Šta je novo?

Lost Ark - Hack and Slash MMORPG ( ex Project T)

igrao nekih 10-11h deluje ok, dosta fali voice act, koliko vidim ima NDA da se ne sme nista kaciti u vezi gameplay

The Confidential Closed Technical Alpha will run through 6/16/21 at 12 Noon Pacific Time.
 
Upadoh i ja u alfu ipak. Nekih 3h gameplay za sada. Ovo malo voice acting a što ima je ok urađeno. Prevod odrađen dobro. Grafika sa rx 580 na max nekih 45 avg, uz freesync zaista prelepo i fluidno.
Priča... Ne znam za sada nisam nit oduševljen nit razočaran, tu je... Međutim ono što mi se dopada za sad je sam gameplay/kombat sistem. Da odigram još 10tak sati pa javljam prave utiske. Za sada - pozitivno sve
 
Imajte u vidu da je i recimo D3 prvih par actova nesto totalno drukcije od onoga sto pruza "end game", sto je u principu i najbitnije.

Gledao sam malo nekog strimera sto igra ovu Alfu, i bas je naglasio kako je imao pristup i end game-u ranije i kako je sve stvarno lepo upakovano i kvalitetno odradjeno.

Mene jedino brine "pay to win" deo, jer su Koreanci poznati po tome.
 
Mene jedino brine "pay to win" deo, jer su Koreanci poznati po tome.

U sustini moze da se bude free to play i da se bude on the pair sa ovima sto placaju. Treba vise igre , altovi itd... Ali je moguce. Sustina price nema nesto sto ne moze da se postigne igrajuci vec samo parama. Takodje PVP ima normalizaciju opreme tako da ...

to receno - Amazon za EU/West mozda skroz promeni sistem placanja tako da .... Let's wait and see.

 
Ono sto sam ja pokupio citajuci po redditu i gledajuci yt je da kao f2p nisi mogao da imas opremu na +25 ilvl, to si mogao samo ako si kesirao. Koliko sam shvatio f2p su isli do +15 ilvl (razlika u poweru izmedju ovih ilvl je 99% za attack i 75% za def sto je poprilicno, doduse sto se attacka tice samo 1/3-1/2 se odrazava na dmg sto mu dodje onda oko 30%-50% vise dmg za kitove). Elem novi patch koji je dosao u Koreju menja sve iz korena sto se tice T1 i T2 sadrzaja, ilvl je max +20 tako da je drasticno smanjena razlika izmedju f2p i onih koji idu na max po svaku cenu. Takodje cena unapredjivanja opreme je drasticno smanjena (posebno u zlatu) tako da su sada usko grlo unapredjivanja materijali (koji se i dalje mogu farmati sa altovima) a ne zlato. Kondenzovali su mnogo T1/T2 i ucinili da ljudi jako brzo dodju do T3, e sada koliko je to bitno za Koreju ne znam kada su tamo svi u T3 i onako, bitno je jedino za nove igrace. Da li ce to uraditi i kada budu pustili igru nama NA/EU ne znam, mada nema mnogo smisala da kondenzuju sadrzaj na taj nacin jer mi i onako dobijamo samo T1, na pocetku.

Generalno nasi drugari iz azije su poznati po tome da im je p2w totalno normalna stvar jer onaj koji zaradjuje dovoljno da moze sebi da kupuje moc u igri i treba da gazi one koji su finansijski neuspesni. Mada Smilegate odnosno gosn Direktor je izrazio zabrinutost zbog toga sto zapadnjacka publika percepira Lost Ark kao igru koja ima dosta p2w mehanike, tako da cemo videti kada stigne ovde sta i kako. Pre ovog patcha bilo je potrebno da cepas 3 alta pored maina i bio si zlatan, sa mejnom si mogao da predjes sav sadrzaj.

Eh, da, PvP je u areni normalizovan PvP na ostrvima za GvG nije i tu su whales izuvali sve ostale.
 
Closed Beta will run from November 4th to November 11th with servers in North America and Europe.

 
Ne izbacuju Elementalist na početku, smor. Probao Summonerku I ne sviđa mi se. Probao Gunslingerku I ono čudo kida. Sta se vama za sada sviđa od klasa?
 
neko pravi planove? koji server?
 
koji od 9 eu servera, da preciziram :D
 
@illidan Zinnervale - Nordijci i ostali koji planiraju da cavrljaju na Englesijas idu tamo, prvo je bilo Wei medjutim Spanci izvrsise invaziju, valjda nece da se guraju sa Francuzima na Trixionu tako da je za sada Zinn. Ako se nesto ne promeni :cool:
 
Gde ste uzimali ovo?
 
Kako misliš gde su uzimali, igra je free MMO i izlazi 11.02.
 
Pa neki i jesu igrali, bila je beta skoro za ovu našu verziju a mnogi već par godina igraju i na ruskim serverima.
 
Šuška se da će Zinnervale biti prenatrpan, isto ako ne i više od Kadan tako da je Thirain postao nezvanična backup opcija za sve koji bi da koriste Englesijas kao jezik komunikacije.
 
Izgleda da će bonus stats na petu biti permanentno aktivni (kao i sakupljanje) a da će mesečni sub da aktivira samo one dodatne funkcije. Ovaj model je različit i od Korejskog i od onog šta su prvobitno rekli da će važiti za EU/NA. Lepo. Kažu ljudi inače da je dovoljno, u najgorem slučaju, 200 plavih kristala (oni koji se mogu kupiti za gold - i ta cena je smešna - inače u Koreji je za mesečnu aktivaciju ovog pet buff-a potrebno izdvojiti 140 kristala) da se reroll-aju najbolji stats na petu.
Jel neko kreće osmog ili se čeka jedanaesti?
 
Kreće se osmog, da li ima nekih "domaćih" guildi ili kud koji mili moji ?
 
Pa ako nista drugo lepo bi bilo makar svi da sletimo na isti server, onda mozemo zajedno u party... Kazem samo... To sa guildovima su resili nekako nespretno ide po karakteru a ne po nalogu, tako da je glavni guild vezan za main karaktere zbog ogranicenja guild clanova, pa se onda prave dodatni guildovi za alt karaktere.
 
 
Znaci, ne prekidajte cutscene ako zelite power pass :D

edit 1.0: Trolic za cutscene, dace drugi power pass (za dz na in game mail) cim se iskoristi prvi power pass
edit 1.1: Izbacili su ono za gear progression iz patchnotes (ono o cemu sywo prica najvise), nece tako biti za EU/NA relese, to vazi za RU/KR, zele da se zadrzimo duze od par dana u T1 i T2 content-u.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno