Šta je novo?

LG Televizori

Emby pušta DTS tj radi transcode. Ako ima još neki javite.
 
Postoji li neka app kojom mogu da gledam slike i video na onedrive cloudu?
 
Misljenje o OLED55BX3LB?
Ispregledao sam dosta online testova, zanima me vase misljenje, i ako ga neko ima kakvi su mu utisci.
Hvala.
 
Misljenje o OLED55BX3LB?
Ispregledao sam dosta online testova, zanima me vase misljenje, i ako ga neko ima kakvi su mu utisci.
Hvala.
Ja bih ga uzeo ali me nervira sto nije dobar za kacenje na zid jer ima hdmi 2.1 portove okrenute ka zidu, a ne onako sa strane.

Ps. Primetio sam da je aktuelna neka akcija u svim prodavnicama na lg oled cx 55 , oko 150 hiljada je sad.. to je maltene cena koju su davali preprodavci na oglasima iz madjarske, a ovde traje promocija 5 godina garancije. Ne zvuci lose?
 
Ps. Primetio sam da je aktuelna neka akcija u svim prodavnicama na lg oled cx 55 , oko 150 hiljada je sad.. to je maltene cena koju su davali preprodavci na oglasima iz madjarske, a ovde traje promocija 5 godina garancije. Ne zvuci lose?
To zvuci odlicno. Sad sam isproverao, naisao sam samo u Tehnomaniji, i to u samo jednoj prodavnici u BG, mora se ici po njega, sto je nezgodno ako nisi iz BG...
 
Hvala ThePoP na dojavi, pronasao CX55 u Dr Techno, porucio. 154K, 5god garancije, besplatna dostava.
Daleko najbolji tv koji sam ikada imao (do sada uvek prosecne ili ispod prosecne), bar na papiru.
 
Hvala ThePoP na dojavi, pronasao CX55 u Dr Techno, porucio. 154K, 5god garancije, besplatna dostava.
Daleko najbolji tv koji sam ikada imao (do sada uvek prosecne ili ispod prosecne), bar na papiru.
Eo bas ti pisem u drugoj temi da sam i ja uzeo danas tamo. Bas mi drago da sam ti pomogao, tv je bomba.

IMG_20210611_174442.jpg
 
Emby prestao da mi pušta DTS, ne znam o čemu se radi. Baš me nervira.
 
Ja bih ga uzeo ali me nervira sto nije dobar za kacenje na zid jer ima hdmi 2.1 portove okrenute ka zidu, a ne onako sa strane.
Pa imaš da uzmeš ovako nešto

61sHOZzjWSL._AC_SL1500_.jpg
 
U gigatronu je pre desetak dana bila akcija pa je cx3 od 65inca mogao da se uzme za 200k, plus poklon i njihovi bonus bodovi = malo iznad 180k suvise dobro da bi se propustilo.

Nazalost ubrzo je i uklonjen iz ponude.

Meni je recimo najveci problem sto su rupe za nosac u donjoj zoni tva, pa ko ima vec postojeci tv na zidnom nosacu te ukoliko zeli da ga zameni sa oledom isti mora da spusti za 30cm, jos kad su kanalice ustemovane u zid. A i naponski kabl je kratak i uz to ne moze se odvojiti od tva bez alata.
 
^ Moralo bi baš da imaš dosta sreće da su rupe za VESA kačenje na različitim modelima TV jednako visoko pozicionirane...

Kako stvari stoje, moraćeš da bušiš nove rupe na zidu za nosač...

EDIT: Naponski kabl je retko kratak, uostalom maltene svi naponski kablovi modernijih TV-a imaju ovakav odvojiv naponski kabl, retko gde je fiksni, pa može da se dokupi kabl dužine koja odgovara...
napojni-kabl-2m-osmica-pc-t200-1954_11.jpg


Ako je naponski kabl fiksni, to se ne dira, osim ako hoćeš da izgubiš garanciju...
 
U gigatronu je pre desetak dana bila akcija pa je cx3 od 65inca mogao da se uzme za 200k, plus poklon i njihovi bonus bodovi = malo iznad 180k suvise dobro da bi se propustilo.
A ja baš čekam takve akcije :(. Pretražih sad i newsletter mail-ove od njih i ništa nema o ovome.
Ja pratim eponudu samo ali izgleda da nije to dovoljno. Javite ako skontate neku dobru akciju.
 
