Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Stigao mi je juče L950 iz Telenora, dobio sam 25 posto popusta i telefon za obnovu ugovora. Pa utisci su mi malo pomešani u odnosu na L920 koji već imam. Telefon je lep, poklopac je beli i malo pucketa, jedva sam ukapirao kako se skida i ubacuje SIM. Bukvalno ceo dan sam izgubio podešavajući ga, jer neće odmah da se ažurira na 107. Morao sam da ga prvo preko WDRT ažuriram na neku verziju pa onda hard reset i tek nakon toga je pokazao da ima update na 107. Još nisam instalirao windows insider, čekam da vidim kako ovo radi. Baterija se od sinoć do jutros potrošila za nekih deset posto. U odnosu na L920 telefon je nešto malo fluidniji ali deluje dosta jeftinije. Instalirao sam skoro sve aplikacije koje sam imao i na L920 osim nekih kao što su Lumia panorama, refocus, smart cam i sl. Sve u svemu telefon je ok ali nisam tako oduševljen kao kada sam kupio L920, koju bih inače prodao, u odličnom je stanju.
 
Stigao mi je juče L950 iz Telenora, dobio sam 25 posto popusta i telefon za obnovu ugovora. Pa utisci su mi malo pomešani u odnosu na L920 koji već imam. Telefon je lep, poklopac je beli i malo pucketa, jedva sam ukapirao kako se skida i ubacuje SIM. Bukvalno ceo dan sam izgubio podešavajući ga, jer neće odmah da se ažurira na 107. Morao sam da ga prvo preko WDRT ažuriram na neku verziju pa onda hard reset i tek nakon toga je pokazao da ima update na 107. Još nisam instalirao windows insider, čekam da vidim kako ovo radi. Baterija se od sinoć do jutros potrošila za nekih deset posto. U odnosu na L920 telefon je nešto malo fluidniji ali deluje dosta jeftinije. Instalirao sam skoro sve aplikacije koje sam imao i na L920 osim nekih kao što su Lumia panorama, refocus, smart cam i sl. Sve u svemu telefon je ok ali nisam tako oduševljen kao kada sam kupio L920, koju bih inače prodao, u odličnom je stanju.

Na insideru ti je isto .107 trenutno.


Poklopac koliko sam ja video ovaj put se ne skida sa coska pritiskom. Nego ima neko udubljenje za nokat pa tu.
 
Poslednja izmena:
Ima i upustvo... Donji levi ugao, ima rupa za nokat...
Jako se teško oteti utisku kvaliteta, a pogotovo poređenje sa tenkom...
Da je stavljeno kućište debljine L920, telefon bi bio pretežak...
Stvar ukusa...
 
Ima i upustvo... Donji levi ugao, ima rupa za nokat...
Jako se teško oteti utisku kvaliteta, a pogotovo poređenje sa tenkom...
Da je stavljeno kućište debljine L920, telefon bi bio pretežak...
Stvar ukusa...

Vala bas 920 je pravi tenk naslednik 3310 .
 
Rorkod

kakvi su tvoji utisci, onako generalno, vredi li to sta? :)
 
Da ne ispadne da favorizujem... Zato što sam ga kupio... Meni vredi... E sad, treba li kupiti L950, ako imaš potpuno operativan wp telefon tipa L920, 925, 1020, 1520...630, 635, 620...
Ne znam... Ja sam hteo L950.
Zadovoljan sam, opet... O ukusima ne treba raspravljati...
Hteo sam i mozo aluminijum crna koža... Kad sam video da je plastika, da nije aluminijum... Odustao sam i kupio nillkin scrub, crnu...
Baterija lepo drži, lepo radi sa 107...
Ne znam šta da još kažem...
Vidite youtube Asus vs L1020...
Fotografije su mi na strani L1020...
Opet, svi tvrde suprotno, tvrde da su bolje na L950... Možda više volim pikselažu...
Evo sad kucam sa L820...
I nju volim... Nisam ja merilo za wp... :D
Edit: Ovaj novi firmware što pominju na wcentralu, ja sam ga dobio pre 5 dana...
Svašta...
 
Poslednja izmena:
Da ne ispadne da favorizujem... Zato što sam ga kupio... Meni vredi... E sad, treba li kupiti L950, ako imaš potpuno operativan wp telefon tipa L920, 925, 1020, 1520...630, 635, 620...
Ne znam... Ja sam hteo L950.
Zadovoljan sam, opet... O ukusima ne treba raspravljati...
Hteo sam i mozo aluminijum crna koža... Kad sam video da je plastika, da nije aluminijum... Odustao sam i kupio nillkin scrub, crnu...
Baterija lepo drži, lepo radi sa 107...
Ne znam šta da još kažem...
Vidite youtube Asus vs L1020...
Fotografije su mi na strani L1020...
Opet, svi tvrde suprotno, tvrde da su bolje na L950... Možda više volim pikselažu...
Evo sad kucam sa L820...
I nju volim... Nisam ja merilo za wp... :D
Edit: Ovaj novi firmware što pominju na wcentralu, ja sam ga dobio pre 5 dana...
Svašta...

