Šta je novo?

los upload na wireless

sreka

Slavan
Učlanjen(a)
04.10.2005
Poruke
146
Poena
319
imam super download dok mi je upload katastrofa,varira previse.cesto mi prekida konektor koji ide iz antene u karticu,pa da li moze to imati uticaja,pa mi je upload los?
 
Naravno da moze. :) Proveri i sa provajderom jer je moguce da je i do njih problem. Koliki ti je signal ka AP-u kod provajdera?
 
jednu-dvije jedva,a AP mi je oko 5-6KM.Mijenjali su skoro AP,kao stavili bolji.meni signal katastrofa,dok je bio stari AP 2-3 crtice,zavisi od vremena,a jos kartica mi je krdza teska. nudi mi linksys, model wmp54g-de,kao imacu pun signal.moja kartica 25E!probao sam je i oko 5% je brza od moje.ima 100mw dok moja ima 30mw.
prvo moram konektor ponovo da spojim,pa ako nije to onda je do novog AP-a.
 
jednu-dvije jedva,a AP mi je oko 5-6KM.Mijenjali su skoro AP,kao stavili bolji.meni signal katastrofa,dok je bio stari AP 2-3 crtice,zavisi od vremena,a jos kartica mi je krdza teska. nudi mi linksys, model wmp54g-de,kao imacu pun signal.moja kartica 25E!probao sam je i oko 5% je brza od moje.ima 100mw dok moja ima 30mw.cudno,bar bi trebalo 20-30% da bude brza.
prvo moram konektor ponovo da spojim,pa ako nije to onda je do novog AP-a.
 
pa sto lepo nezamenish taj konektor sto ti prekida ? Kakav kabal imash, koliko metara, kakvu antenu ? Ipak mislim da je jedna ili dve crtice premalo....
 
Jeste premalo, vidi, download nije toliko osetljiv kao up, onaj konektor menjaj pod hitno, jer je to sigurno uzrok slabog signala. Kod visokih frekvencija (aka wifi na 2.4GHz), signal putuje samo po vrhu kabela, tj na priloženoj slici oznacen kao provodni deo, ako je taj deo ostecen, onda signal slabi. posto kazes da gubi kontakt na konektoru, taj deo je sigurno ostecen, jer on prvi puca, posto je jako tanak i obicno bude bakarni ili u skupim kablovima pozlacen. ta izolacija izmedju plasta i provodnog dela je velika bas zbog toga da kabel dobije na krutosti, da nebi puko taj glavni deo. Zato imas samo 5% dobitka na signalu jer ti je kabel ostecen.
Kad zamenis konektor, javi kakav je kvalitet signala.

P.S. sorry za losu skicu, mrzelo me da lickam.
 

Prilozi

  • cfd.GIF
    cfd.GIF
    5.2 KB · Pregleda: 86
sutra planiram kupit konektor,ovaj sam morao prepravit,pa radi solidno,ali nije to to.
imam u planu kupit i kabl.koji,ali ne bih neki skup.imam rg 58u,i nisam mogao uopste da uhvatim mrezu. kabl 75ohm koji dasa imam uhvati.
mislio sam da je ovaj bolji
 
Nazad
Vrh Dno