Šta je novo?

Logitech V470 kasnjenje

__zevs__

Slavan
Učlanjen(a)
30.09.2006
Poruke
3,825
Poena
410
Imao sam neki kineski bezicni mis (noname) sa ebaya. kupljen za netbook, ali su poceli na njemu da me zezaju tasteri. Tj srednji i desni povremeno kad se pritisnu prouzrokuju i levi klik pride. Znaci pritisnem desni, a dobijem levi pa desni.

Odlucim da kupim kvalitetan mis i pronadjem Logitech V470 bluetooth. Svidi mi se to sto je BT, ali ne lezi vraze, mis je ocajan. Postoji kasnjenje prilikom koriscenja koje ide i do pola sekunde (zavisi od situacije, nije uvek isto). Ne treba da napomenem da ovo izludjuje...
Pretragom po netu sam nasao da nisam jedini i da dosta ljudi ima ovaj problem. Tj kazu da kod Logija jedino VX i MX od bezicnih serija valjaju (citat, ne stojim iza ovoga). Meni je prosto neverovatno da Logitech mis iz neke srednje klase bude toliko losiji od najjeftinijeg noname kineza. :S:

Pitanje je, da li mogu ja da vratim misa u roku od 7 dana ili ne? Ne bih ga menjao za drugi jer verujem da nije problem do primerka, vec do dizajna...
 
Ma, ja bih ga vratio, imalo to zakonskog osnova ili ne. Uredjaj ne valja... I to ne bih pitao moze li, nego "Hocu da vratim ovo i uzmem novac nazad."

Onda ide ono "ne moze", hoces ovo, hoces ono, pitacemo sefa... pa ti pomenes inspekciju, pa bi trebalo da se sve brzo zavrsi. Ako samo pominjanje inspekcije ne upali, onda ih stvarno treba zvati.
 
Ne znam samo da li to mogu, tj da li je zakon na mojoj strani. Tj ne znam da li se ovo vodi pod neispravan mis, jer koliko sam ja skontao svi V470 su takvi.
E sad sto po meni ovako los mis ne bi smeo da se prodaje... Pogotovo pod ovako zvucnim imenom...
 
Nisam siguran da li je zakon na tvojoj strani, ali ako svi ti misevi baguju, onda je moral na tvojoj strani, tako da kazem. Uredjaj je predstavljen i reklamiran na neki nacin, ne radi kako treba, tj tako kako si ocekivao i mislim da imas pravo da "raskines ugovor", tj da ga vratis nazad. Obmanut si. Mislim da nista nece ici dalje od spominjanja inspekcije :) a na kraju krajeva, neka ti inspekcija kaze da nemas pravo da se predomislis.

Koliko god da rade kako treba, niko od tih trgovaca ne voli kad im dodje inspekcija. Pokloncici za inspektore bi ih verovatno vise kostali :) A imas i ove organizacije za zastitu potrosaca.

Ja bih probao da ga vratim, sigurno. Sta mozes da izgubis?
 
Poslednja izmena:
Poslusaj darkop-a vezano za inspekciju i vracanje misa, ja sam pre 4 dana uzeo Mx performance, video si uostalom moj thread. Taj mis radi ali ne onako kako treba te sam obmanut. Moji prodavci mail-om su mi rekli da nema problema tako da sam ja tu koliko toliko dobro prosao. Posto si spomenuo mis VX Revolution, imao sam ga godinu i po dana (do pre nedelju dana kada sam ga prodao za 2500din) i mis je odlican u svakom pogledu. Ne bih ga menjao ali usao sam ozbiljnije u graficki dizajn pa mi treba nesto bolje za takav posao.
 
Odneo sam ga na reklamaciju i primili su ga. Kazu da ce ici na komisiju, pa ako oni utvrde isti problem, onda cu dobiti novac nazad.
 
Mis sam predao u ponedeljak, obecali mi da ce biti reseno za 2-3 dana, proslo je 7, medjutim jos nista. Ta komisija bas dugo "zaseda"... Izgleda da se trude da zavlace sto duze mogu.
 
Nazad
Vrh Dno