Aj slikaj neku fotku L950 u toj futroli da vidim kako izgleda.

Ja je jos neuze nisam siguran dal da je uzimam preko telenora ili na kupujem prodajem :D
 
Nillkin Scrub Black L950, dobije se i folija sa futrolom...

WP_20160226_002.jpg

WP_20160226_21_13_42_Pro.jpg

WP_20160226_019.jpg

WP_20160226_021.jpg


Slikao sam sa L820... Bez blica i sa... Malo sam uoran, pa nisam hteo da se potrudim... Nemojte zameriti... L1020 sam dao ženi, a mrzilo me sa njenog uplodati... Bile bi lepše fotografije... ;)
 
Poslednja izmena:
Ipak je goli telefon lepsi :D

Hvala.
 
Iskreno... I ovo mi je nekako veliko... Opet, kad sam gledao ovaj review, odabrao sam običnu...
[YOUTUBE]4eLLu7ywWlI[/YOUTUBE]
 
Bio do telenora malo sam se igrao sa 950 mogu reći da izgleda extra i da mi se jakoooo sviđa. Obzirom da mi ugovor ističe tek 2017 ako ne budem mogao uzeti novu definitivno ću kupiti polovnu tj to će mi već sad sa velikom sigurnošću mogu reći moj next phone :)
 
Iskreno... I ovo mi je nekako veliko... Opet, kad sam gledao ovaj review, odabrao sam običnu...
[YOUTUBE]4eLLu7ywWlI[/YOUTUBE]

Ja upravo se vratih iz Vip poslovnice u KM ulici i moram da priznam da mi L950 iako je 5.2" izgleda nekako sitna u odnosu na moju Mojsijevu tablu od 5.7" u vidu L640 XL...

Za mene samo L950 XL (sa ili bez DS) dolazi u obzir...

Mada se nadam kad dodje vreme za zamenu da ce jedna od opcija najzad biti neki Surface telefon...
 
Cena ovog modela je trenutno 450$ u microsoft storu. Kvalitet izrade je namerno takav kako bi mogli i drugi proizvodjaci da se ukljuce, videli smo HP elite X3 i Vaio.
 
Malo je ne korektno da u tekstu navodite da telefon ima proslogodisnji hardver kao da je telefon tek izasao, normalno je da ima snapdragon 808 i 810 u slucaju Lumia 950 XL jer telefon se pojavio prosle godine (u Srbiji je od decembra bio u prodaji) kada jos nije bilo reci ni o novim S7 telefonima ni o novim snapdragon chipsetima, kao i uporedjivanje sa telefonima koji su izasli pre par nedelja ili tek treba da se pojave u slucaju Apple, tako da onda je normalno da je telefon inferioran kad se uporedjuje nesto sto je staro 5 meseci sa necim sto nema ni 5 dana, zasto ga ne uporedjujete sa proslogodisnjim modelima telefona koji su bili na trzistu u isto vreme ako hocete citaocima da date realnu sliku o telefonu koji da se razumemo vise nije ni nov kao sto vi trvrdite u vasem tekstu. Mogli ste o tome malko bolje da se informisete kad je telefon nastao kad je bio u prodaji, a ne da ispadne da je telefon izasao u martu mesecu jer vi niste stigli ranije da ga testirate :D I malko vise o continumu ste isto mogli reci, a ukoliko se telefon uzme u VIPU doking station dobijate besplatno. Sto se tice maske moze da se uzme Mozo case(jeste skuplje 40 evra) ali dobija se premium izgled kao i kod ostalih Flagship modela. A sta vredi stakleni telefon kad mora da se nosi u gumenoj fotroli osim ako nemate nameru da placate 300 evra popravku svaki put kad vam ispadne?
hvala na razumevanju, vas verni citalac
 
Malo je ne korektno da u tekstu navodite da telefon ima proslogodisnji hardver kao da je telefon tek izasao, normalno je da ima snapdragon 808 i 810 u slucaju Lumia 950 XL jer telefon se pojavio prosle godine (u Srbiji je od decembra bio u prodaji) kada jos nije bilo reci ni o novim S7 telefonima ni o novim snapdragon chipsetima, kao i uporedjivanje sa telefonima koji su izasli pre par nedelja ili tek treba da se pojave u slucaju Apple, tako da onda je normalno da je telefon inferioran kad se uporedjuje nesto sto je staro 5 meseci sa necim sto nema ni 5 dana, zasto ga ne uporedjujete sa proslogodisnjim modelima telefona koji su bili na trzistu u isto vreme ako hocete citaocima da date realnu sliku o telefonu koji da se razumemo vise nije ni nov kao sto vi trvrdite u vasem tekstu. Mogli ste o tome malko bolje da se informisete kad je telefon nastao kad je bio u prodaji, a ne da ispadne da je telefon izasao u martu mesecu jer vi niste stigli ranije da ga testirate :D I malko vise o continumu ste isto mogli reci, a ukoliko se telefon uzme u VIPU doking station dobijate besplatno. Sto se tice maske moze da se uzme Mozo case(jeste skuplje 40 evra) ali dobija se premium izgled kao i kod ostalih Flagship modela. A sta vredi stakleni telefon kad mora da se nosi u gumenoj fotroli osim ako nemate nameru da placate 300 evra popravku svaki put kad vam ispadne?
hvala na razumevanju, vas verni citalac

Slazem se. Kazu koristi proslogodisnji procesor, pa gle cuda tel je prosle godine i izasao kako su mogli da koriste procesor iz buducnosti.
Dosta los test , nisu dovoljno informisani ili ih bas briga.
 
Slazem se, mnogo losiji test u odnosu npr. na PocketNow. Mnogo su preblagi bili. :D
 
Svakako ko ima nameru da uzme ovaj aparat zadnji poklopac mu neće biti važan kriterijum. Ja bih se pre odlučio za ovaj model nego za neki koji ima stakleni.
 
http://allaboutwindowsphone.com/features/item/21306_Smartphone_camera_head_to_head.php
Toliko o tome da Lumia 950 i 950XL nema najbolj kameru.
Imam Lumiua 1520 vec 2 godine sad ce, koristio sam iPhone dugo 4 i 5, onda sam koristio par dana Samsung Galaxy S4 sto me iznervirao android i prodam i uzmem Lumiu 920, posle nje uzmem Sony Xperiu Z1, koristio par dana i prodao, upalim kameru on kaze cekajte da se telefon ohladi da bi koristili kameru, i prodam uzmem Lumiu 1020, koristio malo vise od pola godine i izasla je Lumia 1520 i uzeo sam nju.Ukupno koristenje WP i WM sistema kao sistma sam zadovoljan posebno WM10.Kamera nema jaca, cak i Lumia 830 pravi bolje slike nego Sony Xperia Z1-2 po noci.Baterija ok ali sve sto imas app normalno da trosi sve vise, ako covek koristi normalno fb,whatsapp,viber, instagram moze da bude dan ipo do dva, ako covek koristi cesce i vise onda dan.Sistem kao sistem ne fali mi nista, fluidan je i dobar posebice kako sam instalirao WM10, jedino problem sto zameram su aplikacije.Ko kupuje teleofn radi aplikacija onda WM nije bas za njega jos, primer instagram novi je ok,whatsapp je ok, cekamo novi fb i messenger i viber, ostale app ok.Prednost kamera,baterija,dizajn, dobar sistem koji nije mnogo komplikovan, kod mene svi u kuci koriste i svi su zadovoljni,starom bude 3 dana na Lumiji 830 na 3G.Ko nije zahtevan preporucujem telefone sa WM, nadam se da ce i sada doci sve vise app pa ce da bude jos bolje, jer njemu fale samo da bi imaao 10-20% trzista.
 
Dobar telefon,cudno da su u pocketnow na testu kamera u nocnim uslovima lumia 950 pokazala bolja od S7. Samo malo je glupo uporedjivati proslogodisnji model sa sadasnjim S7. Lumia 950 je izasla oktobra 2015. Odlican test s obzirom da u redakciji benchmarka niko ne koristi windows i vide se nedostaci u poznavanju sistema. Trenutno je cena lumie 950 u microsoft storu 450$
 
Slazem se, mnogo losiji test u odnosu npr. na PocketNow. Mnogo su preblagi bili. :D

Poket now je radio test na .00 buildu cim je tel izasao a taj build je imao ograman broj problema. Naravno nije opravdanje tel nije smeo u prodaju sa takvim buildom. Ali situacija na .164 je mnogo bolja.

Oni su u testu telefona bili exstra msm hardwara tu nisu imali zamerki , zemerke su bile na software.
 
Previše dosadan interfejs imaju w10 telefoni, zato i nisu privlačni ljudima, a da ne pominjem jeftinu plastičetinu.. Nokia N8 je poslednji telefon iz Finske koji mi je i dan danas oličje te firme, sve posle je smešno u poređenju sa konkurentima.
 
Stvar ukusa, a oni nisu za raspravu... Čak ni za diskusiju...
 
Vrh Dno