Šta je novo?

logon na XP

Marsovac

Mlađi referent
VIP član
Učlanjen(a)
16.11.2001
Poruke
768
Poena
630
E da li neko zna kako izbeci prokleti login screen u XP-u...
znaci ono da se automatski mozes logovati bez da svaki put kucash password... u W2000 znam gde se to podesava, a u ovom prokletom djubretu nemogu da nadjem...
ajte ljudi pomagajte...

fala
 
Vidi, imas programce Powertoys for xp koji mozes da skines za M$ sajta i u njemu imas da upises sifru i username i on te automatski loguje...

Mozes i da odes na www.tweakxp.com i nadji tamo ima to...

E a mozes i ovako samo uradi remove my password i posto nemas password nece ti ni traziti - ovo ti je najlakse...

Imas tri resenja pa biraj...

Btw xp nije djubre!!!:D:D
 
Imas TweakUI u kojem imas opciju da te ne pita nista vec da automatski loguje...
 
A mogao si lepo prilikom instalacije da polje za password ostaviš praznim pa te ne bi gnjavio za password jer ga nema ;)
 
E, da to sam i ja mislio... ostavio sam blank password... ali me je ipak pitao za pass !?!?!? pojma nemam zasto... i morao sam da lupim enter... no nebitno...
u svakom slucaju hvala vam za odgovore
jedno resenje cu vec izabrati...
 
Marsovac je napisao(la):
E, da to sam i ja mislio... ostavio sam blank password... ali me je ipak pitao za pass !?!?!? pojma nemam zasto... i morao sam da lupim enter... no nebitno...
u svakom slucaju hvala vam za odgovore
jedno resenje cu vec izabrati...

Pa naravno, nije to win98! Uvek ce te pitati za password iako si ga ostavio praznog i uvek ces morati da lupas enter sve dok mu ne iskljucis to...
 
leksa je napisao(la):
Pa naravno, nije to win98! Uvek ce te pitati za password iako si ga ostavio praznog i uvek ces morati da lupas enter sve dok mu ne iskljucis to...

Pa nije tako! Jednostavno u user accounts ima da se podesi da li će ili neće da traži pass. Ja ne volim da čačkam OS raznoraznim stupidnim programima tipa TweakXP i sl., a opet me ne pita za Password već vez problema me uloguje na moj računar.
 
Ma potrebno je prilikom instalcije jednostavno uneti ime i bez kliktanja u polje za paswword kliknuti na OK. Ako odabereš polje za Password i stisneš enter uneo si password, iako nisi napisao ništa! Možeš i da kreiraš novi Account (važno je da ima computer administrator privilegije i da mu ne definišeš password inače nisi ništa uradio) i da obrišeš prethodni koji je podrazumevao password.Nažalost tako ćeš sva podešavanja vezana za desktop, start menu itd takođe poništiti. Uloguj se kao novi korisnik (acccount koji si kreirao) i obriši stari account. Naravno podrazumeva se da za prethodni account koji si kreirao nisi definisao password. U slulčaju da postoje bar dva (aktivna) accounta moraćeš prolaziti kroz log on proceduru koja za accounte bez passworda podrazumeva prosto kliktanje na sličicu usera, a u slučaju postojanja passa i unošenje istog u za to predviđeno polje. I još nešto iz razloga bezbednosti ISKLJUČI guest account, jer je to potencijalno velika opasnost, ako se lepo iskoristi.
 
Zemlja zove Marsovca, Zemlja zove Marsovca, Marsovac javi se...:D:D

Mislim stvarno bi mogao da se javis i kazes sta si uradio, mi se ovde ubili od pisanja resenja ;)

Btw mislim da su opaske o instaliranju win-a nepotrebne jer covek sigurno nece reinstalirati win zbog ovoga...
 
Naravno da neće da reinstalira zbog ovoga. Najbolje rešenje je ono koje si ti predložio tj. da jednostavno obriše password...Ja sam naveo još rešenja tako da sada imamo u opticaju oko 4-5 opcija pa neka bira najbezbolniju varijantu.

Rešenje tokom instaliranja mu je za ubuduće da zna, da se ne "opče" opet :) A i reinstalacija ne bi pomogla jer ga ne bi ni pitao za sve te parametre opet koliko se ja sećam, osim ako ne radi opet instalaciju na prazan HDD.
 
delimir je napisao(la):
Naravno da neće da reinstalira zbog ovoga. Najbolje rešenje je ono koje si ti predložio tj. da jednostavno obriše password...Ja sam naveo još rešenja tako da sada imamo u opticaju oko 4-5 opcija pa neka bira najbezbolniju varijantu.

Rešenje tokom instaliranja mu je za ubuduće da zna, da se ne "opče" opet :) A i reinstalacija ne bi pomogla jer ga ne bi ni pitao za sve te parametre opet koliko se ja sećam, osim ako ne radi opet instalaciju na prazan HDD.

Ja sam vam prvak u reinstaliranju xp-a..Imam samo jedan savet: premestite my docs negde u root jer ga brise...Ja sam to saznao na tezi nacin...:D
 
E, evo me....
imao sam malih tehnickih smetnji... (citaj menjanje procesora i kucista)... pa se zato nisam mogao javiti...
hvala u svakom slucaju resio sam problem...

ajd :wave;
 
Sauron je napisao(la):
Ja sam vam prvak u reinstaliranju xp-a..Imam samo jedan savet: premestite my docs negde u root jer ga brise...Ja sam to saznao na tezi nacin...:D

My Docs je kod mene na potpuno drugoj particiji tako da (ovaj) Windows za sada ne čačka ništa mimo "svoje" particije :)
 
delimir je napisao(la):
My Docs je kod mene na potpuno drugoj particiji tako da (ovaj) Windows za sada ne čačka ništa mimo "svoje" particije :)

Good for you!:D

E vidis ja sam se na drugu particiju odlucio juce zato sto bi bila korisna u mojim experimentima...
 
Nazad
Vrh Dno