Šta je novo?

Low-Cost AM2

veseliburek

Slavan
Učlanjen(a)
14.10.2007
Poruke
831
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 1800X + CM HyperTX3+
Matična ploča
Gigabyte GA-AB350-Gaming 3
RAM
64GB (4x HyperX Fury HX432C16FB3/16)
GPU
Gigabyte GTX1070 8GB
Storage
Samsung 950PRO 512GB
Zvuk
Focusrite 18i8 + Kali LP6
PSU
Seasonic Focus Plus Platinum 750W
Kućište
NZXT H500i
Monitor
3x Dell U2412M
Miš & tastatura
Genesis Thor 300 + Redragon M711
Laptop
Dell XPS 9570 + Macbook Pro 13 early 2012.
Tablet
iPad Pro
Mobilni telefon
iPhone 13 Mini
Pametni uređaji
bljak
Pristup internetu
  1. Optički internet
Treba mi ploča da udomim jednog Semprona LE-1100 i zadatak je da ima integrisanu grafiku i da bude što jeftinija... Oko mi je palo na 4 modela:
1. ASRock N68-S koja košta 3400 dinara u winwinu, mogu da se gurnu AM2+ procesori, GF7025 integruša, po meni nije ništa specijalno
2. Biostar MCP6P-M2 koja košta 3290 dinara u atomu, nema AM2+, GF6100 integruša (ovde imam nedoumicu, ortak ima verziju sa zelenim PCB-om koja nema AM2+, ta slika je i na atomovom sajtu dok na biostarovom sajtu je ova druga slika i piše da podržava am2+, krajnje sam zbunjen)
3. Biostar GF8100 M2+ TE, košta 3730 dinara, AM2+, HT3, GF8100 integruša
4. J&W N68PV-MKII 3950 dinara, nema AM2+, GF7025 int., ima neki krajnje zanimljiv daughter card i 4 slota za ram, ali je najskuplja

Dakle, integruša će se koristiti (teško da će biti ubadanja grafike), semprona bi da OC-nem malkice, AM2+ podrška i nije toliko bitna (nije presudna).
Nekako mi najbolje deluje treća ploča ali mi i ova J&W za malo više para deluje isto zanimljivo (imam već jednu J&W matičnu koja je ok, nisam raspamećen ali daleko od toga da je loša). Koja je razlika između njihovih integrisanih grafika (performance wise, konkretno između 7025 i 8100, 6100 je verujem daleko iza i najmanje je verovatno da će ona biti)? ASRock mi nije nešto spektakularan a biostar pod brojem dva je samo tu zato što je jeftin. Rado bi kupio neku polovnu ploču ovde na forumu za taj proc al ih niko ne prodaje tako da moram novu da kupim.

Pomagajte, šta bi vi najpre uzeli? :) (više sam fan AMD čipseta nego nVidijinih, ali oni su jeftiniji)
 
Poslednja izmena:
Ovu opciju pod 4 bi trebao da zaobidjes u kombinaciji sa procesorima koji su mali potrosaci...jednostavno zeza, baca BSOD, dok sam npr matorim Athlonom 3000 radi normalno.
Imao sam priliku da sklopim masinu komsiji sa ASRock N68s i stavrno nije nista specijalno ali jako lepo i stabilno radi, uostalom imas 2godine garancije na ASRock pa i ako krepa lako ces dobiti drugu...
 
Hvala na odgovoru, ali sam već kupio ploču i prezadovoljan sam. (treća konfa u profilu)
Ova što sam uzeo ima i AAC tako da mogu jezgra da otključavam kad u budućnosti verovatno nađem nekog Semprona 140.
 
Nazad
Vrh Dno