Šta je novo?

LG Televizori

@Munja
Uradi hard reset. Izguglaj za svoj model, ali bi trebalo da je

Pre hard reseta bih isključio sve što je u TV uključeno (koaksijalni kabl, razni HDMI, fleševi...).
Ne podržava moj tv tu varijantu hard reseta. Barem kod mene ne radi. To je uopštena kombinacija tastera za hard reset za LG televizore. Nisam uspeo da nadjem za ovaj moj UM7450PLA model.
 
Pa to sam i probao. Ovo sa dugmićima na tv-u je ako nemaš ili ne radi daljinac. Znači može samo factory reset ne i hard reset.
 
Posle nekoliko godina Samsung direct led-a konačno odlučio da pređem na LG OLEDC11, za sada sve OK, slika očekivano dobra, webOS 6.0 mogao biti bolji (podnošljiv), daljinski previše velik, estetski dizajn TV-a odličan.
Filmovi 4K vrhunski dobri - najveći razlog za prelaz na ovaj model TV-a i više nego opravdan.
Preporuka za kupovinu, dok ga još ima...
 
Odličan. Biće ga još malo verovatno. Koju dijagonalu si uzeo i koja je cena ako nije tajna?
 
Isto razmatram LG C1 za kupovinu. Da li HBO MAX radi ok? Najvise se brinem oko izgaranja tv jer koristim kablovsku tv i prokleti staticni logoi su na kanalima. Koliko vidim LG nema za zvuk DTS a ne znam da li se takav zvuk pusta na hbo max ? Da ne bude ima slika ali tona nema.
Opcija 2 mi je sony x90j jer je android.
DjidjiMidii da li si ubo evo panel ?
 
Опција 2 ти је full array led?! Неупоредиво. Узми c1.
 
Isto razmatram LG C1 za kupovinu. Da li HBO MAX radi ok? Najvise se brinem oko izgaranja tv jer koristim kablovsku tv i prokleti staticni logoi su na kanalima. Koliko vidim LG nema za zvuk DTS a ne znam da li se takav zvuk pusta na hbo max ? Da ne bude ima slika ali tona nema.
HBO Max radi savršeno na webOS-u, a najbolji audio koji možeš da dobiješ na striming servisima je Dolby Atmos, ne DTS.
 
Isto razmatram LG C1 za kupovinu. Da li HBO MAX radi ok? Najvise se brinem oko izgaranja tv jer koristim kablovsku tv i prokleti staticni logoi su na kanalima. Koliko vidim LG nema za zvuk DTS a ne znam da li se takav zvuk pusta na hbo max ? Da ne bude ima slika ali tona nema.
Opcija 2 mi je sony x90j jer je android.
DjidjiMidii da li si ubo evo panel ?
Ni jedan streaming servis ne koristi DTS zato se nikome ne isplati da placa licence. Svi moderni filmovi na streaming servisima se rade u Dolby Atmos tehnologiji. DTS mozes jedino da nadjes na piratskim filmovima, ali i njih ima u Atmosu koliko hoces..
 
HBO Max i Disney+ rade odlično na C1, dosta novih filmova i serija koristi Dolby Vision (HDR) i Dolby Atmos zvuk-izgleda i zvuči super i radi bez ikakvih problema, ne treba ti nikakav dodatni box. @solajam
 
solajam - malo kasnim, uglavnom sve odgovoreno...

