednu prednost win10 da napises.. jer kazes da dajes prednost i da je to tvoja preporuka.. Daj da cujem te prednosti, jer sam samo poslednje 3 godine koristio taj sistem..

Sent from TT

Ispravio sam se dajem prednost L950 generalno, kameru na l950 porede sa s7

Edit: @Čvoruga šta je problem sa baterijom? Kojim nefunkcionalnostima?

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Slikaću ti ram i nalepnicu gde se vidi slovo L, vozim bajs i kažem ti mi skroz odgovara, a išao sam kod Gorana poznatog servisera na telepu koji mi je potvrdio da sam kupio odličan bicikli i da je spram moje visine. Otišli smo u off sa temom :)

Sent from mTalk

Jesmo otisli u off :d

Ne kazem da je bajs los nego da si promasio velicinu rama za 10-ak cm :) A to ces primetiti tek ako budes vozio duze ture.. Fruska npr.
 
Promašio bih da sam uzeo xl veličinu, vozio sam i do sada nisam primetio ništa osim kondicije koja mi nedostaje ;)

Sent from mTalk
 
20.5'' ram je na pragu XL a ti si pomenuo visinu koja odgovara gornjoj granici za M :)
 
Kako da ti objasnim da kada sam seo na bajs sam imao osećaj kao kad kupiš patike koje ti odgovaraju da je veći ne bi valjao kao ni to da je manji ... Da li je donja granica xl ili je L ja kažem ono šta piše mogu fotografisati nije problem i tu fotku okačiti u temi gde treba :) ... Još jednom pitao sam čoveka koji se u bicikle razume daleko više od mene i kada sam mu postavio pitanje da li je "velik" za moju visinu odgovorio mi je da ne budem smešan i objasnio mi je u par reči, pokazao mi je nekoliko modela manjih veći i to je to..

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno