Šta je novo?

Logitech G25/7

Rizmal

Slavan
Učlanjen(a)
21.01.2005
Poruke
2,526
Poena
425
Moja oprema  
Ostale periferije
PS5 Digital + G923
Laptop
McBook Pro 15
Tablet
Apple iPad Pro
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 7
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Zna li neko kad kod nas dolazi famozni g27 i kolika bi trebala da mu bude cena?Koliko sam video po regionu ga ima odavno ali kod nas nigde ne mogu da ga nadjem,a u dilemi sam dal da uzmimam g25 zbog dosta prijavljenih problema s menjacem ili da cekam g27
 
Ako jos uvek aktuelna ponuda u Atom-u za G25 ne vredi uzimati G27 cak i ako ga nadjes. Unapredjenja na novom modelu sigurno ne vrede toliko.
LED shift indicator je zanimljiv ali posle nekog vremena prilicno beskoristan.
Helical prenos donekle smanjuje buku ali ni G25 nije narocito bucan. U feedbacku i opstem osecaju volana je jaaaako mala razlika.
Menjac jeste tvrdji ali i dalje mu je jako kratak hod. I jos uvek je nov model, pitanje je koliko ce izdrzati i unapredjeni model.
Dodatna 4 dugmeta na volanu tesko da vrede te razlike u ceni.
Pedale su iste jedino sto su izbusili po 2 dodatne rupe na polugama pa sad lice pedale moze da se pomera po 1cm levo-desno.

Ne znam, ako mozes da platis vise nego duplo da bi imao najnoviji model, super, merak nema cenu. Ali ako se natezes, definitivno se ne isplati ni platiti ni cekati ga.
I BTW, ovo je neproverena informacija tako da uzmi je sa rezervom, jedan prijatelj koji je kupio G27 mi rece da na PS3 u GT5p ima probleme sa feedbackom i podesavanjem menjaca. Moguce da u trenutnom stanju GT5p ne podrzava G27 a isto tako je moguce da je i on nesto pogresno podesio. Uglavnom, ne sumnjam da ce buduci update i ful GT5 potpuno podrzavati novi model.
 
podesavanje volana na ps3 se svede na ukljucivanje usb kabla u konzolu :) .. u sustini, jedino sto mozes da cackas je jacina ff-a, od 1 do 10. ne znam sto bi njemu g27 pravio problem jer kolko sam gledao na netu kad se pojavio, najnormalnije radi u gt5p. jedino ako nesto nije lepo povezao, jer nema tu sta da se podesava,,

sto se tice g25 vs g27.. razlika izmedju ta dva volana je kao izmedju nekog procesora na 3ghz i 3.2ghz :). sam proceni dal ti to vredi da platis duplo :)
 
Znaci kao sto saa i pretpostavljao skoro duplo skuplji ce biti g27,znam da nema velike razlike ali helicni zupcanici bi trebalo da su izdrzljiviji ,alli def ne vredi duplo vise.

Samo sto ja sad imam problem ,nece da mi otvori atomov sajt:S valjda cu da stignem da uvatim akciju;D
PS-Uspeo napokon ali nemaju g25 ni na sajtu ni u cenovniku:S

@kimi-na papiru bi g27 zbog poboljsanog menjaca(koji je problem mnogiima na g25) i helicnih zupcanika trebao da bude izdrzljiviji ali def ne vredi 2xvise
 
Poslednja izmena:
Ni sa starim, "nehelicnim" zupcanicima nije bilo problema. Jedini napredak je u smanjenju buke, mada se sada stvara i aksijalno opterecenje na osovine. Vreme ce pokazati kako su taj deo pripremili za napore.

Mozda ovaj link radi:

http://www.atom.rs/?sid=936

@kimi: zato sam i rekao neproverena. Nije mi bas blizu da odem licno da vidim, PS3 nemam a kada sam pre godinu (ili vise) probao GT5p tada G27 nije bio ni u najavi. Nisam se nesto baktao oko podesavanja, sve je vec bilo namesteno, hteo sam samo da vozim sto vise. Od tada nisam vise ni video GT5p. Moguce da i njegov GT5p nije updatovan od tada posto ga koristi.... sporadicno :)
Ok, jos bolje ako sada radi besprekorno.
 
Video sam danas g27; zaista za poželeti sprava...samo je više nego duplo skuplji od g25 :)
 
Pozz, evo da malo ozivimo temu, zna li neko gde u Bg-u ili Ns-u ima da se kupi G25 i po kojoj ceni?

Samo da napomenem, u interesu mi je da prodjem sto povoljnije :D
 
Pre neki dan gledao u Gamesu g25 za 20000 ako me secanje sluzi ;)
 
Pa na ovom "atomskom" linku sto neko ostavi gore cena ~14K :)
 
Ako je istina to je i vise nego extra ponuda!! Treba videti sa jokom ili zvati...bas me zanima jel aktuelno!
 