Nemoj da brineš za burn-in, to se nije desilo skoro nikom, baš ako neko nema sreće pa je dobio feleričan ekran(display), ima podeševanje koliko želiš da ti bude vidljiv logo, meni je po fabričkim podešavanjima upravo to zapalo za oko, na HBO1-2-3 logo je jedva vidljiv, na nekim drugim programima malo više, u svakom slučaju nema brige, postoji ako se gleda nešto sa statičnim prikazom u kontinuitetu prilično vremena bez isključivanja TV-a...
HBO MAX radi OK, ali se sledeće godine spajaju sa Disney pa ćemo videti šta će biti posle toga...
DTS već nekoliko odgovora... ako već ''skidaš'' nedozvoljeni materijal biraj nešto drugo ili sam konvertuj...
Panel zaboravio da proverim, javljam kada stignem kući.
Razmišljao sam dugo da li da kupim Samsung QE55QN95A ili LG OLED55C11, odlučio sam posle nekoliko poseta radnjama gde su imali te modele TV-a, posle čega mi je lično slika na C1 bila puno bolja, uglavnom gledam filmove i serije - nema greške pri izboru C1, nekako je najbolje napakovan specifikacijama koje meni odgovaraju.
Preporuka za sve koji se dvoume za C1 - nema greške pri izboru, odličan TV.
 
HBO Max radi savršeno na webOS-u, a najbolji audio koji možeš da dobiješ na striming servisima je Dolby Atmos, ne DTS.
Nije pitao koji je najbolji već da li HBO max ima i sadržaj sa DTS što je naravno potvrdno. Ne znam kako to rešava LG. Da li jednostavno nema zvuka ili?
Edit: jednostavno ne može da pusti DTS i neće biti zvuka na određenim modelima
Ni jedan streaming servis ne koristi DTS zato se nikome ne isplati da placa licence. Svi moderni filmovi na streaming servisima se rade u Dolby Atmos tehnologiji. DTS mozes jedino da nadjes na piratskim filmovima, ali i njih ima u Atmosu koliko hoces..
Šta ćemo sa starijim sadržajem na striming servisima?
 
Svakako nije u DTS-u jer ga sama streaming platforma ne podrzava, sve radi bez ikakvih problema :)

Ako pustis skinut film sa DTS-om automatski ce da proba da pusti drugu audio traku (to je ono kada izbaci poruku "Audio not supported" ali i dalje ima zvuka), ako nema ni jedna druga onda ce biti nemi film.
 
Ne znam da li je na LG C1 omoguceno da propusti signal (eARC) da neki drugi uredjaj dekodira DTS? Da li neko ima C1 i soundbar pa da proveri ?
 
Ne moze, jedini nacin da se pusti DTS je preko nekog eksternog uredjaja.
 
Nije pitao koji je najbolji već da li HBO max ima i sadržaj sa DTS što je naravno potvrdno. Ne znam kako to rešava LG. Da li jednostavno nema zvuka ili?
Edit: jednostavno ne može da pusti DTS i neće biti zvuka na određenim modelima

Šta ćemo sa starijim sadržajem na striming servisima?
Koje sadržaje sa DTS zvukom ima HBO max?
Koliko ja znam nijedan striming servis ne koristi DTS (ni za jedan naslov u svom katalogu).
 
Nemam sound bar za sad ali mogu da kazem da ako se pusta material sa DTSom preko Nvidia Shielda na C1 sve radi kako treba.
Kad pustim sa NAS direktno na C1 nema ton ako pustim sa Shielda ima.
Nisam naleteo na Streaming servis koji ima DTS za sad.
 
Ako sam dobro razumeo za panela na C1 da bi se dobio bolji EVO panel na nalepnici kutije treba da iza .DEU cetvrto slobo bude P ili W ?

Da li je u pitanju dobitak samo svetline kod novijeg evo panela?
 
To ne moze niko da ti kaze dok ne upalis tv i proveris servisnim daljincem. U pocetku je moglo da se vidi po kutiji ali su kasnije randomizovali oznake bas zbog ljudi koji su birali..

Panel je svetliji od starijeg modela
 
Proverio na kutiji kao i na nalepnici TV-a P = WBE = EVO panel, kada stigne servisni daljinski javljam tačno, sama slika deluje prilično svetla, tako da iako nije EVO panel - svetlina(brightness) je odlična.
Naravno da ću da biram za svoj novac, ako postoji izbor i ako znam da se EVO panel koristi za G seriju LG TV-a, u čemu je i glavna razlika između ta dva modela...
 
