Šta je novo?

Lista Samsung telefona koji dobijaju One UI 6 u narednim nedeljama na tlu Evrope

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
60,420
Poena
1,385
Samsung-One-UI-6-beta-Galaxy-S23-za-vest-scaled.jpg


Lista Samsung telefona koji dobijaju One UI 6 u narednim nedeljama na tlu Evrope​


Korisnički interfejs One UI 6 stiže na tridesetak uređaja u narednim nedeljama, a ovo je lista Samsung telefona koji su stigli na red za ažuriranje u Evropi

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/softver-...-one-ui-6-u-narednim-nedeljama-na-tlu-evrope/
 
Postovanje! Imam Galaxy S23 ali jos mi nije stiglo azuriranje na ONE UI6. Sta moze biti razlog i kada se moze ocekivati da stigne. Provjeravao sam rucno, ali uvijek mi iskace prozor da je uredjaj azuriran i da je aktuelna verzija Android 13 One ui 5.1. Da li je za ovaj dio Evrope uobicajeno da kasni nadogradnja ili je nesto drugo u pitanju?
 
Postovanje! Imam Galaxy S23 ali jos mi nije stiglo azuriranje na ONE UI6. Sta moze biti razlog i kada se moze ocekivati da stigne. Provjeravao sam rucno, ali uvijek mi iskace prozor da je uredjaj azuriran i da je aktuelna verzija Android 13 One ui 5.1. Da li je za ovaj dio Evrope uobicajeno da kasni nadogradnja ili je nesto drugo u pitanju?
Firmware dolazi u batchevima da ne bi zagusio server. To je normalno za sve proizvodjace bilo kojih uredjaja. Tako da moze da prodje i mesec dana, pa tek dobijes firmware. Ako je fon uzet preko nekog provajdera, tu se isto ceka da se napravi "custom firmware" (obicno logo nekog provajdera, zakljucavanje telefona na sim....bla...bla), pa i tu izlazi opet u batchevima.
 
Firmware dolazi u batchevima da ne bi zagusio server. To je normalno za sve proizvodjace bilo kojih uredjaja. Tako da moze da prodje i mesec dana, pa tek dobijes firmware. Ako je fon uzet preko nekog provajdera, tu se isto ceka da se napravi "custom firmware" (obicno logo nekog provajdera, zakljucavanje telefona na sim....bla...bla), pa i tu izlazi opet u batchevima.
Dakle, ako sam razumio, kljuc je u strpljenju za pocetak😀. Neobicno mi je da se vec pojavljuje lista uredjaja koji ce dobiti nadogradnju nakon S23 a da ja kao korisnik S23 uredjaja jos nisam dobio azuriranje. U jednom momentu sam bio u strahu da telefon mozda nije fake ali kupljen je kod jednog od ovlastenih prodavaca i ima garanciju, sve moguce provjere IMEI broja i serijskog broja sam uradio, dijagnostiku u meniju preko onih pristupnih kodova, sve radi savrseno, registrovao sam ga kao korisnik na Samsung sajtu i time potvrdio da je original (pravljenjem Samsung naloga i prijavljivanjem istog na Samsung members). Doduse, sadrzaj pakovanja i cjelokupan uredjaj (hardver i softver) nicim ne ukazuje da se radi o kopiji.Prve sumnje medjutim, su mi se javile zbog cinjenice da nisam dobio mogucnost da instaliram beta verziju novog softvera, od tada mozgam da li je neki problem ili ne. Hvala u svakom slucaju na odgovoru
 
I Xcover 5 dobija update mada mi se čini da je neko pogriješio i to stavio umjesto Xcover 6 Pro. Bilo kako bilo, sviđa mi se što enterprise modeli update dobijaju kasnije kad se ispeglaju greške otkrivene na ostalim modelima.
 
Ja danas instalirao, šta je ovo bre.
Telefon se usporio za 50%, vreo kao furuna.
Jedino vidljivo "unapređenje" lepši i čitljiviji font, pogotovo kod digitalnog sata (bar meni).
 
Ako ga nisi šokirao sa jednim factory reset nije čudo da brljavi.
 
Običan reset. Ali unormalio se sad.
 
Nazad
Vrh Dno