Ako je istina to je i vise nego extra ponuda!! Treba videti sa jokom ili zvati...bas me zanima jel aktuelno!
Mislim da ipak nema nista od ovoga... naime, kada se ukuca "G25" u search na samom sajtu, nista ne izlazi, nema volana u cenovniku uopste. Bice da je ovo samo neki stari link, koji je ko zna kako jos uvek "ziv"...
 
JA sam 99% siguran da sam video g25 u gamesu u ns u bazaru za 19999 dinara kada sam isao po battlefield bc2 5 marta!
 
Sto se tiche G25 menjacha, ja kad sam ga uzimao odmah sam se od njega oprostio koliko sam se pricha naslushao, chak sam i volan kupio "sa problemom menjacha", ali evo posle godinu dana ja nikakav problem sa njim nemam, menjach potpuno normalno radi. U medjuvremenu sam pokushao da nadjem nekoga kome je to riknulo, ali svi koriste G25 normalno godinama i niko nema problema sa menjachem kakvi se mogu chitati po netu.

A shto se tiche hoda menjacha, neko je pomenuo, ja tu ne vidim problem, tu i treba da bude menjach koji se simulirati neki sa short shifterom a ne menjach iz autobusa :) Problem kod njega je sto je mekan, ali i to se moze jednostavno modovati...
 
Poslednja izmena:
Si danas uzeo? Ja kad sam ulazio u Games danas, neki lik je iznosio ogromnu kesu :p
 
Hehe, nije ni čudo što mi posle viču da sam ko putujuća biblioteka ;)

tdr: ne pijem alkohol...zadovoljiću se i samim testom volana ako si iz ns ili kad budem dolazio za bg da oprobam malo (dugo nisam) :)

KAko god, drago mi je da si našao ono što si hteo i to još to tako lepoj ceni...sve najbolje i neka te služi!!!
 
Si danas uzeo? Ja kad sam ulazio u Games danas, neki lik je iznosio ogromnu kesu :p

Jesam, haha, oko 16h sam bio tamo i verovatno sam ja taj sa velikom kesom :D

Hehe, nije ni čudo što mi posle viču da sam ko putujuća biblioteka ;)

tdr: ne pijem alkohol...zadovoljiću se i samim testom volana ako si iz ns ili kad budem dolazio za bg da oprobam malo (dugo nisam) :)

KAko god, drago mi je da si našao ono što si hteo i to još to tako lepoj ceni...sve najbolje i neka te služi!!!

Naravno, anytime, posalji mi pm kad si slobodan pa se vidimo, stvarno si mi ustedeo 10.000 din ,)
 
Predpostavljam da si iz ns onda ;) U principu slobodan sam stalno ovih dana tako da cemo se lako dogovoriti. Taman i taj c2d6750 da vidim sta moze ako si jos na njemu ;)
 
I tako TDR pazario volan i nestao u akciji ;)
 
voza chovek ;) nemoj mu zameriti bre
 
Evo drugari javljam se u pauzi izmedju trka :)
Sticajem okolnosti stizem samo vikendom da vozim jer radim u drugom gradu, a tamo sam bez kompa i volana.
Proday imam tvoj broj pa se cujemo, guzva je ovih dana pa management mora da je u pripravnosti!

Jos samo da dodam neke svoje utiske o G25-ici.
Pedale su sam vrh, kvalitetne su kao sto i izgledaju. Volan sam po sebi metal/koza odaje utisak pravog racing volana. Nedostatak tastera mi ne smeta jer sve sto mi treba je pure driving bez dodataka i pomoci.
Najvece razocarenje je menjac, koji je blago receno uzasan. Decija igracka, neprecizan, kratkog hoda i veoma krhk.
To je to za sada.
Volan sam testirao najvise u rFactoru i GTR2, a i u RACE On i LFS. Mnogo se lakse okrece od DFP-a i samim tim vremena padaju u odnosu na stari volan...
 
Poslednja izmena:
Evo i ja izbidovah nov na obozavanom mi limundu za 13600din...palim po njega :)
 
tdr samo da pitam da nemas mozda neki sajt ili uputstvo kako se steluje volan u kojoj igri...ono osecaj za stiring, acc i sl?! Inace volan je extra, a slazem se o svemu recenom za menjac i pedale!!!
 
ljudi meni treba hitno g25.. gde bi ga mogao sada nacu u srbiji?
@tdr ti si ga uzeo u games-u? (http://www.game-s.co.rs)
nema nista na limundu, a bas sam u frci, treba mi do gt5 release-a.. sta je bilo ono sa atomom? ako neko zna gde bi ga mogao naci po sto povoljnijoj ceni jako bih mu bio zahvalan!! pozz
 
Nazad
Vrh Dno