Dvoumim se izmedju OLEDa i QNED-(MiniLEDa), da li treba da imam dilemu ili ne? Kad kazem OLED mislim prvenstveni na C1, a mozda i C2. Najvise se gleda kablovska, pa Netflix i Youtube.
 
Nije pitao koji je najbolji već da li HBO max ima i sadržaj sa DTS što je naravno potvrdno. Ne znam kako to rešava LG. Da li jednostavno nema zvuka ili?
Edit: jednostavno ne može da pusti DTS i neće biti zvuka na određenim modelima
HBO Max ne podržava DTS i to mu je i rečeno. Najviši audio kvalitet na striming servisima je Dolby Atmos. Nijedan još uvek ne podržava DTS, mada Disney+ planira da ga uvede.
Ako pustiš skinut film, prebacuje na drugi audio format ili transkoduje ako koristiš Plex. Da bi pustio DTS, potreban ti je eksterni uređaj, na primer Nvidia Shield.
 
Svakako nije u DTS-u jer ga sama streaming platforma ne podrzava, sve radi bez ikakvih problema :)

Ako pustis skinut film sa DTS-om automatski ce da proba da pusti drugu audio traku (to je ono kada izbaci poruku "Audio not supported" ali i dalje ima zvuka), ako nema ni jedna druga onda ce biti nemi film.
Čekaj, preko web os-a će prebaciti na drugi audio ipak? Ok nisam znao.
Dvoumim se izmedju OLEDa i QNED-(MiniLEDa), da li treba da imam dilemu ili ne? Kad kazem OLED mislim prvenstveni na C1, a mozda i C2. Najvise se gleda kablovska, pa Netflix i Youtube.
Ono što sam ja video neki noviji MiniLed modeli izgledaju veoma dobro mada ja ne bih mogao da svarim blooming koji je i dalje prisutan doduše mnogo manje nego kod običnog LED-a.
HBO Max ne podržava DTS i to mu je i rečeno. Najviši audio kvalitet na striming servisima je Dolby Atmos. Nijedan još uvek ne podržava DTS, mada Disney+ planira da ga uvede.
Ako pustiš skinut film, prebacuje na drugi audio format ili transkoduje ako koristiš Plex. Da bi pustio DTS, potreban ti je eksterni uređaj, na primer Nvidia Shield.
Znam ja šta je meni potrebno nego me zanimalo kako to rešava LG. Imam i Sony koji pušta sve, a i Shield.
 
Zavisi šta smatraš pod dobrim i kvalitetnim zvukom. Skoro svi oled televizori imaju solidan zvuk za jedan tv. Meni to nije dovoljno i zato imam od ranije ok soundbar(yamaha yas-108).
 
Ja imam entry level soundbar LG SL4Y i iskreno zvuk nije spektakularno bolji u odnosu na zvucnike u C1. Ok, dublji je dosta jer je samo woofer veci nego cela kutija sa elektronikom pozadi na televizoru, ali bih mogao da prezivim i bez njega. Pre C1 sam imao 65SM8600 i kod njega je zvuk bio bas tanak.
Gomila tech reviewer-a hvali te zvucnike, nije to dzaba
 
Sasvim solidan zvuk je
Toliko solidan da skoro nikana ne uključujemo Z906
 
Ja imam entry level soundbar LG SL4Y i iskreno zvuk nije spektakularno bolji u odnosu na zvucnike u C1. Ok, dublji je dosta jer je samo woofer veci nego cela kutija sa elektronikom pozadi na televizoru, ali bih mogao da prezivim i bez njega. Pre C1 sam imao 65SM8600 i kod njega je zvuk bio bas tanak.
Gomila tech reviewer-a hvali te zvucnike, nije to dzaba
Mislim da tu dosta znaci da li ti je televizor okacen na zid ili je na postolju.
 
Nazad
Vrh Dno