Bili su giga dani, sigurno si dobio newsletter, 20% popusta na ceo asortiman /izuzev nekih sok, top, giga ili sta vec cena/.
 
Moze li neko da mi kaze kako pravilno da podesim rezim slike na LG tv-u. Koje su brojke najoptimalnije sto se tice pozadinskog osvetljenja, kontrasta i osvetljanja. Fabricki tj. normalno je pozadinsko na 100, a kontrast na 95. Sme li da bude to na najvise vrednosti, plasim da led diode ne odu brzo ili to nema pravila.
 
Ima li rešenja za DTS? Izludeću
 
vredi
 
Na kraju smo uzeli ipak lg oled 55 cx.. Računam ovo sad uzimam i ko zna kad sledeci put pa neka bude barem najbolje 😂
 
Može li neka tastatura da se nakači na OLED CX? Probao sam sa K400 i nešto neće.
 
 
Zdravo svima, nesto se opasno desava sa mojim 43LH590V, pretpostavljam u softverskom smislu. Desava se da se ugasi i po 10 puta dnevno zaredom i da skroz zakoci Webos softver. Proverio sam sve tajmere i svi su iskljuceni, uradio fabricki reset ne znam ni sam koliko puta i pomogne neko vreme. Trenutno je problem da sve radi, ali nece da se prikaci na Wifi, prepoznaje sifru ali u momentu kada se poveze na mrezu televizor se restartuje sam od sebe 2 puta. Da li neko ima predlog jer je televizor stvarno odlican i slika je lepa, iako je kupljen pre nekoliko godina? Majstori nesto nisu bili vicni sa savetima, rekli su da je TV ''za bacanje''..

Hvala :)
 
Pitanje, da li se i vama kad pocnu reklame, znatno pojaca zvuk, bude osetno glasnije, smeta ukucanima a i meni.
Da li je to do tv kanala, do same reklame, do tv?
Ako je do tv, kako da se to iskljuci, da ne budu glasnije reklame od uobicajenog tv programa?

Tv je "LG 43UM7600PLB"
 
Zdravo svima, nesto se opasno desava sa mojim 43LH590V, pretpostavljam u softverskom smislu. Desava se da se ugasi i po 10 puta dnevno zaredom i da skroz zakoci Webos softver. Proverio sam sve tajmere i svi su iskljuceni, uradio fabricki reset ne znam ni sam koliko puta i pomogne neko vreme. Trenutno je problem da sve radi, ali nece da se prikaci na Wifi, prepoznaje sifru ali u momentu kada se poveze na mrezu televizor se restartuje sam od sebe 2 puta. Da li neko ima predlog jer je televizor stvarno odlican i slika je lepa, iako je kupljen pre nekoliko godina? Majstori nesto nisu bili vicni sa savetima, rekli su da je TV ''za bacanje''..

Hvala :)
Meni je 32LH530V krenuo da se gasi sam od sebe dok jedan dan nije više mogao da se upali. U servisu je konstatovano da je problem u ploči koja mora da se zameni, a ne isplati se. TV je star 4 godine...
 
Pitanje, da li se i vama kad pocnu reklame, znatno pojaca zvuk, bude osetno glasnije, smeta ukucanima a i meni.
Da li je to do tv kanala, do same reklame, do tv?
Ako je do tv, kako da se to iskljuci, da ne budu glasnije reklame od uobicajenog tv programa?

Tv je "LG 43UM7600PLB"
Da, ali nije to do TV-a, to sve medijske kuće pojačavaju ton na reklamama...
Dakle do reklame je.
Valjda da čuješ, iako ne gledaš... :)
 
Treba mi pomoć i savet oko LG TV, u pitanju je neki obican 32" kupljen pre 2-3 god, nije Smart, mogu i tačnu oznaku da pogledam ako je bitno..

Elem, kada ga uključim, samo na sekund bljesne LG početni ekran i nakon toga crno, čuje se zvuk, mogu normalno da menjam kanale i ostale funkcije, ali nema slike. Tj da budem precizan kada se skroz približim TV mogu maaaalo da naslutim šta je prikazano. Pokušavao sam da ga isključim iz struje, promenim šteker, proverio kablove, sve je OK.

Šta bi moglo da bude i ima li računa popravljati ga ukoliko je istekla garancija? Radi li uopšte ko popravke u današnje vreme :D
 
Nazad
Vrh Dno