Šta je novo?

Logitech G610 i problematični Switches i

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,268
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dobio sam Logitech G610. Naravno neispravnu. Ne rade 6 Switches a. Gde mogu da ih kupim. Na taastari su braon. Imam ko da mi ih zameni.
 
Gde ima da se kupi "izopropilom" nikad nisam čuo za to. Da bih oprao tastere moram da ih odlemim.

 
Poslednja izmena:
Hvala i na ovome.
 
Jedna primedba, za ciscenje izopropilom, ili bilo kojim alkoholnim sredstvom metalnih delova.

Izopropil se ne moze nabaviti po kozmetickim shop-ovima, niti apotekama, u pitanju je industrijski alkohol za specijalne namene, ciscenja masnih povrsina, u elektronici npr. je idealan za otklanjanje tragova lemljenja, masnoce, prljavstine itd. Jako je sredstvo za metalne povrsine, moze da nagriza, uostalom, sastav mu je i voda, nekoliko vrsta, nebitno da li je 70 ili 93%. Cena, kosta tipa 1L oko 800-900din, tako da nije ni malo jeftin.
Mozda si mislio na medicinski benzin, on se moze lako nabaviti, isto je dobar za ciscenje masnoce, prljavstina, za neke stvari daleko efikasniji od alkohola 96%, a s druge strane alkohol je bolji, zavisi za sta treba.

Za ciscenje switch-eva, preporucio bih svima po ko zna koji put pravo sredstvo za tu namenu--> https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/sprej-teslanol-t6-kontakt-200ml
Fenomenalna stvar, moze da se koristi za najfinije potenciometre na pojacalima koji "krckaju" i prave sum. Pogotovo je dobar za switch i ne ostecuje metalne povrsine, plus ne morate da rasklapate switch, plus samo se malo prsne, ne mora da se kupa u tome.
 
U DM u i Liliju nema izopropil. @imarkovic link ti nije dobar pa ako može ponovo da postaviš.
 
U DM u i Liliju nema izopropil. @imarkovic link ti nije dobar pa ako može ponovo da postaviš.

Verovatno kontakt 60
https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/sprej-kontakt-60-200ml

mada se ti CRC sprejevi koriste u grupi. 60>wl>61. 60 uklanja masnoce, necistoce..., a wl ostatke koje ostavi sam kontakt 60. onda se koristi 61 kao zastitni + podmazivac.
Novi teslanol, navodno ne ostavlja nista, a cisti sve
https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/sprej-teslanol-sp-elektromehanicki-cistac-200ml

btw, kad smo vec kod sprejeva, mogu da kazem da je telsanol dust off dosta dosta dobar. probavao sam razne iz tehnomanije i gigatrona, one hame i slicne. Uglavnom su 400ml, ali su mnogo slabiji od ovog teslanola. CRC dustoff je isto solidan, ali malo skuplji.
 
Jedna primedba, za ciscenje izopropilom, ili bilo kojim alkoholnim sredstvom metalnih delova.

Izopropil se ne moze nabaviti po kozmetickim shop-ovima, niti apotekama, u pitanju je industrijski alkohol za specijalne namene, ciscenja masnih povrsina, u elektronici npr. je idealan za otklanjanje tragova lemljenja, masnoce, prljavstine itd. Jako je sredstvo za metalne povrsine, moze da nagriza, uostalom, sastav mu je i voda, nekoliko vrsta, nebitno da li je 70 ili 93%. Cena, kosta tipa 1L oko 800-900din, tako da nije ni malo jeftin.
Mozda si mislio na medicinski benzin, on se moze lako nabaviti, isto je dobar za ciscenje masnoce, prljavstina, za neke stvari daleko efikasniji od alkohola 96%, a s druge strane alkohol je bolji, zavisi za sta treba.

Za ciscenje switch-eva, preporucio bih svima po ko zna koji put pravo sredstvo za tu namenu--> https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/sprej-teslanol-t6-kontakt-200ml
Fenomenalna stvar, moze da se koristi za najfinije potenciometre na pojacalima koji "krckaju" i prave sum. Pogotovo je dobar za switch i ne ostecuje metalne povrsine, plus ne morate da rasklapate switch, plus samo se malo prsne, ne mora da se kupa u tome.

nisam naravno,ne treba ti 99 procentni za čišćenje tastatura.tvoja priča je potpuna paranoja.nećeš naći u kozmetiksu bočicu da piše na njoj izopropil ali naći ćeš raznorazne brush cleanere i sl solvente sa 70-80 posto ili većim procentom i to radi isto kao i 90+ procentni za ovo što nama treba.nisam savetovao čoveku da pere lemove na ROG ploči od 300 evra već tastaturu od 30 koja u sadašnjem stanju vredi 300 dinara...
 
Kakva paranoja, nisam razumeo? Bilo koji alkohol je agresivan, to nije moja paranoja, vec cinjenica, koristi se za ciscenje drugih stvari.
Nije poenta da li cisti tastaturu od 30eu ili 300din, ili 300eu, poenta je da to radi kako valja. Ovaj sprej je 540din i moze da traje godinama. Probaj, odlican je.
 
Ovo je tastatura od preko 100€. Da je jeftinija ne bih ni probao da je poravim. Dao sam je kumu u mobitel servisu da zameni svičeve koji ne rade drugaima sa tastature koji su ispravni. Pre zamene će naravno probati da očiti svičeve koji ne rade. Dao sam i 4 led diodice da ubaci u "a s d w". Tastatura svetli belo, a sa ovim sam hteo da napravim foru. Postaviću slike kada sve bude gotovo.
 
Kakva paranoja, nisam razumeo? Bilo koji alkohol je agresivan, to nije moja paranoja, vec cinjenica, koristi se za ciscenje drugih stvari.
Nije poenta da li cisti tastaturu od 30eu ili 300din, ili 300eu, poenta je da to radi kako valja. Ovaj sprej je 540din i moze da traje godinama. Probaj, odlican je.

čekaj,sprej je 540din i nije ti skup,a 800 din za izopropil nije ti nimalo jeftino?i o kakvoj činjenici ti pričaš,gde su ti polupani svičevi i tastature od izopropila?nema broja tome šta sam sve sa istim prao i čistio i ali niti jedna stvar nije otišla dođavola...nije izopropil mitska hlorovodonična iz brejking beda,takve stvari ne postoje.

između ostalog ovi brush cleaneri i sl solventi na bazi izopropila su po 200-300 din,imaš ih bukvalno u svakom kozmetiksu i takođe će bočica da ti traje godinama...
 
čekaj,sprej je 540din i nije ti skup,a 800 din za izopropil nije ti nimalo jeftino?i o kakvoj činjenici ti pričaš,gde su ti polupani svičevi i tastature od izopropila?nema broja tome šta sam sve sa istim prao i čistio i ali niti jedna stvar nije otišla dođavola...nije izopropil mitska hlorovodonična iz brejking beda,takve stvari ne postoje.

između ostalog ovi brush cleaneri i sl solventi na bazi izopropila su po 200-300 din,imaš ih bukvalno u svakom kozmetiksu i takođe će bočica da ti traje godinama...

Svičevi oprani sa kontakt sprejem. Sada rade kao novi. Na žalost ili moju sreću modifikacija sa led diodama je odrađena pogrešno. Na tasterima koje je trebao da zameni je ubacio plave diode :). Sledeće nedelje će odraditi ispravku. Bitno je da sve odlično radi. Kada sve bude gotovo odradiću slike.
 
Nazad
Vrh Dno